Czarny scenariusz dla OFE. Polacy wolą ZUS

| Aktualizacja:

Jeśli Polacy głosują nogami w sprawie OFE, to można powiedzieć, że na razie fundusze pojedynek z ZUS-em przegrywają z kretesem. Ekonomiści ostrzegają jednak, że nie ma z czego się cieszyć, bo kłopoty OFE uderzą w giełdę.

wróć do artykułu
  • ~aPO
    (2014-04-14 22:04)
    wiadomo Tuleja to dobra i niezawodna marka.
  • ~pol anka
    (2014-04-14 22:45)
    i pomyśleć, że zawzieczmy ten sukces szkoleniom Prezesa w Tajlandii
  • ~m.gawka
    (2014-04-15 00:55)
    Sama idea funduszy inwestycyjnych pracujących na rzecz przyszłych emerytów jest w ogólności bardzo dobra. Wykonanie tej idei od samego początku cuchnęło wielkim przekrętem. I rzeczywiście nim było, lecz czynionego w majestacie prawa tak stanowionego, by służyło tylko zarządzającym OFE. To jest temat dla komisji śledczej. Lepszego tematu nie było w historii III RP.
  • ~gosc
    (2014-04-15 04:07)
    Ten obecny rzad robi odjazd ,i to juz.
    Polacy madrzeja ,to dobry znak.
  • ~ania na diecie
    (2014-04-15 05:01)
    wiadomo ze rzad wygrywa przeciez to najwieksza MAFIA w tym dzikim kraju wszedzie ma wplywy i jest POnad prawem
  • ~Zgredek
    (2014-04-15 07:20)
    Adelajde znowu nawiedził temat smoleński. Daję do przodu właściwy komentarz do artykułu i co najważniejszy trafny;
    ,,~m.gawka2014-04-15 00:55

    Sama idea funduszy inwestycyjnych pracujących na rzecz przyszłych emerytów jest w ogólności bardzo dobra. Wykonanie tej idei od samego początku cuchnęło wielkim przekrętem. I rzeczywiście nim było, lecz czynionego w majestacie prawa tak stanowionego, by służyło tylko zarządzającym OFE. To jest temat dla komisji śledczej. Lepszego tematu nie było w historii III RP."
  • ~mimi
    (2014-04-15 07:57)
    Przecież OFE to wynalazek postkomuny i przekręt stulecia.
  • ~sokular
    (2014-04-15 08:13)
    Polacy zmądrzeli.Na giełdzie grać można kasą wielką i z lekkich żródeł -nie jak nasza.
  • ~tadek
    (2014-04-15 08:22)
    BRAWO ! Wreszcie Polacy przejrzeli na oczy! I co pisory ? lyso?
  • ~alan
    (2014-04-15 08:25)
    Widać jak kraj się zmienia. Polacy to wspanili ludzie i wolą trochę mniej o d pewnego państwa niż zero od zagranicznych kapitalistow.Mam przyjaciela w Holandii ktory jest na zasilku panstwa bo jego ofe przerżnęlo na gieldzie jego i jego żony pieniądze.
  • ~EMERYT- dociekliwy
    (2014-04-15 08:25)
    Fundusze są jak Amber Gold- po określonym czasie ogłoszą kontrolowaną upadłość, a emeryci będą jeszcze biedniejsi ale będą mogli korzystać z opieki socjalnej i pocieszenia. Nie słyszałem żadnej informacji ,ŻE COŚ TU MA GWARANCJE SKARBU PAŃSTWA? Jeżeli obecnie obligacje skarbowe nie mają gwarancji Państwa to co mamy mówić o pieniądzach przekazanych do TOwarzyszy wzajemnej adoracji.
  • ~ironia
    (2014-04-15 08:32)
    Tekst na zamowienie!
  • ~tamarka
    (2014-04-15 08:40)
    Jeszcze powinni zamknac pisowskie - zlodziejskie skoki!
  • ~RR
    (2014-04-15 09:09)
    Tak oto Polacy dali sobie zabrać własne emerytury. Drużyna "podwórkowych piłkarzy z Sopotu" ograbiła ich w biały dzień.
  • ~rafeal
    (2014-04-15 09:21)
    Kłopoty OFE uderzą w giełdę, a przecież to giełda miała rozwijać OFE, a nie OFE giełdę. Mają racje ci co mówią, że OFE to przekręt wszech czasów.
  • ~oko
    (2014-04-15 09:26)
    A co mnie obchodzi OFE i giełda. OFE przejadało moje składki, teraz niektóre z nich obniżają prowizje - szkoda że tak późno. Prowizje powinni pobierać od wypracowanego zysku, a nie od wpłaconej składki. Ale cóż, złodziejski system tak ma...
  • ~OFE
    (2014-04-15 09:38)
    geniusze po 10 latach składek wypłacają po 20 zł no jeśli ktoś ma szczęście to dostanie 80 zł po drugie żeby zus przekazał składkę do ofe musi się zadłużyć
  • ~POparzony
    (2014-04-15 09:44)
    POczekajcie frajerzy, aż ZUS przeliczy wasze składki z OFE.
    Już na samym transferze obligacji PO drodze zginęło 18 miliardów zł.
    Ile teraz Tuski ukradną PO drodze na spadku giełdy z reszty funduszy?
  • ~dziadek
    (2014-04-15 09:44)
    OFE ?
    O fe politykierom za taką reformę emerytalną ?
    OFE = socjalizm w czystym wydaniu - czy się stoi czy się leży zarządom i radom nadzorczym się należy
    O fe !
  • ~PL
    (2014-04-15 09:52)
    1/ Jeśli ostrzegają tacy geniusze ekonomii jak Balcerowicz, to nie ma co się martwić,
    2/ według zachodnich ekspertów 97% operacji na giełdzie to spekulacje, też nie ma powodu do zmartwienia. Gdyby każdą operację opodatkować, to wszyscy, oprócz spekulantów odnieśli by korzyść.