Ile zarabia nauczyciel? Podstawa mrozi krew w żyłach, ale są jeszcze dodatki [STAWKI]

| Aktualizacja:

Do 3,1 tys. zł - tyle dostaje minimalnego wynagrodzenia zasadniczego nauczyciel w szkole publicznej, wynika z danych Ministerstwa Edukacji Narodowej. Są jednak i tacy, którzy muszą przeżyć za około 1,5 tys. zł. Skąd te różnice?

wróć do artykułu
  • ~Aurora
    (2019-09-02 20:31)
    Ktoś poczyta sobie te głupoty, że dodatek goni dodatek i uwierzy. Mój dodatek to 7 procent podstawy. Dostaje za kilkanaście lat pray i tyle. Stazowym nie należy sie podniecać, bo w wielu firmach on tez jest wypłacany. Nic więcej nie mam.
  • ~Siesta
    (2019-05-15 16:07)
    moja znajoma poszła na studia gdzie tylko Nauczanie wchodziło i tu jak sama mowi popełniła bład ale prekwalifikowac sie przeciez to nie problem tylko checi trzeba :) ja jestem po WSB i ze studiow od razu dostałem dobre oferty , mało kto myli jaka chce miec prace jak idzie na studia :P
  • ~Victor-imię używane w czasie turystyki w USA
    (2019-04-24 16:17)
    Proszę Państwa przecież nikt w PRZEMYŚLE nie zarobi więcej od nauczyciela. Przecież w przemyśle też każdy musi się kształcić i zdawać egzaminy! W przemyśle pracujemy po 40 godzin tygodniowo . Jak tak łatwo pracować w przemyśle to zamień PAN pracę Tam nie ma problemów i same pieniądze wpadają do kieszeni!
  • ~kwapi
    (2019-04-13 18:01)
    A może sięgnąć do badań OECD.
  • ~brawo
    (2019-04-10 20:57)
    Polityka Pisu = Szkoła bez nauczyciela. Szpital bez lekarza.... Pleban wystarczy. Brawo !!!
  • ~Raz dwa
    (2019-04-10 16:22)
    2 tyś na rękę za 18 godzin tygodniowo, to nawet mniej niż 1/2 etatu kiedy większość pracuje ponad 40 godzin tygodniowo...
  • ~jak mało to na kasę
    (2019-04-09 08:55)
    tak mało a tylu nauczycieli. O co tu chodzi?.
  • ~tttt.
    (2019-04-08 18:49)
    W polskich szkolach jest niski poziom nauczania.A wynika to z tego ze godzina lekcyjna ma 45 minut i w tym szasie nauczyciel sprawdza obecnosc,czy uczniowie maja odrobione lekcje,przepytuje i niewiele czasu zostaje mu na przekazanie wiedzy czyli na nauke ucznia.Z tego tez powodu uczniowie poswiecaja na nauke duzo czasu w domu i musza im pomagac rodzice.Dlatego nauczyciele powinni pracowac 40 godzin tygodniowo i poswiecac wiecej czsu na nauke siebie i dzieci.
  • ~maneki 2
    (2019-04-08 18:32)
    A takie pytanie mam: skoro nauczyciele tak źle mają a te przywileje to wg nich nic takiego, to dlaczego nie chcą z nich zrezygnować? Hipokryci!!!
  • ~król julian
    (2019-04-08 18:30)
    Biedni nauczyciele... 4 godzinki przerywane przerwami i do domciu. Przedłużone weekendy, przerwy świąteczne, kilka miesięcy wakacji... Oj, jeszcze przerwa noworoczna, wydłużona majówka i ferie w zimie. Aha, rekolekcje w czasie których szkołę zamykają, przerwa dla większości jak są egzaminy. A potem trzynastka. Bo dlaczego nie? A potem roczny urlop dla podreperowania zdrowia, bo przecież inni ludzie nie pracują ciężko. Tylko nauczyciele.... Masakra co ci ludzie mają i czego oczekują w zamian za te kilka godzin dziennie przepracowanych
  • ~simini
    (2019-04-08 18:27)
    Broniarz r. 2011 Jak mówił wówczas o 3,8 proc. podwyżkach dla nauczycieli? "Związek dostrzega wysiłki premiera w dążeniu do wzrostu płac nauczycieli" Obecnie 15% podwyżki to "skandal"
  • ~Krystyna z Agencji
    (2019-04-08 18:13)
    Nauczycielki ratuja dodatki do pensji, a mnie napiwki. Ciekawe, czy nauczycielka by dostawala wieksze dodatki do pensji, gdyby pracowala bez majtek?
  • ~krystek
    (2019-04-08 17:43)
    to ile zarabiali za rzadow po ipsl ,tak mi sie wydaje ze na reke dostawali 700 zl i cicho siedzieli tak im sie zylo dobrze ateraz dostaja podwyzki co roku i na dzieci to jest kszyk ale o co widac jak na dloni ze ten strajk jest polityczny nie mozna krecic lodow
  • ~STOP PISOWSKIEMU PLUGASTWU!!!
    (2019-04-08 16:00)
    Nauczyciele powinni postawić dodatkowy warunek zakończenia strajku - załgana pani Szydło i załgany pan MOrawiecki odszczekają swoje kłamstwa na temat nauczycielskich zarobków - i to m.in. w głównych wydaniach wszystkich reżimowych mediów, z TVP na czele. PiSowska plugawa sitwa szczuje Polaków przeciwko tym ludziom sugerując, że zarabiają po 5 tys., a chcą jeszcze więcej pracując 18 godzin. ŻADNA z podawanych przez pisowską władzę liczb nie jest prawdziwa.
  • ~tor
    (2019-04-08 15:50)
    A ile dostaje szeregowy wojskowy czy policjant po 6 miesięcznym przeszkoleniu z DODATKAMI 4-5 tys . Czy nauczyciel jada w stołówce gdzie dobry posiłek kosztuje 3-4 zł ?
  • ~Gosia
    (2019-04-08 15:36)
    Tydzien temu powiedzialam w szkole,ze od wrzesnia ja I moja kolezanka bedziemy uczyly dzieci w domu. Nauczycielka jak to uslyszala to strasznie zapienila.
  • ~onzc
    (2019-04-08 15:34)
    sami nauczyciele oszukują się kartą nauczyciela bo który samorząd da im 50 procentowy dodatek do pensji 3tys i jeszcze kilka innych z tego by musiało na koniec być z 9 tysięcy miesęcznie za 18 godzin 45minutowych w tygodniu
  • ~Demokracja prowadzi wprost do dyktatury (Platon)
    (2019-04-08 15:34)
    Podnimajsa raboczij narod! Dajcie większe pensje państwowemu aparatowi terroru - burmistrzom i ich ochroniarzom w urzędach wojewódzkich. Bo o prawie mozna zapomnieć. dajcie im jeszcze więcej, bo za mało dosiadaja waszych grzbietów i za mało leją was po łbach. Dajcie jeszcze większe apanaże posłom! A jak!
  • ~madry
    (2019-04-08 15:26)
    Na calym Swiecie ludzie sobie dorabiaja dlaczego nie dup... sie nauczielki na Krakowskim Rynku ew. Na starej woli w Warszawie ? Pieniadz lezy na ulicy Amen
  • ~jaity
    (2019-04-08 15:24)
    Trudno zrozumieć w takim razie, dlaczego ludzie chcą pracować w szkole.

Może zainteresować Cię też: