Reklama
Reklama
Reklama

Rachunki za prąd pójdą w górę. Oto powody podwyżek cen

Licznik energii elektrycznej
Licznik energii elektrycznej / Shutterstock
140 mld zł będzie kosztować producentów dostosowanie się do unijnych przepisów do 2030 r. Prąd może podrożeć o jakieś 20 proc.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama
Reklama
Tematy:
podwyżka cen prąu elektrownie rachunki za prą energetyka prąd węgiel Unia Europejska

Powiązane

Reklama

Komentarze (52)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów .
  • wieja
    2017-08-31 16:45
    Szukajcie oszczędności. W moim przypadku udało się obniżyć rachunki za prąd zmieniając dystrybutora energii elektrycznej na firmę Axpo. Może i wam się uda :)
    1
    zgłoś
  • stalinov
    2017-08-06 10:55
    37 MILJARDOW DAJĄ NA KONKORDAT- a zabawa trwa
    0
    zgłoś
  • zx
    2017-08-02 19:25
    Enrgia z pirolizy węgla pod ziemią,energia geotermalna,polskie perowskity,czyli tanie panele słoneczne.Prof,Bohdan Żakiewicz, jego pomysły są rozwiązaniem na saklę światową,bo spalanie gazu i ropy jest tragedią.
    0
    zgłoś
  • amira
    2017-08-01 13:00
    powód-500+znam małżeństwo z 1 dzieckiem.Ona sprząta(16 zł za godz)on zarabia za 1/4 etatu 450zł reszta pod stołem bo pracuje więcej godzin niż etat
    1
    pokażukryj odpowiedzi (1)
    zgłoś
  • koltetos
    2017-08-01 11:29
    Pojdzie na rachunek rzadu ale to przeciez ta kure.. unia i jej ksiezycowa ekonomia jest zrodlem kontynentalnej tragedii. UE praktycznie przestala sie rzowijac jednoczesnie przyjmuje muslimskich przestepcow na utrzymanie tubylcow no i ten pomysl z CO2 uciekajmy od tych psychopatow, britole dali przyklad i czas podazac za madrymi nacjami.
    3
    zgłoś
  • wicia
    2017-07-31 19:00
    Dla szukających oszczędności na rachunkach: polecam zmianę dostawcy prądu na firmę Axpo. W moim przypadku zadziałało znakomicie! Rachunki za prąd zmniejszyły się od razu, a zużywam tyle samo prądu co miesiącach poprzednich :)))
    1
    zgłoś
  • wejktor
    2017-07-31 06:52
    jak dobrze ze pol roku temu zmienilem dostawce pradu na Axpo i zaczalem oszczedzac... troche mniej odczuje skutki podwyzek. jak szukacie oszczednosci to tez to zrobcie - trzeba dzialac.
    1
    zgłoś
  • Maurycy
    2017-07-30 21:15
    te podwyżki to zapowiadają już od dłuższego czasu... coraz intensywniej myślę o zmianie dostawcy i sądzę, że większość z nas powinna pomyśleć, to zwiększa konkurencyjność i wtedy zawsze firmy próbują walczyć o klienta. Moi sąsiedzi ostatnio zmienili na edf, czy ktoś z was może zmieniał już dostawcę i może coś doradzić?
    1
    pokażukryj odpowiedzi (1)
    zgłoś
  • eWET
    2017-07-30 19:29
    500 musi kosztować Wszystkich. Górnikom też trzeba się opłacać. Takie rządy wybraliśmy to mamy stertę podwyżek.
    1
    zgłoś
  • czas sie obudzic
    2017-07-29 01:26
    Tydzien temu bylo maslo dzisiaj jest prad ludzie obudzcie sie
    2
    zgłoś
  • lanca_ster
    2017-07-29 00:25
    Łganie, że podwyżka cen PRĄDU jest zasadna będzie ukryte? Uczciwość nakazuje wyszczególniać na fakturach dopłaty nakazane przez UE, a nie zwiększać opłaty dodatkowe, nawet niezwiązane z ilością zużytych kwh Podczas urlopu te "koszta" też się płaci
    0
    pokażukryj odpowiedzi (1)
    zgłoś
  • wojtek
    2017-07-28 20:56
    A Dobra Zmiana powiedziała: "wystarczy nie kraść". Jakiś wniosek?
    1
    zgłoś
  • rybnik
    2017-07-28 11:38
    Alternatywne źródła energii-jestem za,ale jaki sens ma budowa bloków na gaz gdzie jesteśmy zależni od dostaw,atomówka ok,ale trzeba te odpady gdzieś skladować,no i wznowić wydobycie uranu,CO NIE BEDZIE SIĘ PODOBAĆ UNI !!!!,tak jak to że Polska ma największe zloża wegla w Europie,i dlatego unia nam robi pod górę(bo jesteśmy konkurencyjni),stąd te pseudo emisje,wiem bo pracuję w energetyce.Wiadomo podwyżki dotkną prywatnych odbiorców najbardziej bo jak nie zapłacisz to cię odetną,a zakłady które nie płacily-NIC,(rząd im umorzył dług) a braki trzeba pokryć,skąd wiadomo ludzie zapłacą.
    3
    zgłoś
  • elektryk.
    2017-07-28 07:54
    PRĄD cały czas drożeje ostatnio pojawiła się nowa opłata tak zwana handlowa ,na moje pytanie co to za opłata pani z działu obsługi klienta odpowiedziała mi że to taki system , faktycznie system okradający ludzi .Mówią że tubylcy z dzungli amazońskiej zatrzymali się w rozwoju a ja twierdzę że jeszcze nie poznali demokracji ani ludowej i ani kapitalistycznej bo tam naprawdę mają demokrację która jeszcze nie została zepsuta.
    0
    zgłoś
  • Rezerwista
    2017-07-28 06:33
    Podziękujcie Tuskowi i PełO oni to negocjowali no i oczywiście Angeli .... A teraz hej obowiązkowo na PiS jaki to PiS zły lemingi ....
    7
    zgłoś
  • S. Kapusta
    2017-07-27 21:33
    PiS to Bieda
    9
    pokażukryj odpowiedzi (2)
    zgłoś
  • Jack
    2017-07-27 11:35
    W kraj w którym średnia emerytura dzisiaj wynosi 1450 zł netto i będzie maleć aż do poziomów 800-1000 zł netto (tyle wyniosą świadczenia 70%-80% przyszłych emerytów) przy równoczesnym zwiększeniu liczby tych emerytów (wyborców) nie ma żadnych szans na podwyżki cen energii elektrycznej. Dostosowanie się do unijnych przepisów odnośnie emisji CO2 jest więc niemożliwe ze względów demograficznych, finansowych, społecznych i politycznych. Do 2030 roku Polska opuści więc Unię Europejską.
    1
    pokażukryj odpowiedzi (2)
    zgłoś
  • Gleartes
    2017-07-27 11:17
    Zamiast kraśc, komibnować stołki dla swojaków te skur....nie zbudowały żadnej nowej elektrowni!
    2
    pokażukryj odpowiedzi (1)
    zgłoś
  • dr.yeti
    2017-07-27 11:13
    Unia to skarbonka bez dna. Raz dadza trzy razy wiecej zabiora.
    18
    zgłoś
  • Polexit
    2017-07-27 10:33
    BEZ UNI BYLO BY TANIEJ
    20
    pokażukryj odpowiedzi (1)
    zgłoś