"Element repolonizacji". PZU przejmuje 25 proc. akcji Alior Banku

| Aktualizacja:

To element repolonizacji sektora finansowego. PZU przejęło pakiet 25 procent akcji Alior Banku. "To świadoma strategia" - pisze w komunikacie popierający transakcję minister skarbu Włodzimierz Karpiński.

wróć do artykułu
  • ~ajajajj
    (2015-05-30 15:49)
    no to w poniedzialek pzu bedzie po 410 zl
  • ~Polak
    (2015-05-30 15:52)
    Wreszcie ktoś coś pomyślał
  • ~rok2015
    (2015-05-30 18:21)
    juz najwyszszy czas ukrucic wyplyw pieniedzy na zachod
  • ~cyk-cyk
    (2015-05-31 15:12)
    Może odkupują piramidki?
  • ~kraj_taki_piekny
    (2015-05-30 17:10)
    najpierw styropianowcy z AWS posprzedawali za grosze a teraz odkupowanie w cenach jak za zboże... nie wierzę już w tej kraj
  • ~rychu
    (2015-05-30 17:14)
    caly swiat (no prawie) odchodzi od laczenia ubezpieczen i bankowosci, a w Polsce, na wzor "amerykancki" laczy sie te dzialania z wielka szkoda dla klienta, przede wszystkim bankwego !!! bez dzialnosci ubezpieczeniowej banki musialy, z zyskiem dla klienta oddawac ubezpieczenie kredytow do ubezpieczeniowych firm zewnetrznych !!! wszedzie tam gdzie bankowosc laczy sie z ubezpieczeniami, te wspomniane "ubezpieczenia kredytow" sa bardzo mocno okrojone ze swiadczen, sa drozsze oraz duzo nizsze sa oferowane "odszkodowania", a ich zakres jest rowniez mocno okrojony !!! ponadto banki szantarzuja (nie dotaniesz kredytu) i nie pozwalaja na korzystanie z zewnetrznych ubezpieczycieli !!!
    to dlaczego jest to takie dobre ze niemrawy moloch zarzadzany przez managerow z klucza politycznego przejmuje udzialy w banku ??!!!
  • ~cd
    (2015-05-30 18:45)
    Ile kapitału wyprowadzono poprzez PZU z Polski dzięki łajdackiej decyzji Buzka o sprzedaży tej firmy obcym
  • ~student
    (2015-05-30 18:44)
    akurat Alior bank nalezy do Polaka z obywatelstwem francuskim, bylego zolnierza Andersa. smieszne te teksty niedouczonych pisarczykow
  • ~TFUsk
    (2015-05-30 20:34)
    73 % sektora bankowego w Polsce jest w rękach banków zagranicznych. W ciągu ostatnich 8 lay wyprowadziły one z Polski ok. 100 MILIARDÓW złotych przy całkowitej bierności Komisji Nadzoru Finansowego...
  • ~ALA
    (2015-05-31 09:59)
    ALBO NIE WICIE CO PISZECIE ALBO CELOWO WPROWADZACIE W BLAD. SKAB PANSTWA MA 35% UDZIALOW, INNI AKCJONARIUSZ 59%. DO REPOLONIZACJI JESZCZE DALEKA DROGA
  • ~mentalista
    (2015-05-30 21:50)
    A jak się zacznie repolonizacja Polski, to znów będzie brud, smród i ubóstwo. Zaiste świetlana perspektywa.
  • ~na spokojnie
    (2015-05-30 22:25)
    Co do procentów polskich udziałów. W bankowości jest 40 % polskiego kapitału, 60 % obcego. Wg prezesa PKO BP powinno być odwrotnie, by system był zdrowy i nasz. My mamy kontrolę, oni dodają swój kapitał, nowe możliwości lokowania pieniędzy i know-how (choć teraz to trochę mniej).
  • ~jasio
    (2015-05-30 23:08)
    Tak zrobili interes, sprzedali państwowe za grosze (może sami coś też dostali) a teraz odkupują po zawyżonych cenach.

Może zainteresować Cię też: