Biedronka zapłaci najwięcej, Orlen też się dołoży. Kto dostanie po kieszeni nowym podatkiem?

| Aktualizacja:

Resort finansów proponuje daninę progresywną z dwiema podstawowymi stawkami i kwotą wolną od każdej formy sprzedaży detalicznej. Również tej prowadzonej za pośrednictwem internetu.

wróć do artykułu
  • ~Polak
    (2016-02-04 09:46)
    Skoro ceny w globalnych marketach wzrosną róbcie zakupy w lokalnych marketach Np Społem. Nie ma problemu. Ja popieram obłożenie podatkami wielkie koncerny bo chodzi głównie o obcy kapitał.
  • ~POLKAMOHER
    (2016-02-01 11:30)
    TYLE LAT NIE PLACILI WYWOZILI WAGONAMI KASE ZAGRANICE A TERAZ JESZCZE NEGOCJACJE CHAMSTWO I SZCYT AROGANCJI!!!PODNIOSA CO PENSJA W MARKETACH TO 1180ZL NA REKE MNIESIECZNIE ZA OBSLUGE TRZECH ETATOW DWA RAZY W ROKU JAKIES OCHLAPY NA SWIETA I TO WSZYSTKO TYLKO ROBOTA ROBOTA ROBOTA JAK W OBOZACH JESZCZE OBELGI OD ZLODZIEJI I NIEROBOW!POWINNI ZAPLACIC TAK DWA LATA DO TYLU BEZ ODSETEK KAZDY PRACOWNIK OD TEJ JALMUZNY ODPROWADZAL PODATEK DO KASY PANSTWA A ONI WYZYSKIWACZE???
  • ~owocek
    (2016-01-31 22:29)
    [kawusiu] Powiem tak po 12 h pracy szybko i sprawnie dokonam zakupów w markecie bo tak MI JEST WYGODNIEJ ! .... a parę groszy zapłacę więcej to co ? zarabiam troszkę więcej niż średnia krajowa KAWUSIU !.. i zdecydowanie wolę MARKETY.
  • ~ree
    (2016-01-30 18:51)
    czas na referendum o nowych wyborach
  • ~gość
    (2016-01-29 20:22)
    Ja pamiętam,że PEWIEN POLITYK stwierdził że Biedronka jest to sklep dla biedaków.Dlaczego więc ma płacić najwyższe podatki?
  • ~gość
    (2016-01-29 20:19)
    Ja pamiętam,że PEWIEN POLITYK stwierdził że jest to sklep dla biedaków.Dlaczego więc ma płacić najwyższe podatki?
  • ~olo
    (2016-01-29 15:19)
    podobno w niedziele ma byc 3,8 % brawo !!! robimy w niedziele promocje na kielbase torunska, o 30%, i tak co niedziela i na łopatke tez 30% spoko, hipermarket nic nie straci, na pewno, a promocje moze robic kiedy chce i jakie chce. nia ma mocnych, pis-komuchy, lezycie
  • ~Renia
    (2016-01-28 17:02)
    20 melonow dla rydzyka , z kasy panstwa. Pracuj baranie na to
  • ~xxx
    (2016-01-28 11:33)
    Wielkie aj! waj! o 0,5 %!!! Gdy Belka wprowadził 20 % POdatek dla POlskich ciułaczy to wszystkie gadzinówki nabrały wody w usta!! Wtedy wszystko było OK!!!!!!!!!!!
  • ~John
    (2016-01-28 11:06)
    Niech sklepy wielkopowierzchniowe nie płacą w ogóle podatków. Będzie wszystkim fajniej!
  • ~bvcx
    (2016-01-27 18:11)
    Niech niemcy i inne kapitały obce tez płacą a nie tylko Polacy brawo Pani Premier
  • ~mały jarek
    (2016-01-26 22:37)
    Zlikwidować Biedronki na Podkarpaciu! Niech płacą 20 procent drożej w "rodzinnych" lokalnych sklepach.
  • ~dOsia
    (2016-01-26 22:13)
    Nikt niezaplaci wiecej bo taka biuedronka zrobi podzial sklepu na ALKOHOLE PIECZYWO SPOZYWKA tak w przyblizeniu jak Kaufland Kaufland ma sklepy z napojami i sklepy spozywcze
  • ~kawusia
    (2016-01-26 20:28)
    NIE KUPUJĘ TOWARÓW W MARKETACH , 1 Ceny w marketach nie wiele różnią się od cen w Polskich Sklepach , są to sprawy groszowe. Nie mówcie ,ze tam robią zakupy najbiedniejsi . 2 Bierze mnie obrzydzenie , gdy widzę jak klienci sami wybierają towar , pomidory i inne produkty . Bierze do ręki , ogląda , odkłada z powrotem , przebiera . Przychodzi mi na myśl , a jak klient ma na rękach jakąś chorobę skóry , a może wyszedł z ubikacji inie umył rąk. Obrzydzenie mnie bierze . Markety korzystają , bo nie muszą zatrudniać ekspedientek . Żyję oszczędnie , ale robię zakupy tam gdzie towar podaje mi sprzedawca, a tak czynią Polskie małe sklepy.
  • ~Stefan
    (2016-01-26 18:30)
    Skoro ma być drożej w dużych marketach to po co tam chodzić??
  • ~joker
    (2016-01-26 10:51)
    I znowu po dupie dostaną najbiedniejsi , bo trzeba dać wszystkim rodzajom nadmurówek podwyżkę po 200zł , trzeba dla siebie , posłowie obecnej kadencji mogą w samolocie korzystać bez płatnie z zimnych i ciepłych przekąsek , napoi i alkoholu w saloniku dla VIP i jeszcze do tego dochodzą Światowe Dni Młodzieży gdzie trzeba wydać 80 milionów złotych z społecznych pieniędzy , funduszy , no i oczywiście pięćset złotych na dziecko , jak się nie ma pieniedzy na te brewerie to się nie zaprasza gość , a może na zasadzie zastaw się i postaw i znowu społeczeństwo dostanie po dupie przez głupie pomysły.Gdzie w tym wszystki jest szary człowiek i przemysł i gospodarka w tym praca dla wszystkich.? I ile nasz kraj ma zadłużenia , czy ktoś się zastanowił ? Jeszcze trzy miesiące temu , może pół-roku kraj nasz POLSKA był w ruinie , to za tak krótki czas stał się' cud'?
  • ~Aga
    (2016-01-26 10:44)
    Przez markety tj Biedronka zamykają się małe polskie sklepy, które pomimo niewielkiego obrotu muszą płacić wszystkie składki. Bardzo dobrze, że ktoś wreszcie zwrócił na to uwagę. Może markety przestaną wreszcie wyrastać jak grzyby po deszczu.
  • ~Hedonista
    (2016-01-26 10:43)
    "Resort finansów nie spodziewa się podniesienia cen w sklepach, a to z uwagi na dużą konkurencję na rynku"... O naiwni Polacy . My wszyscy zapłacimy za te obiecanki PiS-u. Nie wierzycie ? Opłacałem coroczne ubezpieczenie mieszkania w PZU. I co ? Oczywiście zapłaciłem więcej niż przed rokiem. Zadowolony jest tylko przemysł spirytusowy. Tak przypadkiem jest w znakomitej większości w rosyjskich rękach.
  • ~gość
    (2016-01-26 10:25)
    Za pijackie zwidy PiS-u zapłacą WSZYSCY te nowy podatek!
  • ~emeryt
    (2016-01-26 10:07)
    Mam nadzieje że ciemny burak wraz z moherowym beretem już wkrótce sami się przekonają że PiS to zło gorsze od eboli.

Może zainteresować Cię też: