>>>Sam rozlicz się z fiskusem. Ten program ci pomoże
Borysow zapewnił, że od strony finansowej udział jego kraju w popieranym przez UE projekcie budowy transeuropejskiego gazociągu jest zagwarantowany na 100 proc.Bułgaria jest jednym z uczestników projektu od chwili jego powstania. W lutym 2010 roku parlament w Sofii ratyfikował międzypaństwową umowę o budowie Nabucco.
W projekcie gazociągu konkurencyjnego wobec rosyjskiego South Stream uczestniczą Austria, Węgry, Bułgaria, Rumunia i Turcja. Nabucco, którego przepustowość wyniesie 30 mld m sześciennych gazu rocznie, ma zmniejszyć uzależnienie Europy od rosyjskiego gazu. Gazociąg Nabucco doprowadzi do Europy gaz z regionu Morza Kaspijskiego, omijając Rosję. Budowa ma rozpocząć się w końcu 2012 roku. Inwestycja oceniana jest na 7,9 mld euro.
W sprawie finansowania swojego udziału w projekcie Bułgaria stawia jednak Brukseli warunki. Rząd w Sofii uważa, że kredyty zaciągnięte na ten cel nie powinny być wliczane do deficytu budżetowego kraju, gdyż za przekroczenie deficytu powyżej 3 proc. PKB grożą sankcje ze strony KE. Analogiczne stanowisko zajmują Węgry.