Wiosna zadomowiła się już u nas na dobre. Z zimowego letargu budzą się też banki Udostępniane są co rusz nowe oferty specjalne kredytów. Na świeczniku są obecnie oferty kredytowe dostępne bez prowizji, z niską marżą oraz finansowaniem pełnej wartości nabywanej nieruchomości. Na która propozycję się zdecydować? Przyjrzyjmy się bliżej aktualnym ofertom kredytów mieszkaniowych banków.

Reklama

Oferta ofercie nierówna. Przyjrzymy się propozycjom kredytowym poszczególnych banków i sprawdźmy na jakie warunki aktualnie można liczyć w następujących propozycjach banków:

Deutsche Bank z „db Kredytem Mieszkaniowym” udostępnia kredyt bez prowizji, zarówno dla oferty w PLN i EUR. Możliwe jest finansowanie do 100% wartości nieruchomości oraz określenie okresu spłaty nawet do 40 lat;

Bank DnB Nord z „Kredytem hipotecznym ze szczytów rankingów”, w ramach której to oferty możliwe jest uzyskanie prowizji 0%, marży 0% przez pierwszy rok oraz sfinansowania do 100% wartości nieruchomości – zarówno w EUR, jak również w PLN;

Bank Pekao S.A., który otwiera swoje placówki również w soboty by promować ofertę „Kredytu mieszkaniowego” z marżą 1,59% bez prowizji! Dostępne jest dla tych warunków finansowanie w PLN;

Bank Zachodni WBK, który dla swojego „Kredytu mieszkaniowego” udostępnia marżę od 0,99% i okres kredytowania wynoszący nawet do 30 lat! Możliwe jest zaciągnięcie kredytu w PLN lub EUR, zaś karencja w spłacie może wynieść nawet do trzech lat!

Allianz Bank, który w ramach wydłużonej oferty „Złotej hipoteki” oferuje kredyt bez opłaty przygotowawczej oraz z niską marżą już od 1,3%! W ramach oferty proponowany jest kredyt w kwocie nawet powyżej pół miliona złotych!

Alior Bank w ofercie „Kredytu hipotecznego” udostępnia kredyt możliwy do otrzymania bez prowizji, z marżą od 0,9% oraz finansowaniem do 120% nieruchomości spłacanej przez okres nawet 50 lat! Możliwy jest wybór spośród walut: PLN, EUR a nawet CHF!

BNP Paribas Fortis, gdzie marża wynosi 0,79%, spłacać kredyt można przez okres nawet 40 lat, zaś karencja może wynieść aż do trzech lat!

PKO Bank Polski (Sprawdź!), który swój kredyt hipoteczny „Własny Kąt” oferuje bez prowizji, udostępnia bezpłatną inspekcję nieruchomości przed każda wypłatą kolejnej transzy oraz darmowe pierwsze przewalutowanie i wcześniejszą częściową spłatę.

Polbank EFG w ramach „Elastycznego Kredytu Hipotecznego” udostępnił ofertę kredytu bez prowizji, z marżą już od 1,2% oraz darmową wyceną nieruchomości oraz bezpłatną wcześniejsza spłatą;

Kredyt Bank (Sprawdź!) oferuje promocję „Ekstralokum”, gdzie kredyt hipoteczny dostępny jest bez prowizji, możliwe jest sfinansowanie do 100% wartości nieruchomości, rozłożenie spłaty nawet na 40 lat oraz marża już od 1,3% w PLN, zaś od 1,8% w EURPoszczególne oferty kuszą nas wyjątkowo korzystnymi warunkami, które są dostępne w ramach pakietu promocyjnego. Wszyscy zainteresowani, zaciągnięciem kredytu mieszkaniowego, powinni również mieć świadomość tego, że poszczególne oferty mogą się wiązać z: Podwyższeniem marży kredytu mieszkaniowego w stosunku do oferty standardowej o 0,2pp., minimalną kwotą kredytu w Deutsche Banku jest dla oferty promocyjnej kwota 100 000 zł (lub równowartość w EUR); nabyciem dodatkowych produktów takich jak pakiet ROR, karty kredytowej oraz ubezpieczeń dla oferty banku DnB Nord; czy skorzystaniem z oferty kredytu w banku Pekao S.A. w kwocie minimum 300 000 zł albo uzyskują dochody netto na poziomie co najmniej 7 500 zł.

Musimy się też liczyć z naliczeniem 2% prowizji dla proponowanych warunków kredytu - dla oferty BZ WBK; Zawężoną grupą odbiorców najkorzystniejszej oferty, tj. najniższa marża kredytu w Allianz Banku dostępna jest dla opcji z LtV na poziomie do 30% i kwocie umowy powyżej 500 000 zł; Trzeba też kupić pakiet ubezpieczeniowy – tylko wówczas udostępnione zostaną najlepsze warunki kredytowania w Alior Banku;

Reklama

Jeśli chcemy wziąć kredyt w BNP Paribas Fortis, to w ramach najtańszego kredytu otrzymamy jedynie do 90% wartości nieruchomości, niezbędne jest otwarcie ROR i zasilanie go przekazywanymi nań systematycznymi wpływami w kwocie nie niższej niż 1% udzielonego kredytu. Z kolei PKO BP wymaga zakupienie 4-letniego pakietu ubezpieczenia - tylko wtedy dostępne są najkorzystniejsze warunki dostępne w ramach oferty PKO Banku Polskiego. Polbank żąda,by kredytobiorcy przelewali całe swe wynagrodzenie na konto, a także wykupili polisę.

Możliwości uzyskania finansowania na zakup swojej wymarzonej nieruchomości jest obecnie bardzo wiele. W ramach obecnych promocji dostępne są dla klientów: zerowa prowizja, niska (a nawet brak!) marża, nawet pół wieku na spłatę czy też finansowanie do 120% wartości nieruchomości. Duża liczba promocyjnych kredytów mieszkaniowych, powoduje jednak, że w gąszczu ofert można mieć problem z odnalezieniem tej najtańszej – stąd tak opłacalne (również wymierni finansowo!) jest skorzystanie z pomocy bezpłatnych porównywarek kredytowych. Zaoszczędzone w ten sposób środki możemy przeznaczyć np. na wyposażenie mieszkania lub domu. Nie pozostaje nam już zatem nic innego jak rozejrzeć się za projektantem wnętrz.