Niechciana Kompania Węglowa. To się nie spodoba w Brukseli

Brakuje chętnych do wyłożenia pieniędzy na utworzenie nowej spółki, której powstanie wymusiły górnicze strajki. Wyjątkiem są Polskie Inwestycje Rozwojowe, firma należąca w całości do państwa. To się nie spodoba Brukseli.

wróć do artykułu
  • ~elf
    (2015-05-24 18:53)
    A co na to p Duda . ???
  • ~Adek
    (2015-05-22 12:22)
    Sprzedajcie te deficytowe gruby Solidarności, niech utrzymuje ten skansen
  • ~mydło
    (2015-05-21 19:27)
    polscy stoczniowcy robią dla niemców. górnicy dla czechów,rząd pracuje dla siebie, polska to obóz pracy dla cwaniaków z europy i świata
  • ~Tato, tato, sprawa sie rypla
    (2015-05-21 18:45)
    Nokautujące zestawienie! Bieńkowska o górnictwie: na Barbórce i na taśmach... "Ministerstwo w d... miało całe to górnictwo przez 7 lat!" [WIDEO]
  • ~cd
    (2015-05-21 18:12)
    Powstaje NKW, przejmująca wszystkie zobowiązania (długi) KW. Rząd myślał, że spółki energetyczne wezmą udziały (długi) istniejącej KW, która mogłaby zadłużać się od nowa mając czyste konto. Ale trudno znaleźć jeleni, spółki energetyczne, już wspomagają kopalnie biorąc od nich zapasy węgla ponad to co potrzebują.
  • ~Ryl dołowy
    (2015-05-21 16:25)
    Wszystkie kopalnie w kompani węglowej podobno wygenerowały straty w wysokości 2,5 mld złotych.Utrzymanie pałacu (biurowca kompanii) z jej prezesami,zastępcami i różnej maści uprzydupskimi kosztowało 2 mld złotych w 2014 r.Tak samo dzieje sie w JSW i innych spółkach skarbu państwa.Prezesi biorą po 100 tys.na miesiac.Q..a gdzie my żyjemy? chyba w matrixie,bo my RYLE bierzemy na rękę po ok.3 tys.zł.
  • ~Humberto
    (2015-05-21 16:08)
    Kto będzie dokładał do"strajkowiczów"? Oni zawsze mają mało.Niech kopalnie pod swoją opiekę wezmą związkowcy z Guzem na czele a potem my ich rozliczymy.
    16-ta pensja +"papinki"dożywieniowe + kredkowe +8 ton deputatu-który zakad to wytrzyma ?
  • ~pol anka
    (2015-05-21 16:03)
    jak Polak zrozumie przeobrażenie 250 zł - koszt wydobycia 1 tony węgla - w 900 zł cenę węgla w zachodniej Polsce, to zrozumie zasady funkcjonowania "kapitalizmu" w Polsce
  • ~Kris
    (2015-05-21 13:19)
    Kiedys mówiono, ze sie cos nie spodoba Moskwie a teraz, że Brukseli. Czy kiedyś Polska będzie jeszcze niepodległym państwem?
  • ~Maria 7
    (2015-05-21 13:17)
    Najważniejsze jest aby się podobało komisji europejskiej i innym spekulatorom ?. Najwyzszy czas przestać się przejmować czy to się podoba innym. Nie jesteśmy przypadkiem we własnym kraju?
  • ~czesc olo
    (2015-05-21 10:09)
    hej, jak to sie stalo,ze nagrania
    z rozmow Wojtunika i Bienkowskiej
    poszly do zwiazkow i sluzyly do
    wyciagniecia kasy z kopalni w tych
    strajkach sterowanych ? i poszly
    do mediow ? nie mozna o to pytac ?
  • ~vs
    (2015-05-21 10:03)
    sprawa jest oczywista POmatoy chcą sprzedać śląsk dla niemca a bogdanka ma załatwione przez rząd dostawy do elektrowni
  • ~czesc olo
    (2015-05-21 09:52)
    chcialbym wiedziec dlaczego
    nagrania z rozmow Wojtunika
    i Bienkowskiej poszly do zwiazkow
    zawodowych i dziennikarza PiS ?
    i byly uzywane do wyciaganiu kasy
    ze spolek panstwowych przez zwiazki ?
  • ~głosuję na pana Dudę.
    (2015-05-21 09:47)
    Czytając wypowiedzi pani Bieńkowskiej z panem Wojtunikiem dochodze do wniosku że przez 8 lat rządów PO-PSL zmarnowano rozwoj Polski a niejednemu Polakowi życie,POLACY CZAS NA ZMIANĘ.Jak nie dla nas to dla naszych dzieci i wnuków.
  • ~heliot
    (2015-05-21 09:27)
    W/g p. Bieńkowskiej - przez 7 lat odpowiadający za kampanię siedzieli ,pili, lulki palili,dobrą kasę wyciągali i co ,żadnej odpowiedzialności i kary nie ponieśli ??? sorry takich mamy rządzących. A kasę musieli dobrą zarabiać bo w/g p. wiceminister 6 tysięcy złotych to zarabia tylko idiota!!!

Może zainteresować Cię też: