SKOK-i zbyt późno pod nadzorem państwa. Cały sektor miałby się lepiej

Gdyby działalność kas została wcześnie i porządnie uregulowana, cały sektor finansowy miałby się lepiej.

wróć do artykułu
 • ~Dlaczego KNF nie interweniowała wczesniej?
  (2015-03-18 08:22)
  Dlaczego, mimo ostrzeżeń sen. Biereckiego, KNF TOLEROWAŁA machloje SKOKU WOŁOMIN? Bo rządzący nim mieli bezpośrednie dojścia do KOMOROWSKIEGO? Bo to kumple byli z WSI, a syn Komorowskiego był prokurentem w powiązanej firmie kumpla taty - pana P., co to często w pałacu prezydenckim bywał i wino z Bronkiem pił?

  KNF się bała interweniować ze względu na Komorowskiego?
 • ~Robnad
  (2015-03-18 08:28)
  zaprzęgnięto następnego specjalistę od rozwalenia naszej gospodarki i sektora bankowego. oczywiście o tym, że SKOKI zrzeszają ponad 50 niezależnych od siebie podmiotów, nie mających nic wspólnego ze SKOK-ami Stefczyka ani słowem.

  przy okazji morony. wskaźnik pokrycia zagrożonych kredytów w SKOK-ach
  Stefczyka wynosi 92 %, w bankach nie przekracza 60%. na dodatek SKOK Stefczyk chciał przejąć zagrożona "Wspólnotę".
  SKOK wołomiński zarządzany przez ludzi PO(byłych WSIarzy, kumpli Komo Ruska).
  tak to wygląda.
  cała hucpa oprócz oczywiście uderzenia w PIS i Dudę, ma stworzyć klimat do przejęcia pieniędzy zgromadzonych na kontach przez "państwo", czytaj Paradę Oszustów.
  pieniądze z OFE zostały juz gwizdnięte. 160 miliardów złotych na zmniejszenie długu publicznego, a dokładnie aby nie przekroczyć progu upadłościowego.
  bo takim czymś są progi ostrożnościowe.
  jedynymi niezależnymi na rynku pieniędzmi są te ze SKOK-ów.

  potwierdza to sam KNF, który ostrzegany przed tym co się dzieje w "Wołominie" udawał głuchego i ślepego.
  wszystko miało służyć jednemu celowi. za wszelką cenę(rypadło copyright) skompromitować i położyć na tym łapę
  nie przypomina wam to tez morony sprawy "Amber Gold", kiedy to Tyfus świadomy(ABW) przekrętu też oślepł i ogłuchł, i dopiero kiedy pierdyknęło, publicznie oświadczył, że nie życzy sobie POwiązań tyfusa młodszego z tą sprawą.
  cały 3-miejski matecznik Parady Oszustów był w to zamieszany, i co?
  gooowno.

  P.s.

  niezłego stracha muszą mieć wszyscy ci geniusze, którzy mimo nieustannego kopania się PO nogach tak ochoczo zjednoczyli siły, he, he, he.
 • ~zenon
  (2015-03-18 08:37)
  8 lat władzy PO i 4 Komorowskiego i mamy totalny syf. Państwo polskie nie istnieje jak to stwierdził aparatczyk PO. Urzędy, służby rządu PO i Komorowskiego zajęte są zamiataniem afer pod dywan, walką z opozycją i nie mają czasu na rządzenie państwem.
  Niestety PO i ich wierny polityk Komorowski pchają się już na kolejną kadencję aby całkowicie wykończyć Polskę.
 • ~Robnad
  (2015-03-18 08:56)
  senator sekty smoleńskiej Grzegorz B. to złodziej
  kaczy świr i jego marionetka Duda będą go chronić bo są przez niego finansowani
 • ~sru
  (2015-03-18 09:01)
  Kłamstwo!!!W oczy kłuje banki i PO,że SKOK daje sobie radę i są przyjazne dla klientów nie tylko w reklamie.Chcą je zawłaszczyć i doić.Dla PO,kto nie chce być z nimi to wróg,tym bardziej,że nie daje bakczyszów. Mnie kłują w oczy łajdactwa obcych banków, naszego PO i niby naszych gazet.
 • ~WAW
  (2015-03-18 09:33)
  A TERAZ POPATRZMY NA PRZYKLADZIE SKOKOW CO BY BYLO, GDYBY PIS MIAL WLADZE W POLSCE...
 • ~tam pracują kretyni( program dla frankowiczów )
  (2015-03-18 10:13)
  Gdyby w KNF pracowali ludzie z kwalifikacjami ,a nie PO znajomości ,to wyniki tej instytucji byłyby o 80 % leprze .
 • ~wPiSdu
  (2015-03-18 10:34)
  złodziejskie pomioty z PiS
 • ~d
  (2015-03-18 11:08)
  h
 • ~pol anka
  (2015-03-18 11:34)
  szanowni Rodacy po raz kolejny ktoś zdolny, przedsiębiorczy, przewidujący zrobił przekręt na 3 mld zł. Tyle udało się wyciągnąć z BFG. Inicjatory przekrętu czekali na objęcie gwarancjami ich depozytów i wystarczyło rybkę podciąć i do podbieraka. Dlaczego tak łatwo udaje się przeprowadzić tego typu przejęcia. A dlatego Drodzy Rodacy bo sukces tu zależy od zaniechania działania z jednej strony a z drugiej wielkie dobro obywateli. Gdyby wykręcono osobę prywatną można byłoby liczyć się z zemstą, a tu pieniądze leżały na ulicy, niczyje. Intelektualnie i organizacyjnie wymiar ścigania i osądzania nie są w stanie tego ocenić. Jak wieszcz rzekł to nie państwo, to ch..., d... i kamieni kupa
 • ~WAW
  (2015-03-18 14:49)
  ujawnić SKOKI Wołominskie--- POdczerwieni jak WYSZŁY--AFERY z HUKIEM TAK je ZDŁAWIONO
 • ~Hania -kobieta sukcesu
  (2015-03-18 17:29)
  Robi się coraz ciekawiej ! Myślę, że dziennikarze śledczy - ale też i prokuratura - powinni wyjaśnić, co działo się w SKOK-ach Wołomin i Kopernik !!! no i wyszło szydło z wora że i synalek bredzislawa też maczał paluszki w trefnym GESZEFCIE tak jak BĄK tuska w AMBER GOLD a jakubiak z KNF udaje ślepeko snajpera na JEDNO OKO
 • ~Diogenes z Kaszub
  (2015-03-18 17:30)
  W radzie nadzorczej SKOK Wołomin zasiadał Piotr P. – były agent WSI, związany z Fundacją Pro Civili i Bronisławem Komorowskim.
  - Zleceniodawca zabójstwa wiceszef Wojciecha Kwaśniaka
  Jak pisała w kwietniu br. "Rzeczpospolita", Wojciech Kwaśniak, wiceszef KNF, został pobity w środę w nocy pod swoim domem. Miał przewozić ważne dokumenty, a napad miał być ostrzeżeniem. Do pobicia Kwaśniaka miało dojść 16 kwietnia 2014 r. około godz. 22 pod domem w Sobolewie pod Garwolinem.

  -Członek Piotr P.? rady nadzorczej SKOK Wołomin (organizacji mylonej z krajowymi SKOK-ami) to były agent WSI , bliski współpracownik płk. Aleksandra Lichockiego (ostatniego szefa Zarządu I Szefostwa WSW) i były prezes Fundacji Pro Civili. Fundacji poświęcone zostały obszerne fragmenty Raportu z Weryfikacji WSI, a istotne miejsce w nich zajmuje obecny prezydent RP, a ówczesny minister obrony narodowej, Bronisław Komorowski.
 • ~drwal
  (2015-03-18 17:31)
  do ~Robnad2015-03-18 08:56 - “Czy prawdą jest, że syn Komorowskiego był prokurentem w jednej ze spółek prowadzonych przez byłego oficera WSI?”
  -panie niechże się zacznie tłumaczyć pan prezydent Komorowski z afery SKOK-u Wołomin, jak również SKOK-u Kopernik, doprowadzonego do upadłości przez byłych działaczy PO”
 • ~Tato, tato, sprawa sie rypla
  (2015-03-18 17:48)
  Taa, na poważnie to tego brać nie można. W problemy sektor SKOK-ów wpędzili twórcy ustawy z 2009 r., albo świadomie, albo przez nieudolność podwyższając z dnia na dzień współczynniki bezpieczeństwa kapitałowego.

  - Jakoś dla pana Rostowskiego problemem nie są kredyty we frankach, które w razie wzrostu kursu franka wobec złotówki, np. wskutek negatywnej sytuacji na Ukrainie może zatopić sektor bankowy i 700 tys. Polaków, ale rozumiemy panie ministrze wybory, wybory, wybory.
 • ~zbigniew
  (2015-03-19 09:35)
  OC CO TU CHODZI? Kazdy SKOK to osobna firma, a Wołomin to juz w ogóle,dlatego że jak mówi Bierecki KNF 1.5 roku temu wiedział że tam ktoś kradnie pieniądze i nie zgłosił tego do prokuratury. Teraz na potrzeby wyborcze wyciaga sie ten temat a jest to prawda bo KNF ujawnił zaprzyjaznionym czyli prasie dokumenty zeby wlepic w to PIS. Tu sie mówi o jakichś milionach ? a wypłacono podobno 3mld. to jak to sie ma do BIERECKIEGO? który mówi ze Wołominem zarzadzali funk. WSI I ktos krył ich poczynania i należy pytac KOMOROWSKIEGO. W AFERE podsłuchowa też próbowano wkrecić PIS. JAK sie doopa pali to chwytają sie wszystkich sposobów.
 • ~zbigniew
  (2015-03-19 10:13)
  YES- pol anka,ty masz racje. PISowi zarzuca sie że niby blokował ustawe o objeciu opieką przez KNF SKOKOW itp. ale to ma teraz jakiś sens o którym piszesz. W AMBER GOLD złupiono ludzi i skrzywdzono ,zrobiło sie wieklkie halo. POD nadzorem KNF z gwarancja można ukraśc pieniadze bez ryzyka skrzywdzenia narodu.CZYZBY wyciagnieto wniosek z AMBER GOLD ? KToś zarabia wiele mln.zł. sprawa wyjdzie na jaw,kogos sie w nia wkreci,pogadaja pospiewają i ucichnie a zapewne kilu osobom i ich rodzinom bedzie sie zyło dostatnio przez kilka pokolen !!! TYLKO PYTAM, jaką tu role maiałby spełnić BIERECKI skoro w jego temacie sie mówi o mln./zł a zgineły 3mld./zł i ponaddto on sam nić z Wołominem nie miał wspólnego ?
 • ~sabina
  (2015-03-21 23:54)
  słyszałam,że skoki są spoko ale osobiście nie miałam do czynienia. obecnie zatrzymałam się na getin banku i koncie getin up jeśli chodzi o sprawy bankowe ;) fajnie,że ktoś pomyślał o tak nowoczesnym koncie z kartą z wyświetlaczem, bardzo przydatne urządzenie.

Może zainteresować Cię też: