Od kilku miesięcy banki ogłaszają kolejne promocje kredytów hipotecznych lub zmieniają swoją ofertę na atrakcyjniejszą dla klienta. Spadają marże, prowizje za udzielenie kredytu, wzrasta LTV – coraz więcej jest ofert na ponad 100 proc. wartości nieruchomości. Która promocja najlepsza?

Reklama

Obniżki marży

Kwietniowe promocje to między innymi propozycje z obniżonymi marżami. Kredyty mieszkaniowe z promocyjną marżą zaproponowały między innymi Allianz Bank i Bank Pocztowy.

W Allianz Banku możemy wziąć kredyt nawet do 105 proc. LTV. Okres kredytowania to maksymalnie 50 lat. Kredyt możemy wziąć już od kwoty 50 000 zł. Allianz do 31 maja 2010 roku zastosował obniżki marż. Dla kwoty do 200 000 zł - obniżka marży o 0,9 pp., dla kwoty do 500 000 zł - 0,8 pp., zaś dla kwot powyżej 501 000 zł obniżka marży wyniesie 0,7 pp. Z promocji skorzystają osoby, które przez okres jej trwania będą posiadać rachunek osobisty w Allianz Banku. Na rachunek musi wpływać regularnie 2 000 zł miesięcznie. Z rachunku należy również wykonać minimum 3 transakcje bezgotówkowe.

>>>Wybierz najlepszy kredyt hipoteczny

Oprócz tej promocji istnieje również możliwość zaciągnięcia kredytu z malejącą marżą. Odpowiednio w 3, 6 i 9 roku spłaty marża spada o 0,1, 0,15 i 0,25 proc.. Czyli im dłużej spłacasz – tym niższą masz marżę. Aby skorzystać z promocji, musimy posiadać ubezpieczenie w TU Allianz lub TU Allianz Życie przez minimum rok przed złożeniem wniosku o kredyt hipoteczny.

Reklama

Bank Pocztowy oferuje swoim klientom kredyt nawet do 100 proc. LTV, z okresem kredytowania do 40 lat. Do 30 czerwca 2010 roku możemy skorzystać z atrakcyjnej marży, wynoszącej jedynie 1,9 proc. przy jednoczesnym skorzystaniu z ubezpieczenia kredytu w TU Aviva.

Obniżki prowizji

„Wiosnę w prowizjach” ogłosiły min. Deutsche Bank, Lukas Bank, PKO BP, Bank Millennium i Kredyt Bank. Deutsche Bank skredytuje dla nas nawet 100 proc. nieruchomości – pod warunkiem ubezpieczenia brakującego wkładu własnego w TU Europa za okres 5 lat z góry. Koszt ubezpieczenia wynosi 4,5 proc. od ubezpieczonej części kredytu (maksymalnie do 35 proc. wartości nieruchomości). Okres spłaty całości kredytu mieszkaniowego może wynieść nawet 40 lat dla polskiej waluty i 30 lat dla kredytów we frankach i euro.

Lukas Bank proponuje swoim klientom kredyt hipoteczny brany na 35 lat, nawet na 100 proc. wartości nieruchomości. Promocja dotyczy klientów, którzy założą konto osobiste i będą na nie przelewać minimum 1 000 zł miesięcznie. Oczywiście, spłacanie rat ma się odbywać za pomocą zlecenia stałego z nowopowstałego konta. Wówczas otrzymamy kredyt hipoteczny bez prowizji. Jeżeli chcemy maksymalnie oszczędzić to najlepiej założyć konto Lukas e-Konto. Nie ma wówczas opłat za realizację zlecenia stałego.

Czytaj dalejPKO BP proponuje kredyt hipoteczny, udzielany nawet na 40 lat. Maksymalne LTV kredytu w złotych wynosi do 100 proc.. Teraz w PKO możesz zaciągnąć kredyt z 0 proc. prowizji. Chcąc skorzystać z promocji należy wykupić czteroletnie ubezpieczenie od utraty pracy, hospitalizacji i assistance medyczny w InterRisk SA. Liczmy się jednak z faktem, że ta czteroletnia opłata wyniesie równowartość 3,25 proc. kredytu. Jednak może warto zastanowić się nad takim ubezpieczeniem, ponieważ w tak długim okresie spłaty mogą zdarzyć się różne sytuacje losowe.

Bank Millennium oferuje nam kredyt hipoteczny do 35 lat kredytowania, finansowanie do 100 proc. wartości nieruchomości. Promocja trwa do 7 czerwca i dotyczy prowizji za udzielenie kredytu. Posiadając konto osobiste w banku z kartą debetową, otrzymamy kredyt bez prowizji. Należy liczyć się z faktem, że za miesiąc bank pobierze od nas opłatę w wysokości 7 zł za prowadzenie rachunku, chyba że saldo na rachunku będzie co miesiąc w wysokości minimum 5 000 zł.

Kredyt hipoteczny w Kredyt Banku to zgodnie z najnowszą promocją i jej przekazem - decyzja kredytowa nawet w 2 dni , a wypłata pieniędzy z kredytu w 2 tygodnie. Do tego maksymalny okres kredytowania to 35 lat, kredyt udzielany w PLN liub EUR.. Kupując inne produkty w banku, mamy możliwość obniżenia swojej marży o 0,3 pp. Do końca maja trwa również promocja – brak prowizji za udzielenie kredytu. Osoby, które przystąpią dodatkowo do ubezpieczenia na życie i od utraty pracy będą zwolnione z opłacenia składek do końca czerwca 2010 roku.

Kredyt na 120 proc. wartości mieszkania?

Alior Bank proponuje swoim klientom znacznie podwyższone LTV. Bank sfinansuje nam nawet do 120 proc. wartości nieruchomości. Dodatkowe 20 proc. można przeznaczyć na wykończenie nowego mieszkania czy domu. Co więcej, maksymalny okres kredytowania to aż 50 lat. Minimalna kwota kredytu – już od 10 000 zł.

Co się nie opłaci?

Z pewnością ogromna ilość promocji robi wrażenie. Jednak zdecydowanie nie opłaca nam się promocja, w której koszty które poniesiemy aby zrealizować warunki promocyjne okażą się przewyższać korzyści takie jak np. 0 proc. prowizji czy obniżona nieznacznie marża kredytu.

Dlatego polecamy dokładne sprawdzenie, czy np. ponoszenie kosztów prowadzenia konta osobistego (przez kilkadziesiąt lat! ) lub dodatkowych ubezpieczeń się nam opłaci. Jeśli dojdziemy do wniosku, że jednak nie, inne promocje czekają. Jest, na szczęście, w czym wybierać.

p