Czarny scenariusz dla OFE. Polacy wolą ZUS

| Aktualizacja:

Jeśli Polacy głosują nogami w sprawie OFE, to można powiedzieć, że na razie fundusze pojedynek z ZUS-em przegrywają z kretesem. Ekonomiści ostrzegają jednak, że nie ma z czego się cieszyć, bo kłopoty OFE uderzą w giełdę.

wróć do artykułu
  • ~HAS
    (2014-04-15 10:00)
    mjkL
  • ~oko
    (2014-04-15 09:26)
    A co mnie obchodzi OFE i giełda. OFE przejadało moje składki, teraz niektóre z nich obniżają prowizje - szkoda że tak późno. Prowizje powinni pobierać od wypracowanego zysku, a nie od wpłaconej składki. Ale cóż, złodziejski system tak ma...
  • ~LESZEK BAL
    (2014-04-16 09:30)
    WIDZĘ TU SAME ,,SŁUSZNE'' KOMENTARZE ŁĄCZNIE Z SUPERZNAWCĄ AUTOREM TEKSTU. TYPOWE PÓŁPRAWDY- A GDZIE ELEMENT DZIEDZICZENIA???
    PISZCIE OBIEKTYWNIE ALBO WCALE BO TO ROBIENIE LUDZIOM WODY Z MÓZGU!!!
  • ~pigwa
    (2014-04-15 14:30)
    No i teraz widać jak z naszych składek opłacano giełdową ruletkę,a za to że zrobiono to obowiązkowo dla wszystkich urodzonych po 1968 roku to największy przekręt tej tzw.pseudodemokracji.
    Ci co to u nas stworzyli stworzyli prawdziwe eldorado dla tych siebie i tych co OFE zarządzają,bo prowizje bez względu na wyniki do tego od każdej składki 2% koszty itd,itp.
    Przez kilka pierwszych lat większość OFE zdzierało 7-10% prowizji z każdej składki a ZUS musiał pożyczać kasę na wysoki procent żeby tę wyrwę zapełnić.
    Przy OFE Amber Gold to nic,dobrze że mogę wreszcie się z tego wypisać,czekałem na to 11 lat.
  • ~EMERYT?
    (2014-04-15 12:09)
    ...kazdy przeciętnie wyksztalcony czlowiek doskonale wie że ofe to jeden wielki przekręt ,gielda przeciętnego smiertelnika też kompletnie nie interesuje bo ani z ofe ani z gieldy nic nie ma.Zus jaki jest też każdey wie ...ale zapewnia przynajmniej bezpieczeństwo srdków...i w najgorszym razie tą najniższą emeryturę wypłaci bo tak stanowi prawo .Ofe ..natomiast kompletnie nic nie musi i dlatego jest to wyrzucanie pieniedzy w błoto...czyli utrzymywanie, jeszcze jednej , komletnie zbytecznej grupy na dodatek z wysokim uposażeniem.!
  • ~vh
    (2014-04-15 10:56)
    Obecnie gieldy nei sluza inwestowaniu ale grze spekulacyjnej... zanczne zaangazowanie OFE potwierdza tylko ze od samego poczatku byla to kompletie nietrafiona koncepcja - znacznie lepiej byloby gdyby np rzad wzial z tych pieniedzy wybidwal autostrady i pobieral oplaty za korzystanie z nich - przynajmniej Polacy korzystaliby z tego ze maja drogi i mniej ludzi ginie w wypadkach...
  • ~kapitan NEMO
    (2014-04-15 10:23)
    jakie podatki dochodowe zapłaciła w Polsce pierwsza 10 giełdowa
  • ~mamusia
    (2014-04-15 10:21)
    Przecież każde nawet najgłupsze dziecko w Polsce wie, że był to kolejny przewał z serii przewałów na Polakach jak NFI, okradzione książeczki mieszkaniowe, banki PO dopłacie oddawane za bezdurno z milionami klientów, zmuszenie wszystkich emerytów do haraczu na banki, za co Buzek, Lewandowski, Bufetowa, Bielecki Krzysiu i kilku innych dostali swoje Judaszowe Srebniki. I teraz przyjdzie Polakom za durnotę zapłacić harówką do śmierci za psi grosz.
  • ~Olgierd
    (2014-04-15 10:05)
    Z całym szacunkiem dla OFE ale są to złodziejskie instytucje, które pobierały prowizje i opłaty bez względu na wypracowany zysk. Zabezpieczały swoje potrzeby a ryzyko straty i zmian w aktywach czy ryzyko inwestycyjne w 100% przenosiły na swoich klientów. Trudno zaufać organizacji, która za cel miała jedynie zyski ale swoje a pieniądze klientów traktuje jako źródło swoich przychodów bez względu na sytuację rynkową. Doskonale zdaje sobie sprawę, że upraszczam sytuację i ocenę ale nie ma sensu się zagłębiać w szczegóły.
  • ~zusek
    (2014-04-15 10:16)
    ZŁODZIEJOM z OFE pali się grunt pod nogami
  • ~Robnad
    (2014-04-15 09:54)
    rafeal2014-04-15 09:21
    to jest wydrenowanie pieniędzy z giełdy, i tyle.
    zaś na giełdzie sie zarabia, jak ma się pojęcie, a nie czeka aż samo wpadnie, bo szybciej sam wpadniesz do dziury.
    owszem, OFE było przekrętem, ale nie dlatego, że banki pobieraja opłatę. tak jest na całym świecie, a jak masz jakiś rachunek w banku tez płacisz myto.
    było szywno ustalone na co idą twoje pieniądze, nie miales żadnej możliwości zmiany, a na dodatek PTE robiło kokosy. taka narzucona pijawa rozmiarów słonia.
    gdyby jedynym warunkiem było uczestnictwo w OFE bez żadnych ograniczeń, sprawa mogłaby wyglądać inaczej. ale to juz inna bajka.
    tak czy siak, nie ma pieniędzy, i nie będzie, bo z próznego i Salomon nie naleje, a co dopiero Tusk, który tylko opróżnia co się da. jakby cos przeciwstawnego, he, he, he
    problem w tym, że lemingi maja wiarę niezłomną. utopią się nawet wierząc w Tuska, który ich żywcem łupi. to juz jednak należy do psychologii behawioryzmu stadnego pierwotniakow.
  • ~PL
    (2014-04-15 09:52)
    1/ Jeśli ostrzegają tacy geniusze ekonomii jak Balcerowicz, to nie ma co się martwić,
    2/ według zachodnich ekspertów 97% operacji na giełdzie to spekulacje, też nie ma powodu do zmartwienia. Gdyby każdą operację opodatkować, to wszyscy, oprócz spekulantów odnieśli by korzyść.
  • ~dziadek
    (2014-04-15 09:44)
    OFE ?
    O fe politykierom za taką reformę emerytalną ?
    OFE = socjalizm w czystym wydaniu - czy się stoi czy się leży zarządom i radom nadzorczym się należy
    O fe !
  • ~POparzony
    (2014-04-15 09:44)
    POczekajcie frajerzy, aż ZUS przeliczy wasze składki z OFE.
    Już na samym transferze obligacji PO drodze zginęło 18 miliardów zł.
    Ile teraz Tuski ukradną PO drodze na spadku giełdy z reszty funduszy?
  • ~OFE
    (2014-04-15 09:38)
    geniusze po 10 latach składek wypłacają po 20 zł no jeśli ktoś ma szczęście to dostanie 80 zł po drugie żeby zus przekazał składkę do ofe musi się zadłużyć
  • ~rafeal
    (2014-04-15 09:21)
    Kłopoty OFE uderzą w giełdę, a przecież to giełda miała rozwijać OFE, a nie OFE giełdę. Mają racje ci co mówią, że OFE to przekręt wszech czasów.
  • ~ironia
    (2014-04-15 08:32)
    Tekst na zamowienie!
  • ~tamarka
    (2014-04-15 08:40)
    Jeszcze powinni zamknac pisowskie - zlodziejskie skoki!
  • ~RR
    (2014-04-15 09:09)
    Tak oto Polacy dali sobie zabrać własne emerytury. Drużyna "podwórkowych piłkarzy z Sopotu" ograbiła ich w biały dzień.
  • ~EMERYT- dociekliwy
    (2014-04-15 08:25)
    Fundusze są jak Amber Gold- po określonym czasie ogłoszą kontrolowaną upadłość, a emeryci będą jeszcze biedniejsi ale będą mogli korzystać z opieki socjalnej i pocieszenia. Nie słyszałem żadnej informacji ,ŻE COŚ TU MA GWARANCJE SKARBU PAŃSTWA? Jeżeli obecnie obligacje skarbowe nie mają gwarancji Państwa to co mamy mówić o pieniądzach przekazanych do TOwarzyszy wzajemnej adoracji.