Czego nie zrobił rynek, zrobili politycy. Oto, jak banki tracą na wartości

| Aktualizacja:

Polityka uderza w sektor bankowy. Obietnice wyborcze - m.in. ta o opodatkowaniu instytucji finansowych - jeszcze nie zostały doprecyzowane, a inwestorzy giełdowi zdążyli je zrecenzować.

wróć do artykułu
  • ~up&down
    (2015-07-14 22:45)
    Jakby banki nie były na bandyckiej, kryminalnej, kapitalistycznej giełdzie wymyślonej przez bandytów dla bandytów, to nie miałyby spadków i tyle.
    To kto jest do przodu na sprzedaży BGŻ !
  • ~Andrzej Gmsaxz
    (2015-07-15 00:11)
    Jeśli giełda, zgodnie z artykułem, wyceniła podatek bankowy plus przewalutowanie na 30 mld. PLN, to skąd te wyliczenia trolli bankowych o samym koszcie przewalutowania przekraczającym znacznie te kwotę? Tak tylko pytam z ciekawości gdzie logika w tym artykule, bo wiem oczywiście, że żadnej logiki w nim nie ma. Artykuł pewnie napisany na zamówienie jakiegoś bankstera
  • ~Krzyś
    (2015-07-15 01:32)
    Głupoty pisze. To nie skutek zapowiedzi opodatkowania banków czy dojścia do władzy PIS, bo na zachodzie banki też straciły na wartości. JA bym w tym bardziej widział ogólnoswiatową sytuację na giełdach i zwykłą zdrową korektę bańki bankowej. Gdyby nie to to w końcu by pekła i spowodowała krach.
  • ~xxx
    (2015-07-15 08:17)
    Tusek to jest poski Cipras!! Zadłużył POlskę na ponad 1 000 000 000 000 000 000 złxx!!
  • ~pinokio
    (2015-07-15 08:24)
    a ktory to polski bank?
  • ~tak to wygląda
    (2015-07-15 09:59)
    od przekładania pieniędzy z jednej kieszeni do drugiej - poza tymi, którzy przekładają (i biorą za to %), nikomu się nie poprawiło i nie ma szans poprawić...

    BANKI POWINNY BYĆ PAŃSTWOWE (być instytucjami non-profit) i udzielać niskooprocentowanych kredytów potrzebującym. Zarabianie na % jest wysoce nieetyczne!
  • ~Maciek
    (2015-07-15 11:10)
    Panie Wilkowicz. A ja zawsze myślałem, że o wartości przedsiębiorstwa decyduje nie polityka tylko jakość oferowanych produktów, rynek zbytu, jakość zarządzania.

    Jeśli bank porzycza piedziądze w walucie której nie ma (CHF) i chwali się potwncjalnym zyskiem generuje sztuczny wzrost swej wartości. Fakt że pomału ale coraz szybciej, informacje te stają się jawne i coraz więcej osób jest tego świadoma decyduje o urealinieniu wyceny tego banku.

    Co więcej. Akcjonariusze mają prawo czuć się oszukani. Kupili akcje po zawyżonej cenie a teraz następuje przecena. Oczywiście nie ci duzi akcjonariusze, któży już zpieniężyli dywidendy.
  • ~gość
    (2015-07-15 11:56)
    To może wreszcie nadszedł czas na zdjęcie z klientów banków PODATKU naszego BELKONOMA?! Może już dość OKRADANIA ludzi?!

Może zainteresować Cię też: