Już nie Wielka Brytania. Polacy robią zwrot i zmieniają kierunek emigracji zarobkowej

| Aktualizacja:

W obliczu brexitu Polacy coraz rzadziej w poszukiwaniu pracy wyjeżdżają do Wielkiej Brytanii. Pierwszym wyborem migrantów zarobkowych są teraz Niemcy

wróć do artykułu
  • ~pieniazek
    (2019-03-07 08:04)
    Emigracja zarobkowa :)) Jak czytam cos takiego od razu wiem o jaki kraj chodzi. Za Pilsudskiego bylo zle, za PRL bylo zle, ale teraz w Wolnej Rzeczpospolitej tyz zle, moze nawet gorzej niz bylo w PRL ! Oznacza to ze PRL nie byl taki zly, lepszy od tego co teraz, Polakowi zawsze zle, nawet jak mu dobrze.
  • ~iii
    (2019-03-07 08:20)
    żałosne... do szkopów nie pojechałbym żyć, nawet gdyby mi dopłacali...
  • ~sd2017
    (2019-03-07 08:41)
    W UK jest milion Polaków. Jak wynika z tego artykułu, ludzie ci są co najmniej tym brexitem zaniepokojeni. Rząd III RP nie zrobił nic, żeby referendum ws. brexitu był inny.
  • ~Starzec z gor
    (2019-03-07 08:43)
    Ach, a piskie tak nienawidza Niemcow , no nie? Ale forse brac, czy praca , czy bez, to chetnie! Co za narod!
  • ~Jonnn
    (2019-03-07 08:53)
    Moze ten Brexit to taktyka? Poczejkaja az wszyscy Polacy opuszcza Anglie, wtedy sie wycofaja z Brexitu. HAHAHA Wedlug dewizy : baba z wozu, koniom lzej!
  • ~Polka w UK
    (2019-03-07 09:14)
    Mylicie się sądząc, że cała Polonia brytyjska to emigracja zarobkowa, dobre sobie. Nie samym chlebem się żyje.
  • ~Kacaff, medrzec z Bydgoszczy
    (2019-03-07 09:23)
    Niestety wyjeżdżamy,Tam płace są 5-8 razy większe niż w Polsce, państwo przyjazne i pomocne, znakomita służba zdrowia, wspaniała czystość i porządek. A u nas? Jak chcesz harować za kilkaset euro to zostań.Płace w Polsce są na poziomie wielu krajów trezeciego świata (np. Libii, Maroka , Iraku, Tunezji) a niższe niż np. w Turcji - każdy to może sprawdzić. W Polsce generalnie jest bardzo brudno - np. popatrz na domy na ul. Marszałkowskiej w Warszawie, albo na slumsy w Bydgoszczy. Jeździmy 15 letnimi samochodami, ubieramy sie w najtańsze chińskie ciuchy, jemy śmieciową żywność z supermarketów. Gdzie są samochody elektryczne, mieszkania dla młodych, itd? W Polsce rosną kolejki do lekarzy, maleje długość życia (tak!) a kraj powoli zaludniają cudzoziemcy. Większość Polaków ma życiową szanse - uciekajcie!
  • ~kuzwa
    (2019-03-07 10:03)
    Podobno jedna z przyczyn Brexitu co wiele osob potwierdza, jest milion Polakow ktory zalal Wielka Brytanie. Rowniez fakt ze Polacy sa jedna z bardziej NIELUBIANYCH spolecznosci w Angli musi miec swoje przyczyny.
  • ~Krystyna z Agencji
    (2019-03-07 10:10)
    To co Polska nie jest krajem w ktorym mozna pracowac i zyc? Zeby znalezc prace trzeba emigrowac? To w takie razie Polacy niczym sie nie roznia od Rumunskich Cyganow I biedoty Afrykanskiej.
  • ~Bezdomny
    (2019-03-07 10:18)
    Odsuńmy (tfu) pejsatych od rządzenia krajem i nie będziemy musieli nigdzie wyjeżdżać.
  • ~proste
    (2019-03-07 10:22)
    pisokalmukom i katolom pieniadz nie smierdzi.
  • ~ziutek
    (2019-03-07 10:33)
    A dlaczego Polacy nie pojada za praca do Wegier? Przeciez to bratanek. "Cia..pa..tych" tez nienawidza.
  • ~Laszlo
    (2019-03-07 10:45)
    A cóż to za praca w szpitalu z podstawowym niemieckim? Można się domyślić. Jasne, że w RFN poziom życia jest wyższy, ale Polacy zajmą najniższy szczebel. Jak ktoś nie umie nic to warto wyjechać, ale tam szału też nie zrobią i nie są u siebie.
  • ~Martin O.
    (2019-03-07 11:09)
    Powinno byc : Polacy robia zwrot i wracaja do Polski i zarobia w kraju duzo wiecej niz na emigracji zarobkowej ! Ach Q...a, czy nie mozna sobie o tym pomarzyc ?
  • ~Nikodem
    (2019-03-07 11:13)
    NIE ma kto pracowac na miliony bogatych Niemcow czy muzulmanskich migrantow, to zaprasza sie Polakow, Ale nie na wysoki socjal, tak jak Afryke czy Azje, ale do najciezszej pracy. Taki egoistyczny system I tak im sie zawali.
  • ~Za stary by wiać.
    (2019-03-07 11:41)
    Zarobki nie są jedynym powodem emigracji młodych ludzi, być może nawet nie najważniejszym. Wypędza ich ten kato-piso-moherowy zaduch, brak wolności wyboru drogi życiowej oraz bardzo często chęć wyrwania się spod wpływu opresyjnej rodziny.
  • ~whua
    (2019-03-07 11:47)
    Juz nie ? To gdzie ich tym razem k...a diabel poniesie ?!
  • ~misiek
    (2019-03-07 15:35)
    To jest mądry naród, brakuje im lekarzy, pielęgniarek to porafią ich do siebie ściągnąć. Nam też ich brakuje i zamiast ściągnąć np.z Ukrainy ,to my plujemy na Ukraińców Nieców zresztą też. Nigdy nie osiągniemy poziomu życia Niemców przez swoją głupotę i polskiego warchoła.
  • ~Amta2
    (2019-03-07 19:01)
    Rzad RP wbrew temu co oficjalnie mowi absolutnie nie jest zainteresowany sciagnieciem miliona przedziebiorczych obywateli do siebie. To ludzie ktorzy umieja ciezko pracowac, podjeli trudne decyzje zyciowe i jednak zaznali swobody obywatelskiej, widza ze pisowskie okradanie panstwa i malosc rzadzacych. Wiedza ze kraj moze byc bogatszy i madrzejszy bez pisu, kleru i oskarzania wszystkich dookola. Zycie w innym kraju to proces edukacji, ktory rzadzacym moze tylko zaszkodzic. Rzad nie chce fali ludzi ktorym glupoty nie da sie wciskac tak latwo.
  • ~motek
    (2019-03-07 19:16)
    Düsseldorf polecam z całego serca :-)

Może zainteresować Cię też: