Odpływ najlepszych pracowników? Wzrost płacy minimalnej go nie zatrzyma

Obciążenia związane z kosztami pracy w Polsce, przy uwzględnieniu wydajności, są jednymi z większych na świecie, a biorąc pod uwagę obietnice przedwyborcze polityków, sytuacja może jeszcze drastycznie się pogorszyć

wróć do artykułu
  • ~Bankier
    (dzisiaj 08:55)
    PiS to KRYZYS! Wyborcy PiS czeka was Bieda i Nędza!
  • ~Mustafa
    (2019-10-13 14:07)
    Lepszyukrainecjakpolak
  • ~trudne zadanie dla PIS odbudowy kraju
    (2019-10-12 20:56)
    Wszystko dobrze pomyslane. Najpierw likwidowac gospodarke, zeby nie bylo pracy i pieniedzy na pensje ,potem wydrenowac kraj z dobrych i kfalifikowanych fachowcow. W zamian za to wcisnac inmigrantow ,ktorzy przyjada nie do pracy tylko po swiadczenia socjalne. Tak polozony na dwie lopatki kraj nie ma nic do gadania
  • ~dziwne
    (2019-10-11 17:43)
    "Odpływ najlepszych pracowników? Wzrost płacy minimalnej go nie zatrzyma" Biznesmenele! To najlepszych pracowników na minimalnej zatrudniacie? Co dzień powtarzacie im " za bramą czeka dziesięciu?
  • ~mall
    (2019-10-10 09:10)
    Ładny lobbystyczny tekst. Przywołana została na przykład alternatywa "Jeśli przedsiębiorca nie będzie mógł konkurować na rynku z powodu zwiększonych gwałtownie kosztów, to albo obniży te koszty (czytaj: zwolni pracowników), albo będzie musiał zamknąć firmę.". Tymczasem wiadomo, że jest ona nieprawdziwa bo przedsiębiorca ma inne narzędzia do wykorzystania. Na przykład: - inwestycje w rozwój pozwalający na uzyskanie przewagi nad konkurencją dzięki efektom skali; - inwestycje w tworzenie nowych produktów/usług aby zyskać przewagę nad konkurencją; - inwestycje w nowe technologie, które pozwolą zwiększenie produktywności zatrudnionych pracowników.
  • ~fase
    (2019-10-09 18:16)
    Pracuję w międzynarodowym koncernie. Mamy wydajność na pracownika 20 procent większą niż w zakładach koncernu na Zachodzie. Zarabiamy ok 35 procent tego co nasi koledzy za granicą. Pomimo wyprowadzania pieniędzy za prawo do loga, wykorzystania własności intelektualnej i patentów firma ma, w zależności od roku i przeprowadzanych inwestycji, od 10 do 20 procent zysków po opodatkowaniu. Zakłady za granicą 5 procent lub straty, przez co od kilku lat nie dostajemy nagród z zysków, bo są uzależnione od stanu całego koncernu. Tyle w temacie wydajności polskich pracowników. Obawiam się, że kwestia wydajności pracownikowi w Polsce to kolejny chwyt PR kasty posiadającej środki produkcji, żeby maksymalizować zyski. Łatwiej dać w łapę jakiemuś guru ekonomii i pismakowi niż uczciwie płacić pracownikowi. A swoją drogą ciekawe, czy jakiś ekonomista naprawdę wierzy, że pracownik np. w Amazonie przygotowuje mniej paczek niż Niemiec i naprawdę należy mu się trzy razy mniejsza pensja niż obywatelowi sąsiedniego kraju?
  • ~Norymberdzki
    (2019-10-09 17:18)
    A od kiedy to Kaczyński uznaje reguły ? Ma być tak jak on zadecydował. Rada Dialogu Społecznego ? Niech sobie będzie ! Ważne jest żeby jak najwięcej ludu głosowało na PIS.
  • ~płatnik
    (2019-10-09 15:08)
    Robiłem remont mieszkania i każdy z wykonawców żądał pieniędzy do ręki i nie podawał konta. Dlaczego?
  • ~zaciekawiony
    (2019-10-09 14:03)
    Dawno ie czytalem takiego steku bzdur
  • ~poprostu
    (2019-10-09 13:55)
    Dla niekumatych..Wydajność zależy TYLKO od technologi a wzrost wydajności od lat znacznie wyprzedził wzrost płac. Nasze płace są skandlicznie niskie i dla tego GUS nie publikuje rokładu dominanty płac.
  • ~krystek
    (2019-10-09 13:37)
    jazgot rozpoczal sie to pracownik wypracowuje kapital dla pracodawcy dla tego przyzwyczili sie ze ludzie pracujacy fizycznie nie maja prawa upominac sie o wyzsze wynagrodzenie bo w kraju jest duzo firm zagranicznych na naszej ziemi i duzo w naszych poprzednich zakladach czas skonczyc z tym zeby pracownik zarabial grosze pracodawca nie trci bo kiedypracownik jest lepiej oplacany to jest lepsza motywacja i bzdur nie pisac , ze nie bedzie rak do pracy a emerytury beda wyzsze bo chetnie pracownik bedzie mogl skladke podwyzszyc taka jest rzeczywistosc
  • ~PiS OUT
    (2019-10-09 13:14)
    A może wystarczy podnieść kwotę wolna od podatku? A może obniżyć PIT? Aaaa ale PiS tak nie zrobi, bo wtedy nic więcej nie wpłynie do kasy państwa a za coś trzeba finansować socjal
  • ~Lukasz
    (2019-10-09 13:13)
    Tak wlasnie PiS, finansuje swoją polityke. PODNIESIEMY WAM PLACE O 1600 PLN!!! .."600 dla was, tysiaczek dla nas 😁"..
  • ~III RP
    (2019-10-09 12:49)
    Narescie ktos madry i uczciwy w rzadzie bo jak to donaldowe PO nas okradalo to jeszcze do tej pory nie moze czlowiek z długow sie pozbierac a ci nachapali i zajadaja frytkami w belgii
  • ~`olek
    (2019-10-09 12:26)
    Ludzie o czym wy piszecie PIS jest najlepszą partią dbającą o Polskę i Polaków.
  • ~Aga
    (2019-10-09 12:19)
    Guzik prawda siejecie popelinę. Minimalna jest dla osób z grupami inwalidzkimi. Nikt inny tego nie ma Tylko w zakładach pracy chronionej.
  • ~Halinka St
    (2019-10-09 11:43)
    PiS ,rządzący w mojej Ojczyźnie ,podzielił Naród polski ,tak samo jak i poprzednicy ,tylko jeszcze bardziej ,robiąc z.emerytow niepełnosprawnych lepszych i gorszych . Ukarani zostaliśmy ,my ,którzy pracowaliśmy ,nawet gdy straciliśmy zdrowie podczas pracy zawodowej ,to poszliśmy jako renciści do zakładów pracy chronionej ,i tak mamy dzisiaj po 40-43 lata pracy i wiadomo ,że emerytura nie jest 1600 zł .tylko wyższa ,ale jesteśmy dalej niepełnosprawni że znacznym stopniem niepełnosprawności ,pomimo tego nam nic się nie należy od państwa polskiego ,na które pracowaliśmy i płaciliśmy podatki ,ZUS ,NFZ. Czy jest to sprawiedliwe ?; Ja uważam że nie !! A wy jak.ywazacie ?
  • ~sdf23423
    (2019-10-09 11:09)
    2Bardzo proszę o pomoc. Wystarczy udostępnienie : ht tp:// sites.social/andrzej2
  • ~Lenin
    (2019-10-09 10:45)
    Komuniści gierkowscy powinni podnosić nie płacę minimalną, która tylko karmi zus, a podwyższać kwotę wolną od podatku
  • ~WyborcaPrezesa
    (2019-10-09 10:39)
    Brakuje rak do pracy w dużych firmach .Dodatkowo od nowego roku milion Ukrancow zwieje do Niemiec. Wydajność pracy w dużych firmach jest kilkakrotnie wyższa niż w małych . Wiec słuszna jest linia Naszej Partii - male firmy likwidować ( bo mała wydajność ) , a bezrobotnych byłych przedsiębiorców będzie się zatrudniało w dużych firmach , też zachodnich- bo przecież już zainwestowali ,a zakłady nie będą stały z braku rak do pracy . ( ta antyniemeckosć czy antyfrancuskość to tylko taka ściema ).

Może zainteresować Cię też: