Emeryci dostaną więcej. O ile wzrośnie ich przeciętne świadczenie w przyszłym roku?

| Aktualizacja:

O tyle wzrośnie w przyszłym roku przeciętne świadczenie. Najniższe – o 31 zł. Pod warunkiem że wskaźniki dotyczące inflacji i płac będą takie, jak prognozuje rząd.

wróć do artykułu
  • ~Sredni emeryt.
    (2018-07-12 23:37)
    Jakie będzie emerytom jalmuzny dawanie takie będzie głosowanie. A tak na marginesie ,dlaczego emeryci placą podatek od emerytur,,przecież oni już raz ten podatek zaplacili,w tym skladkę na emeryturę i teraz znowu im sie potrąca podatek od emerytury i stąd takie glodowe emerytury. Nie dajmy sie dalej oszukiwać.Polskich emerytów zobaczysz na ogródkach działkowych , a z krajów zachodnich we wszystkich kurortach świata
  • ~Sredni emeryt.
    (2018-07-12 23:31)
    Jakie będzie emerytom jalmuzny dawanie takie będzie głosowanie. A tak na marginesie ,dlaczego emeryci placą podatek od emerytur,,przecież oni już raz ten podatek zaplacili,w tym skladkę na emeryturę i teraz znowu im sie potrąca podatek od emerytury i stąd takie glodowe emerytury. Nie dajmy sie dalej oszukiwać.Polskich emerytów zobaczysz na ogródkach działkowych , a z krajów zachodnich we wszystkich kurortach na świecie. Ich stać na opiekunkę z Polski,a nas nie wszystkich 30 zł. waloryzacji tj 1 zl dziennie,od tej kasy az sie w glowie kręci.
  • ~wawa
    (2018-07-11 18:21)
    A gdzie jest Pan Duda z Solidarności_ jego emeryci nie interesują.
  • ~Irena
    (2018-07-11 16:53)
    Obiecanki cacanki............., obiecuję że będę głosować na PIS.......
  • ~Ghjk
    (2018-06-08 05:14)
    Dadzą!! Tylko głosujcie na nich .Jak dostaję emeryturę po 37 latach pracy na produkcji .to nie wiem co mam z tymi pieniędzmi robić tyle ich mam . A JAK JESZCZE BYM KUPOWAŁA E PRYWATNYCH SJLEPACH OSIEDLOWYCH TO TEJ KASY WYSTARCZYŁO BY NA TYDZIEŃ . A PODATKÓW TĘ SKLEPY NIGDY NIE PŁACĄ BO SĄ ZAWSZE NA MINUSIE .
  • ~T. Szelag
    (2018-05-23 09:04)
    PiS gwarantem Biedy w Polsce!
  • ~Jurek Sienkiewicz
    (2018-05-22 23:17)
    Emeryt + Przywilej przechodzenia na czerwonym świetle,darmowe środki antykoncepcyjne,a teraz jeszcze podwyżka emerytur.Dzięki ci Panie za twe hojne dary!!!
  • ~Zorko
    (2018-05-22 00:03)
    A zakrzaniac glaby po 80 godzin tygodnowo a nie na ochlapy l
  • ~Zorko
    (2018-05-21 23:56)
    A zakrzaniac glaby po 80 godzin tygodnowo a nie na ochlapy czekac.
  • ~Andy
    (2018-05-21 15:33)
    niech ten oszukujący nas rząd przestanie grabić polaków (Polską rządzą ludzi, którzy nie są polakami, to potomkowie barbarzyńców i germanów). Sami zgarniają na lewo i na prawo oraz ile się da, tak aby wystarczyło na cztery pokolenia tej nieuczciwej grupy pisowatych, na której czele stoi ten co nigdy sobie rąk uczciwą pracą nie zabrudził.
  • ~emeryt z dyplomem
    (2018-05-21 11:26)
    Już Plotą i Smędzą bo wybory. Em er yci to nie zespół idiotów to nieżle wykształcona grupa z wyżu demograficznego lat 40 ub wieku.Rafalska zważcie co mówicie byście nie wyglądała jak niegrzeczna dziewczynka (nie z zapałkami) lecz taka której wystarczyło jej nie kraść ale okradać .
  • ~LE
    (2018-05-21 10:31)
    PRZEPRACOWALAM 45 LAT .DZIEKI TEMU MAM WYZSZA EMERYTURE NA TO ZAPRACOWALAM I CIAGLE MAM ZA TO POKUTOWAC.
  • ~Rozgoryczony emeryt
    (2018-05-21 10:18)
    Mam 1355 zł. na rękę i od 3 lat zawsze są podwyżki,czynszu,wody,ścieków,prądu i żywności itd. dużo wyższe, niż tzw, rewaloryzacja,żeby chociaż w miejscu stanęło,nie mówiąc już o poprawie stanu finansów emeryta.Propagandę już robią awansem z przyszłego roku,najpodlejszy rząd ze wszystkich.
  • ~bb1313
    (2018-05-20 19:16)
    Jakim cudem można w maju bieżącego roku wyliczyć wskażnik rewaloryzacji obowiązujący w marcu roku następnego który wylicza się z wzrostu płac i cen jakie wystąpią , no chyba ,że ktoś duchem świętym jest!
  • ~emerytka, ktora TK pozbawil waloryzacji
    (2018-05-20 18:27)
    nie wierze, to juz gra przedwyborcza, tyle razy oklamaliscie z Szydlo na czele, moj glos na Was nie pojdzie, po wyborach beda inne male stawki na waloryzacje a biednym jak chcecie dac to poza waloryzacja dodatek, chodzilam do pracy piatek, swiatek ,samotnie wychowalam corke, mam niepelnosprawnosc umiarkowana, grosza od panstwa nie wzielam ,a WY mnie teraz chcecie uszczuplic emeryturei dac tym co sie pracowac albo placic na ZUS nie chcialo.............nie,nie zgadzam sie, przestancieudawac dobrych......
  • ~Bieda
    (2018-05-20 11:55)
    Waloryzacja to nie podwyżka to wyrównanie wartośći złotówki i wzrost cen szczególnie teraz wręcz obłędny.Polskim emerytom należy się porządna waloryzacja i porządna podwyżka.Juz za dlugo nas oszukują.Nie ma wzrostu emerytury niema wyborow bo po co?
  • ~aaaaaaaa
    (2018-05-19 21:03)
    Prawdziwa historia. Pewien pan (jeśli żyje, ma teraz ok.80 lat) był dyrektorem kopalni. Odszedł na emeryturę mniej więcej w tym samym czasie co jego kierowca. Po kilku latach, wskutek inflacji i różnych algorytmów rewaloryzacji, ich emerytury prawie się zrównały. Zmierzamy w tym samym kierunku....
  • ~qaduq
    (2018-05-19 07:39)
    Obecne emerytury to pochodna transformacji i wyprzedaży za 10%, zapoczątkowanej za rządów pierwszego niekomunistycznego premiera z jego ministrami finansów, skarbu panstwa et consortes. Ci pomagierzy wiedzieli, gdzie stoją konfitury, a specjalista od zupek i zasiłków dla bezrobotnych polewal oliwe na falę oburzenia. Załogi za odszkodowania dwuletnich zarobków godziły sie na wyprzedaż i likwidacje fabryk. dzis emerytury zależą wyłącznie od życzliwości zagranicznych bankierow i zdolności rządu w zaciaganiu kredytow. Bajki o PKB słucha sie dobrze, ale to nie ma żadnego powiązania z Produktem Narodowym Brutto. Nawet, jeśli w Polsce jest 25 tysięcy zarabiających powyżej miliona rocznie, to jest to i tak mniej, niż jeden na tysiąc. Jak to ładnie wygląda te nawet 66 złotych, w czasach, kiedy podwyżka o 300 i 500 zlotych jest kwestionowana przez narzekające na wyzysk, grożące strajkiem załogi, Ale, przy farcie, czasami uda się kupić w tanich liniach bilet w jedną stronę na Baleary!!!
  • ~leo
    (2018-05-19 00:53)
    czy te 30 dychy wystarcza by przykryć inflacje która jest dużo wyższa niż cwaniaki podają ciemnemu ludkowi
  • ~dawać mi tu
    (2018-05-18 14:33)
    Rząd po 70 tysięcy, dzieci po 500+, młodzi po 500 na mieszkanie +, studenci po 1000+, reszta strajkujących też coś więcej, a emeryt 30 zł - gwóżdż do trumny + . A ja chcę na tipsy,kino i wczasy bo mnie się należy !!!!!!!!

Może zainteresować Cię też: