W drugim kwartale Plus stracił 115 tysięcy użytkowników. Na szczęście dla Polkomtela odchodzą przede wszystkim klienci korzystający z usług na kartę, liczba klientów abonamentowych nieco jednak wzrosła - daje to Plusowi ponad 34-procentowy udział w rynku i pozycję lidera. Na drugą pozycję wysunęła się Era, trzeci jest Orange. Obie marki odnotowały jednak wzrost liczby klientów. Takie zestawienie wielkiej trójki podaje piątkowy "Puls Biznesu".

>>> Plus i Play powalczą o klientów w sądzie

"PB" publikuje także wynik finansowy spółki. Osiągając w drugim kwartale 2 mld przychodu (4,06 mld w skali 6 miesięcy) Plus zarobił najwięcej z rynkowych graczy. Przychód operatora jest wprawdzie o 1,5 proc. mniejszy niż rok temu, ale konkurencja odnotowała jeszcze większe spadki - przychód Orange uszczuplił się aż o 6,5 proc.

Prezes Polkomtela, Jarosław Bauc, komentując dobry wynik spółki, podkreśla, że Plus ma reputację operatora, który jest uczciwy i ma najlepsze usługi. I to właśnie wizerunek pomaga utrzymywać lojalność klientów. "Potwierdza to starą prawdę, że reputacja nie ma ceny. Jest ona podstawą, na której nadal będziemy budować pozycję rynkową firmy" mówi Bauc w rozmowie z "PB".