Sejm przyjął ustawę o rynku mocy. Na rachunkach za prąd pojawi się specjalna opłata

| Aktualizacja:

Sejm przyjął w środę ustawę o rynku mocy. Zawarte w niej regulacje mają zagwarantować dostępność odpowiednich do potrzeb zasobów mocy w źródłach, wytwarzających energię elektryczną. Od 2021 r. konsumenci w rachunkach będą płacić specjalną opłatę mocową.

wróć do artykułu
  • ~mittutri
    (2017-12-13 10:46)
    Ciagle powtarzaja to samo od lat nam podnszac oplaty a sobie apanaze, nic nie robia ,firmy wiatrowe nie sa w stanie zaspokoic wszystkich potrzeb, budowac nowe tez problem bo albo wegiel za tani albo za drogi. zygac sie chce na taka gospodarke.
  • ~korba
    (2017-12-12 22:19)
    od 26 lat każdy obywatel dokłada rocznie 1900 zł do górnictwa. Teraz będzie dokładał jeszcze więcej...
  • ~slimak
    (2017-12-11 18:15)
    Cierpliwie czekam do czego jeszcze będę doplacac pis tak chetnie rozdaje a reszta haruje by prezes PiS zmiany dobre wprowadzal tak mysle czy kolejny raz wszystko bylo do .. .no cóż do trzech razy sztuka czekam na Armagedon oby przybyl
  • ~energis
    (2017-12-10 14:10)
    tanio energie elektryczna sprzedam z , Litwy , Białorusi lub Ukrainy .
  • ~kos
    (2017-12-10 02:40)
    Najważniejszy jest tetryk . Bóg się zlituje
  • ~staruszek
    (2017-12-09 15:11)
    i znow tylnymi drzwiami wprowadzaja nastepny podatek a juz na rachunkach za prad pozycji od czorta a kazda to nasteony podatek.A prad i gaz najdrozsze w Europie.Na to to trzeba artystow
  • ~HenZing
    (2017-12-09 06:05)
    A nie pójdzie to na łapówki dla elektoratu? Np... 1000+?
  • ~młody
    (2017-12-07 21:19)
    Nie rozumiem tego?, to dlaczego na zakup mieszkania ja mam brać pożyczkę w banku a taka duża firma energetyczna co łupi podatników jeszcze dostanie za wyimaginowaną "moc". Dlaczego aż tak oszukuje się ludzi i nie podaje się faktycznej ceny zużytego 1 KWh prądu w naszym kraju?obawa że będzie kilkukrotnie droższy niż w innych krajach?. Kiedy będą dodatkowo zbierać na węgiel, wodę potrzebną do produkcji prądu?.
  • ~stary warszawiak
    (2017-12-07 17:56)
    Ble ble ble.Przecież już na rachunkach nie można się doliczyć pozycji składowych nie wiadomo za co.Próbowałem doliczyć się ile mnie kosztuje 1 kW zużytej energii,niestety nie udało mi się.Tak samo jak podatek drogowy,potem wchłonięty w cenę paliwa,miał "iść"na budowę dróg,a szedł na nagrody dla prominentów.
  • ~SPRAWIEDLIWIE JAK CHOLERA
    (2017-12-07 15:49)
    kapitalizm w ściąganiu haraczu od plebsu dla korpogangów jest niedościgniony ! ten co nie ma co do garnka włożyć funduje dotacyjnym rolnikom miliardy dopłat (to już nie rolnicy a milionerzy), wymiany pieców kamienicznkom i właścicielom domków, panele fotoelektryczne, dopłaty do prywatnych firm. co z tego mają ? nowe podatki !!!!
  • ~tkm
    (2017-12-06 23:12)
    przez ostatnie 26 lat, co roku każdy Polak dokłada do górnictwa 1900 zł. Ceny hurtowe energii elektrycznej w Rosji wynoszą 0,18 zł/kWh, w USA ok 0,21 zł/kWh. Dziękuję za uwagę
  • ~Arc
    (2017-12-06 23:10)
    Głosy oni już dawno sobie kupili, patusy walą się za 500+ a moherowe pokolenie nie zapłaci podatku, żyć nie umierać
  • ~Grajczyk
    (2017-12-06 23:04)
    Jak sama Mazurek przyznała, że jest w tej PISmafii tylko żołnierzem, zaś capo do tutti capi ustala kto, gdzie i kiedy będzie rządzić na swoich rewirach. Zapewne to on zarządził wypłatę dla 10 tyś. rodzin górniczych 2,3 mld zł. za deputat węgla, bo wie czym może się skończyć się gdy górnicy wyjdą na ulicę. Ubolewam tylko, że górnicy dają się kupować kosztem demokracji w naszym kraju. Czyżby ofiary kopalni Wujek były daremne?? To bardzo przykre ! ! !
  • ~co na to pisowskie bar anki?
    (2017-12-06 19:45)
    strzyc tępego polskiego goy(j)a, nie ma różnicy czy rządzi PO, PIS i satelici, goy(j) ma tylko płacić i żyć tylko dla pracy w imię rasy panuf
  • ~arof
    (2017-12-06 19:29)
    a na końcu rachunku dowalimy VAT
  • ~Nan
    (2017-12-06 19:21)
    Dostaliscie 500? To oddacie 1500😂😂😂Dalej głosujcie na PiS , to za chwile bez gaci zostaniecie 😂😂😂
  • ~sd2017
    (2017-12-06 19:00)
    Tego też nam nie obiecywali. Ale cóż, 500+ i chociażby obietnice składane górnikom same się nie sfinansują.
  • ~europejczyk48
    (2017-12-06 18:42)
    ***** z Wiejskiej
  • ~z pisu