Co gorsza, na tym niespodzianki się nie skończą. Bo ci, którzy trafią do mini-BPH, najdalej w kwietniu dostaną informację, że ich bank znowu ma nowego właściciela. "Mini" zostanie sprzedany przez bank Pekao SA, który od 2005 roku jest formalnie właścicielem BPH-u w Polsce.

A oto garść ważnych informacji dla przyszłych klientów mini-BPH. Bank będzie miał 200 oddziałów i tylko 204 bankomaty. Reszta oddziałów obecnego BPH (285 placówek) zostanie włączona do Pekao SA. Gigant przejmie też pozostałe bankomaty BPH-u (2855 sztuk).

Trzeba mieć anielską cierpliwość, żeby być klientem BPH. Bo odkąd w 2005 roku Pekao SA ogłosiło, że przejmuje BPH, co kilka tygodni docierały różne, czasem sprzeczne informacje. Najpierw pojawiły się wieści, że BPH w ogóle zniknie z rynku. Ponieważ wiązałoby się to ze zwolnieniem 6 tys. ludzi, rząd chciał później zablokować tę fuzję. Ostatecznie, w kwietniu br., na nią pozwolił. Ale pod pewnymi warunkami.

Włosi z firmy Unicredito (właściciele Pekao SA, który odkupili od Niemców BPH) zobowiązali się, że podzielą przejmowany bank na dwie części. Jedną część włączą do Pekao SA, a z drugiej zrobią nowy bank. To właśnie mini-BPH ma być tym nowym bankiem. Tyle że znowu sprzedanym.