Rząd PiS nałoży podatek na zagraniczne markety, ale uderzy też w polskie sklepy

| Aktualizacja:

Tak będzie, jeżeli głównym kryterium pozostanie powierzchnia sklepów.

wróć do artykułu
  • ~BRAVO PIS
    (2015-11-10 08:19)
    a umofy pe,ofe z zus za 1,96 pl za miesiec niefolnictwa za rzadof peó
    gdzie urlop,gdzie wypoczynek.12 godz niewolnictwa
    BRAC SIE ZA CHOŁOTE Z PO I PSL
    a co zerzarli kto zapłaci u sowy
    ITP,,,ITD...
  • ~OBCE MARKETY.
    (2015-11-10 08:38)
    Polskie sklepy od dawien dawna płacą Podatki. A te obce Markety POwstawały jak grzyby PO deszu, dla nich Polska była Rajem bez POdatkowym. Gdyby Polska miała POrządne rządy. To by zawarła umowy tylko na 25 - lat. A PO 25 - latach te markety przeszły by na własność państwa, a państwo mogło by je sprzedać Polskim Kupcom.
  • ~POLKA
    (2015-11-10 08:56)
    NIE DEMONIZOWALABYM TAK STRASZNIE ROZUMIEM PORTAL NIEMIECKI WIEC OBAWY SA ALE ZYSKI MUSZA CHOC W CZESCI ZOSTAWAC WPOLSCE W KONCU TO POLACY JAK TE GLUPIE BARANY IDZ TAM PO TA PADLINE I KUPUJA A NIC W ZAMIAN NIE DOSTAJ NIE POWIEKSZAJA SIE NAKLADY NA INWESTYCIE CZY NA STWORZENIE MIEJSC PRACY SKLEPY SA NIEGOPSODARNE BO ZA WSZYSTKO PLACA DOSTAWCY TOWAROW ICH OBCIAZA SIE NIEGOSPODARNOSCIA CALE SZCZE SCIE ZE NIE 100PROCENTOWA PRACOWNICY MARKETOW SA BIALYMI NIEWOLNIKAMI TYRAJA JAK WOLY MIMO ZE JEST DUZE BEZROBOCIE LUDZIE BRONIA SIE PRZED PERACA WMARKETACH RZADZACY MUSZ DOKLADNIE PRZYJRZEC SIE MARKETOM BO JEST ICH BARDZO DUZO ZA DUZO I NIEDZIELE WINNY BYC ZAMKNIETE TO SKANDAL ZE LUDZIE LAZA DO MARKETOW NA RANDKI MIEDZY REGALAMI DOBRZE ZE SEKSU TAM NIE UPRAWIAJA PLATFUSY DOPROWADZILY DO CAKLOWIETJ DEMORALIZACJI SPOLECZENTSWA BRAKU SZACUNKU DLA LUDZI NAWET DLA SWOICH CZY TO RODZICOW CZY DZIECI CZAS RODACY POMYSLEC COJEST WAZNE W ZYCIU I ROZMAWIAC Z NAJBLIZSZYMI SKROMNIE ZYC ALE BYC ZAWSZE RAZEM TO JEST PRZEPIEKNE SPROBUJCIE POWODZENIA POZDRAWIAM
  • ~ENDRIU
    (2015-11-10 09:23)
    Nie róbcie POpaprańcy w AGONII ludziom wody z mózgu straszeniem że dyskonty podniosą ceny. Niech podniosą a będą ŻEBRAĆ o klientów !A jak się nie podoba to WON Z POLSKI !
  • ~RobFu
    (2015-11-10 09:31)
    Skąd wy się wzięliście? Całe życie przy łopacie wyprało wam mózgi? Co ma do tego PO? Ktoś słyszał z was o kapitalizmie? Proszę poczytajcie, uczcie się, będziecie mądrzejsi.
  • ~zuza
    (2015-11-10 09:39)
    Niech każdy płaci podatek.Nie ma zmiłuj
  • ~natasza
    (2015-11-10 09:40)
    Aron Szechter na pewno mocno skrytykuje to w swojej gazecie że Biedronka musi płacić podatki xD
  • ~tt
    (2015-11-10 09:50)
    "Handel od kilku już lat walczy ze spadającymi marżami. Jeszcze w 2012 r. w sklepach spożywczych wynosiły one 10–30 proc."

    To widać w sklepach, te "niskie" marże... Komu ci panowie wciskają ciemnotę. Jeszcze trochę a bedą twierdzić, że tak naprawdę to oni dokładaja do interesu.
  • ~Krzysztof Kornatowicz
    (2015-11-10 10:30)
    Bydło medialne , w przewadze należące do Niemiec kłamie , sugerując , że ten sugerowany , minimalny 2 % podatek będzie powodował wzrost cen . Po pierwsze podatek jest jedną ze składowych ceny , obok kosztów wytworzenia , kosztów transportu itd . Ten podatek powinien wynosić minimum 7 % . Dlaczego ? Wszystko jest bardzo dokładnie uzasadnione w punkcie 2 " Odbudowa klasy średniej małych przedsiębiorców " dokonana na stronie Wyrugowani.pl Zapraszam do tej bezcennej dla każdego mikroprzedsiębiorcy lektury . Tam też przeczytacie państwo w punkcie 1 jak w ciągu zaledwie roku zlikwidować głód mieszkaniowy w Polsce oraz spowodować masowy powrót wygnanych na roboty i wiele innych - polecam Wyrugowani.pl Krzysztof Kornatowicz
  • ~koneser kartoflanych kitów
    (2015-11-10 11:24)
    Tylko debil myśli, że to Lidl i Biedronka zapłacą wyższy podatek... one go jedynie odprowadzą...

    Raczej sieci podniosą ceny... i zapłaci klient, tak jakby został podniesiony VAT.

    Herbata jest słodka od zamieszania a nie od tego, że nasypiemy cukru... Kaczonomia stosowana...
  • ~MIKE
    (2015-11-10 11:40)
    JESTEM PEWIEN, ZE POSTKOMUCHY BEDA PODKLADALY W PiSie KONIE TROJANSKIE. BEDA STARALY SIE ZNISZCZYC PIS OD WEWNATRZ I OD ZEWNATRZ. JUZ WIDAC JAK KREUJA WIZRUNEK PETRU JAKO "nowego" ZBAWICIELA POLITYCZNEGO, JEDNOCZESNIE NAPADAJAC NA POWSTAJACY NOWY RZAD.
  • ~qwerty
    (2015-11-10 13:28)
    Niech do was dotrze w końcu ciemny ludzie, ze za takie podatki płaci zawsze ostatnie ogniwo, czyli w tym wypadku kupujący, czyli wy. To wam podwyzszą ceny. Ale głosujcie dalej jak głosujecie
  • ~makaron530
    (2015-11-10 13:40)
    Nie wiem, czy te wywody na zlecenie pisane czy nie, pewne jedno, cienizna. Autorki znają określenie "dyskryminacja", to by było, gdyby zastosować ich sugestię, inny podatek dla polskich sklepów, inny dla tych z kapitałem zagranicznym. Cała reszta też nie warta zachodu.
    Jak to pisały na zlecenie, nie zapłaciłbym przysłowiowego złamanego szelinga.
    Co do strat. Polacy najwięcej tracą przez takie "specjalistyczne" opinie, i to w każdej dziedzinie.
  • ~KKKKKKKKKK
    (2015-11-10 14:16)
    nie rorumiem co to znaczy karac. wszyscy placimy podatki od wszystkiego to niby dlaczego sklepy wielkopowierzchniowe maja byc zwolnione? czy to sa swiete krowy?WSZYSTKIE PRZYWILEJE /SEDZIOWIE WOJSKO PARLAMENTARZYSCI/ POWINNY BYC ZNIESIONE.
  • ~Polski podatnik
    (2015-11-10 14:16)
    Polskie sklepy - chyba kpicie. Głupich szukacie, czy wam rozum odebrało? Obstawiam drugie. Pozdrówcie dział reklamy, bo więcej wejść ode mnie nie będzie.
  • ~polskidziad
    (2015-11-10 14:44)
    ..ważne ,co by jude mniej nas skrobały ...
  • ~leszek
    (2015-11-10 15:09)
    PIS zniszczy wszystko co osiągnęła POLSKA I POLACY
  • ~rychu
    (2015-11-10 16:21)
    marionetki Jarka dadza po 500 zl na dziecko, ale opodatkuja banki i sklepy wielkopowierzchniowe i zaplacicie duzo wiecej niz zescie dostali !!! a nie bedzie sie podobalo do dostaniecie "po ryju" i wyladujecie w obozach koncentracyjnych !!! a jak was pobija, to najpierw po karteczke od proboszcza ze "bog chce zebyscie byli leczeni" !!!
    chyba ze masz "krzywo" z proboszczem, to moze sie okazac ze "bog nie chce zebys byl leczony" !!! "bog" z malej litery, bo to katolski bozek nie moj Bog !!!
  • ~komuch
    (2015-11-10 17:31)
    Kapitalizm jest kapitalizm, Mimo niszczenia świata, nadal trwa i cała ta patologia związana z tym super ustrojem. Szaraczki mogą sobie, jeszcze, pokrzyczeć w necie . A później morda w kubeł i nasuwać na jachty za kilka miliardów, samoloty, działki na księzycu dla tych fantastycznych kapitalistów , którzy jak sie okazuje w 99% do swojej prywaty doszli oszustwami kradzieżami, grabieżami, rozbojami, niewolnictwem itd.!
  • ~benek
    (2015-11-10 18:34)
    25.10.2015 rozpoczął się koniec , trwający jeszcze 4 lata , PIS-u. Tak trzymać.

Może zainteresować Cię też: