Przekręt na 900 milionów złotych? Z wielkiej chmury mały deszcz

| Aktualizacja:

Postępowanie w sprawie należności podatkowych Rafinerii Trzebinia zostało umorzone przez katowicką prokuraturę. Śledczy uznali też, że podsekretarz stanu w resorcie finansów Andrzej Parafianowicz nie przekroczył uprawnień.

wróć do artykułu
  • ~Janukowicz
    (2012-02-06 09:39)
    Kruk krukowi oka nie wykole. Jak by bylo brak paragonu w kiosku Ruchu to sprzedawca dostal by 3 lata wiezienia
  • ~koko
    (2012-02-06 10:46)
    I co teraz? Facet niewinny, ale życie mu zmarnowali. Paranoja podejrzliwosci i ścigania wszystkich. Strach wychozić do pracy, bo ciagle jakieś kontrole, dochodzenia, raporty. A kiedy robic coś konstruktywnego?
  • ~Jojne Glejt
    (2012-02-06 10:55)
    ...że podsekretarz stanu w resorcie finansów Andrzej Parafianowicz



    ... Chyba chodzi o podsekretarza parafii Tel Aviv...?

    Skoro były przekręty - to by się zgadzało!

    A przecież były!

    "Cofnijmy się do sierpnia 2008 roku. Krakowski UKS kończy kontrolę w Rafinerii Trzebinia. Władze spółki przez lata handlowały olejami technologicznymi jako olejem napędowym. Oleje technologiczne miały tylko trochę inne parametry niż zwykła „ropa”. Nie miało to znaczenia dla silników diesla. Ale miało znaczenie dla Skarbu Państwa. Za oleje technologiczne rafineria nie musiała płacić akcyzy.

    Z ustaleń prokuratury wynikało, że cysterny wprost z rafinerii jeździły od razu na stacje benzynowe kontrolowane przez mafię paliwową. W tej sprawie w Prokuraturze Apelacyjnej w Krakowie toczyło się wtedy śledztwo, do sądu trafiały akty oskarżenia. Kontrola UKS miała być dodatkowym dowodem w sądzie. Prokuratorzy na co dzień kontaktowali się z dyrektorem Piątkowskim. Informował ich o przebiegu kontroli. Oskarżyciele byli spokojni. Bowiem UKS przygotował im już jedną kontrolę w Rafinerii Trzebinia, obejmującą tylko krótki okres z lat 90. przestępczej działalności władz Trzebini. Dyrektor Piątkowski i jego kontrolerzy nie mieli wątpliwości. Uznali, że za tylko ten krótki okres rafineria jest winna Skarbowi Państwa co najmniej 200 mln zł. Prowadzili kontrolę dalej, za cały czas gdy rafineria sprzedawała oleje technologiczne jako olej napędowy. UKS wstępnie oszacował wysokość zaległej akcyzy na 900 mln zł Taka sama była treść opinii prawnej z 12 sierpnia wydanej przez resort finansów. Jednak ten dokument ukryto przed prokuraturą. Znaleziono go później, w trakcie śledztwa w sprawie nacisków na dyrektora UKS."
    Maciej Duda, dziennikarz śledczy
  • ~ekspert
    (2012-02-06 10:58)
    Czyli ukręcili sprawie łeb.
  • ~KOMUNIKAT
    (2012-02-06 10:58)
    Drodzy Pacjenci!

    Z przykrością i uczuciem wielkiego zawodu zawiadamiamy w imieniu dyrekcji naszego Ośrodka Terapii Ułomności Umysłowej i Masowego Atroficznego Niedorozwoju Intelektualnego, Emocjonalnego oraz Niewydolności Imbecylnej (w skrocie: OTUUMANIENI), że Wasza jaskrawa niechęć do współpracy z naszym personelem oraz niestosowanie się do zaleceń terapeutycznych spowodowały brak jakiegokolwiek postępu w procesie leczenia i w efekcie nie przyniosły żadnej poprawy stanu Waszego zdrowia psychicznego, a w wielu przypadkach stwierdzamy znaczne jego pogorszenie!

    Zawiedliście nie tylko nas, ale - jak się mozemy domyślać - i samych siebie!

    W związku z powyższą diagnozą Naczelny Lekarz naszego zakładu stwierdził absolutną konieczność pozostawienia Was w naszej renomowanej instytucji na następny czteroletni turnus na dotychczasowych warunkach, jednak bez możliwości ubiegania się o warunkowe przedterminowe zwolnienie, urlopy czy widzenia!
    Także comiesięczne wypiski ulegają zawieszeniu do czasu zatwierdzenia budżetu naszego zakładu, przy czym termin tego zatwierdzenia nie został jeszcze zatwierdzony, a byc może rzekoma czy też domniemana koniecznośc jego zatwierdzenia ulegnie umorzeniu lub przedawnieniu!

    Od powyższej decyzji nie przysługuje odwołanie do żadnej wyższej instancji i w żadnym trybie (nawet warunkowym czy wyborczym, na przyklad w przypadku rozpisania wyborów przedterminowych)!

    (z upoważnienia Dyrekcji)

    _______________________Dwie Salowe z Salem___
  • ~woj.
    (2012-02-06 11:11)
    Orżnie sie emerytów na tą kwote i będzie git!
  • ~Zgredek
    (2012-02-06 11:11)
    Co raz lepiej. W kraju podatki płaca tylko biedacy. Bogatym i ustosunkowanym jak zwykle się umarza. I co gorsza reformy zaczyna się jak zwykle od najuboższych.
    Im wyżej tym mniej pracują, a więcej kasy biorą. Najlepszym przykładem są nasi posłowie i prokuratorzy w stanie spoczynku.
  • ~OLO
    (2012-02-06 11:40)
    czy ktoś spodziewał się innej decyzji prokuratury ? chyba jakiś naiwniak !!
  • ~@koko
    (2012-02-06 12:00)
    koko ,ty codziennie w kibel walisz konstrukcyjnie ,i tobie "wielki myślicielu " ma to wystarczyć !!! Obrońcą przekrętasów jesteś i tyle !!!
  • ~kicker
    (2012-02-06 12:08)
    Nie ma Ziobry to złodzieje szaleją!!!
  • ~bydłoszewski
    (2012-02-06 12:16)
    ojtam ojtam...
    nie takie rzeczy dzieja się na ZIELONEJ WYSPIE!
  • ~zniesmaczony przedsiębiorca
    (2012-02-06 12:22)
    Dlaczego już się nie dziwię? To skandal, co sie dzieje w tym kraju...
  • ~Jan
    (2012-02-06 12:33)
    NIebywałe złodziejstwo tuszowane przez prokuraturę. Polski wymiar "sprawiedliwości" to kpina i łajactwo.
  • ~piotr inżynier
    (2012-02-06 12:53)
    rządzi Tusk można kraść
  • ~Psycholog Kliniczny
    (2012-02-06 13:03)
    A gdzie się podział Niesiołowski?
    Zamieszczacie tu różne swoje opinie na temat "kultury politycznej", ale czy kiedyś przyszło Wam do głowy, że taki na przykład Niesiołowski niemal zawsze zachowuje się w polskim Sejmie i w telewizyjnym studio jak mocno podpity oficer polityczny barbarzyńskiej armii okupacyjnej, w koalicyjce z kaburą i wywecowanych sztylpach, z których sterczą brudne onuce?
    I że na dodatek czyni to tak, jakby przed chwilą dostał kosza i w pysk od hardej branki?!
    Czy nie przychodzi Wam też czasem do głowy, że może to nie jest tylko takie nasze subiektywne wrażenie??? I że coś jest tu na rzeczy?
    Bo ja zazwyczaj tak jego wystapienia odbieram, a gdy jest on w poblizu Moniki Olejnik - to mam odczucie, ze ona zachowuje się wtedy jak ośmielona jego słuzbowym autorytetem cywilna aktywistka-nowicjuszka tych samych służb, która za wszelką cenę nie chce zawieśc swego starszego kolegi!
    Dziwię sie więc bardzo, ze w tych gorących dniach "bitwy pod ACTA" Niesiołowski nie wprowadza w czyn (czynownik?) swych okupacyjnych standardów i że praktycznie zniknął z ekranu!
    Czyżby branka była bardziej łaskawa...?
    Czy Tusk skrócił smycz?
  • ~Psycholog Kliniczny
    (2012-02-06 13:06)
    A gdzie się podział Niesiołowski?
    Zamieszczacie tu różne swoje opinie na temat "kultury politycznej", ale czy kiedyś przyszło Wam do głowy, że taki na przykład Niesiołowski niemal zawsze zachowuje się w polskim Sejmie i w telewizyjnym studio jak mocno podpity oficer polityczny barbarzyńskiej armii okupacyjnej, w koalicyjce z kaburą i wywecowanych sztylpach, z których sterczą brudne onuce?
    I że na dodatek czyni to tak, jakby przed chwilą dostał kosza i w pysk od hardej branki?!
    Czy nie przychodzi Wam też czasem do głowy, że może to nie jest tylko takie nasze subiektywne wrażenie??? I że coś jest tu na rzeczy?
    Bo ja zazwyczaj tak jego wystapienia odbieram, a gdy jest on w poblizu Moniki Olejnik - to mam odczucie, ze ona zachowuje się wtedy jak ośmielona jego słuzbowym autorytetem cywilna aktywistka-nowicjuszka tych samych służb, która za wszelką cenę nie chce zawieśc swego starszego kolegi!
    Dziwię sie więc bardzo, ze w tych gorących dniach "bitwy pod ACTA" Niesiołowski nie wprowadza w czyn (czynownik?) swych okupacyjnych standardów i że praktycznie zniknął z ekranu!
    Czyżby branka była bardziej łaskawa...?
    Czy Tusk skrócił smycz?
  • ~jk
    (2012-02-06 13:13)
    Oj prokuratorów to my mamy bardzo utalentowanych vide najsłynniejszy z nich Ziobrem zwany. Myślę,że to wystarczy za cały komentarz.
  • ~as
    (2012-02-06 13:22)
    A co z generałem już temat pod dywanem???
  • ~Stif
    (2012-02-06 13:25)
    Normalny Podatniku...spróbuj nie zapłacić do US brakującej złotówki - niezależnie jaka partia rządzi...zobaczysz co zrobi z tobą URZĘDNICZA BANDA...Ci co oglądają program Państwo w Państwie...wiedzą o czym piszę...dodaj do bandy urzędniczej jeszcze...BANDĘ PROKURATORSKĄ...
  • ~oburzony