Cała Europa ma problemy z bankami. Brakuje pieniędzy na pokrycie ewentualnych strat

| Aktualizacja:

W Polsce instytucjom finansowym zagrażają podatek bankowy i przewalutowanie kredytów walutowych. Bankom w innych krajach Starego Kontynentu – złe kredyty i niedostatek kapitału

wróć do artykułu
  • ~SYLVEK
    (2016-01-25 09:55)
    Nie problem - dodrukuja wirtualne money - i po herbacie - (to tak sobie) - racje ma Jerzy
  • ~jerzy
    (2016-01-25 09:41)
    To są przedsiębiorstwa które działają na ogolnych prawach rynku,czy one zawsze muszą mieć zysk .. Zwykla firma jak ma straty to pada i to powinno dotyczyć banków. Okazuje się że państwa i rządy dopłacają do banków gdy mają straty i grozi im upadłość.To jest demokracja pomiędzy przedsiębiorstwami??
  • ~stańczyk
    (2016-01-25 11:01)
    Od lat cwaniaczki od finansów i ekonomii zbierają się w Davos i co i nic nie potrafili zaradzić,przewidzieć zapobiec.Po co się tam spotykają.Ano chyba tylko po to aby pojeść,popić popodziwiać piękne widoki poopowiadać głupot i pożegnać się z zawołaniem - do następnego nic nie wnoszącego spotkania.
  • ~Wiesia
    (2016-01-31 16:41)
    nie będę współczuła bankom. za zaświadczenie dot. kredytu biorą 30 zł.!!!Zdzierają ile się da przy każdej okazji.
  • ~ewa koby
    (2016-02-15 19:58)
    bank w 99% to istytuty prywatne dlaczego dostali kase z dotacji podatnikow zeby dalej nami szantazowac np bierzesz kredyt odrazu miesiecznie naliczaja ci odsetki jakie chca ---masz na koncie odsetki dostaniesz raz na rok symboliczna sume pare zlotych prawo bankowe to tajemnica jak wiara w boga tez jest tajemnica ....wiecie ewa koby
  • ~a
    (2016-01-26 07:24)
    Teraz Moodys przestrzega Polske by nie eksperymentowala z bankami. Za jakis czas zatem mozemy spodziewac sie nastepnego obnizenia ratingu. Wtedy min Szlamacha nie bedzie mial excuses
  • ~A tak
    (2016-01-25 11:23)
    niech zejdą Lichwy,dają pożytki z pokrycia gotówki a nie wirtualne środki i powrócą do klasycznej bankowości,zyski mniejsze,mniejszy podatek i koszty,zysk pewniejszy.
  • ~Klient banku
    (2016-01-25 11:30)
    Bajki jeszcze raz bajki. "Straty" w bankach na miliardy sa spowodowane karami, ktore zaplacily za ustawianie waluty I procentow na ogolnym rynku. Mysleli ze sa nietykalni m.in. dziekuje Obamie te bestie finansowe musialy zaplacic kilka ladnych miliardow kary za oszustwa!!! Byky to m.in. cytowany Deutche Bank I HSBC. Poza tym chinskie banki lepiej sie gospodarza I sa w tej chwili w pierwszej puatce najwiekszych banki sa trzy chinskie banki dyrektorzy bankow wypkacaja sobie w seykach milionow bonusy I gigantyczne pensje a winia rynek I ... jak tu strssza obywateli uz beda mieli gorzej gdu bank zniknie ,... Zawsze lepiej gdy zlodziej soedzi niz grasuje ...
  • ~BANKIER
    (2016-01-25 19:52)
    CO TA REDAKTORZYNA PLECIE ZA GLUPOTY ? PRZECIEZ TEN MAKARONIARZ DRAGHI POWIAZANY PEWNIE Z COMORRA NA POTEGE DRUKUJE DZIESIATKI MILIARDOW EURO CO MIESIAC A TEN PLECIE ZE BANKI NIE MAJA PIENIEDZY
  • ~Klapas
    (2016-01-26 00:38)
    Oprócz pojedynczych przypadków, banki to stabilne molochy... ING? Raiffeisen? Przecież to są potężne machiny finansowe... Nie uważam że miniony rok był zły (może nie jestem właścicielem banku - ale patrzę po ofertach banków w 2015). Moim zdaniem rynek przepełniony był dobrymi okazjami do ulokowania kapitału (np. konto Wymarzony Cel w Raiffeisen), kto się dobrze orientuje ten wie jak na tym skorzystać. A jak ktoś działa pochopni to traci ;)

Może zainteresować Cię też: