Dlaczego kobietom płaci się mniej? Mózgi pracodawców są pełne stereotypów i leniwe

Uważacie, że zarabiacie zbyt mało? Wiadomo. A jesteście pewne… siebie? Jeśli nie, to macie małe szanse na podwyżkę.

wróć do artykułu
  • ~cv
    (2019-05-11 10:34)
    Przeanalizuj pismaku ile kobiety zbudowały domów,komputerów,samolotów,samochodów i wszelkich dóbr materialnych wtedy znajdziesz odpowiedź dlaczego kobiety mniej zarabiają.
  • ~Ałtorytet
    (2019-05-11 11:13)
    przecież to proste i wystarczy poczytać wyniki badań naukowy a nie jakies spekulacje. kobiety sa słabsze, mniej inteligene i mniej pracuja bo ciagle sa w ciązy albo maja okres albo napięcie przed albo pomiesiączkowe. moze gdyby byly bardzej pewne siebie to by cos utargowały ale tez nie sa.
  • ~[ ╲╱]♏[├─┤]
    (2019-05-11 11:48)
    Tekst bez Kaczyńskiego nie miałby tej wartości... a już zwłaszcza podkreślanie jego niskiego wzrostu... Ile kobiet zostaje inżynierami, proszę pokazać mi kobiety programistów itd itd itd...
  • ~Marianna z Człuchowa
    (2019-05-11 12:19)
    Kobiety, kto wam broni zostać Skłodowską, Ophrą albo Margaret Thatcher? ale, ale ale...
  • ~Kk
    (2019-05-11 12:48)
    Kobieta programistka tu jestem, dzień dobry
  • ~Kmil
    (2019-05-11 13:51)
    Myślę że ostatnio na siłę się promuje kobiety w korporacjach. Nie ważne czy ma kompetencje, najważniejsze by była wyszczekana, pewną siebie no i miała waginę... Rynek zweryfikuje takie podejście... trochę cierpliwości..
  • ~Pola
    (2019-05-11 14:10)
    Nie tylko opielunom osób niepełnosprawnych dorosłych jest mniejszy o 900 zl.od niepełnoletnich a czym my soę rożnimy osoba z parkinsonem na wózku od osoby z .niepełnoletniej w takim samym stanie Nie ma sprawiedliwości
  • ~Marek Aureliusz
    (2019-05-11 21:36)
    Kobiety w zakładach pracy mają swoje zalety, ale i wady. Przede wszystkim ponad dwa razy częściej od mężczyzn chodzą do lekarzy i 1,5 raza więcej czasu spędzają na zwolnieniach lekarskich. Do tego dochodzą zwolnienia z powodu ciąży i z powodu opieki nad chorymi członkami rodziny. Panie są też zdecydowanie mniej dyspozycyjne: to mężczyźni najczęściej zostają po godzinach, aby zakończyć jakiś pilny projekt. Kobiety są za to bardziej roszczeniowe jeżeli chodzi o przywileje socjalne, np. typowe jest domaganie się krótszych godzin pracy przed świętami (bo czeka na mnie gotowanie). Kobiety też gorzej pracują zespołowo: zawsze dzielą się na jakieś wrogie grupy, które ciągle się zwalczają, zamiast ze sobą współpracować. Z moich doświadczeń wynika, że kierowanie zespołem kobiecym wymaga dwa razy więcej zachodu niż kierowanie zespołem męskim.
  • ~iiiwona
    (2019-05-12 18:08)
    jak w NBP kobiety zarabiały po 60 tyś. złotych (więcej od mężczyzn) to pseudofeministki panie Olejnik i ministra Mucha zrównały je z ziemią , że "nie mają kompetencji , itd" - DNO I OBŁUDA !!!
  • ~Agata
    (2019-05-12 23:22)
    Feministyczne brednie.
  • ~krysia
    (2019-05-15 16:01)
    czy ja wiem czy tak mniej płacą ? na moim stanowisku w mojej obecnej fimie kazdy zarabia tyle na ile sie dogadał ale widelki sa spore :) z tego co wiem zarabiam wiecej niz niejeden kolega z wiekszym starzem tylko trzeba walczyc o swoje i zdobywac doswiadczenie :) mi pomogły studia na WSB menagerskie bo dzieki temu mnie awansowali i nikomu innemyu na studia sie nie chciało pojsc

Może zainteresować Cię też: