Kwiecień to okres ogłaszania kolejnych promocji kredytów hipotecznych przez banki. Coraz więcej jest ofert na ponad 100% wartości nieruchomości oraz kredytów mieszkaniowych z promocyjną marżą lub prowizją. Gdzie zyskasz biorąc kredyt na wymarzone mieszkanie? TotalMoney przyjrzało się ofercie wiosennej ofercie banków.

Reklama

Kolejny miesiąc przyniósł spore zmiany, jeśli chodzi o wysokość kosztów kredytu hipotecznego. Raty miesięczne, kredytów z promocyjną marżą lub też prowizją 0%, są nawet o ponad 100 zł niższe niż w marcu 2010 r.

Wzloty i upadki

Przede wszystkim w zestawieniu kwietniowym na wysokich lokatach znalazły się kredyty hipoteczne dwóch banków, które wcześniej nie „łapały” się do pierwszej dziesiątki. Są to Kredyt Bank, Bank Pocztowy i Raiffeisen Bank (odpowiednio 1, 5 i 6. pozycja). Pierwszą dziesiątkę opuścił mBank. Spory spadek zanotował również BOŚ Bank, kończąc na 7 Pozycji (w marcu na 4 miejscu). Większość tych zmian spowodowana jest rozpoczęciem akcji promocyjnych kredytów mieszkaniowych oferowanych przez BNP Paribas, Kredyt Bank, Deutsche Bank i jeszcze kilka innych.

Promocje: prowizja 0% lub obniżona marża

Banki oferują dwa rodzaje promocji – zniesioną prowizję lub obniżoną marżę. Tę pierwszą zdecydowały się wprowadzić Deutsche Bank, Lukas Bank, PKO BP, Bank Millennium oraz Kredyt Bank.

Możemy skorzystać z obniżonej marży w przypadku kredytów mieszkaniowych w Pekao SA, Bank Pocztowym i Allianz Bank. Marża ulegnie dalszemu obniżeniu w przypadku zakupienia kolejnych produktów banku. Kredytobiorca decydujący się na otwarcie konta osobistego (na które oczywiście będzie przelewał swoje wynagrodzenie) , wykup funduszu inwestycyjnego czy też ubezpieczenia może w skrajnych przypadkach liczyć na obniżenie marży nawet o 1,5 punktu procentowego.

Bierz kredyt w promocji, póki możesz

Wyniki kwietniowego rankingu mogą być odebrane jako wyraźne ocieplenie w polityce cenowej banków. Najniższa rata w kwietniowym rankingu jest o ponad 6% niższa niż zwycięska rata w rankingu marcowym.

p

Założenia: Kwota kredytu: 300 000 PLN, wartość nieruchomości 300 000 PLN, LTV 100%, okres kredytowania 30 lat