Drugie miejsce zajął Deutsche Bank, oferujący konto z oprocentowaniem rzeczywistym 5,05% - w promocji do ostatniego dnia października. Aby móc skorzystać z tego niezwykle wysokiego oprocentowania, należy założyć rachunek dbNET w pakiecie z kontem oszczędnościowym. W przeciwnym wypadku obowiązuje nas oprocentowanie w wysokości 4,09%, co odpowiada (ciekawostka!) 5,05% dla konta, z którego zyski obarczone są tzw. podatkiem Belki.Trzecia pozycja przypadła w udziale Polbankowi EFG –oferującemu konto z rzeczywistym zyskiem rzędu 4,75%. Wszystkie konta w zestawieniu, oprócz jednego – oferty Toyota Banku, czyli Konta hybrydowego (4,05% po przeliczeniu odprowadzenia podatku od zysków kapitałowych w wysokości 19%, nominalnie 5%) – posiadają dzienną kapitalizację odsetek.

Reklama

Darmowe konto ze zwrotem pieniędzy! Do tego lokata na 8,5%!

Beniaminkiem naszego październikowego rankingu jest Alior Bank, którego propozycja konta oszczędnościowego, z dzienną kapitalizacją odsetek, oprocentowanego w wysokości 4,35% (odpowiadająca kontom z kapitalizacją miesięczną z oprocentowaniem w wysokości 5,4%).stawia go w połowie stawki.

Gdzie jest Getin? Gdzie Lukas?

Liderem wrześniowego rankingu było Konto Oszczędnościowe, które założyć można przez getinonline.pl. Jego oprocentowanie obniżyło się do poziomu 4%, i tym samym oferta Getin Banku nie pojawiła się w pierwszej dziesiątce kont oszczędnościowych w zestawieniu październikowym.

Sprawdź najlepsze konta oszczędnościowe na rynku!

Co niektórych zastanawiać może również tajemnicze „zniknięcie” Lukas Banku – czyżby poważnie obniżył oprocentowanie swoich depozytów? Nic bardziej mylnego. Dawny Lukas Bank to teraz Credit Agricole Bank Polska SA. A Rachunek Oszczędzam oprocentowany na 4,05% to wciąż ta sama, atrakcyjna oferta konta oszczędnościowego.

Chcesz zarabiać? Załóż konto

Ważną kwestią dotyczącą zakładania rachunku oszczędnościowego jest wymóg posiadania rachunku osobistego w wybranym przez nas banku. Oprócz Toyota Banku (które oferuje konto, będące równocześnie kontem osobistym i oszczędnościowym) oraz Alior Banku, we wszystkich bankach musimy założyć najpierw rachunek osobisty, nim otworzymy konto oszczędnościowe. Warto więc najpierw zapoznać się z wymaganiami poszczególnych ROR, ich taryfą prowizji i opłat, aby nasze zyski nie były pochłaniane przez opłaty za korzystanie z rachunku bieżącego.

Ranking kont oszczędnościowych - kwota 10000 zł
Bank Nazwa lokaty Oproc. po podatku Kapitalizacja
BNP Paribas Konto WIĘCEJ Oszczędnościowe 5,50 dzienna
Deutsche Bank PBC db Konto Oszczędnościowe 24H 5,05 dzienna
Polbank EFG Rachunek Mocno Oszczędzający 4,75 dzienna
BPH Sezam Oszczędzam Plus 4,42 dzienna
Alior Bank Konto Oszczędnościowe 4,35 dzienna
Meritum Bank MeritumKonto Silnie Zarabiające 4,30 dzienna
Kredyt Bank Konto Lokata Swobodna 4,05 dzienna
eurobank rachunek oszczędnościowy 4,05 dzienna
Credit Agricole Bank Polska SA Rachunek Oszczędzam 4,05 dzienna
Toyota Bank Konto Hybrydowe 4,05 miesięczna
Dane na 9.10.2011, źródło: www.totalmoney.pl oraz strony banków.