Bezrobocie spada, ale pracodawcy narzekają. Wszystko przez program 500 plus

| Aktualizacja:

Rekordowo niskie bezrobocie to dobra wiadomość dla gospodarki. Cieszy też pracowników, którzy mogą żądać wyższych płac. Pracodawcy martwią się jednak, że będą mieć coraz większe problemy ze znalezieniem rąk do pracy, zwłaszcza do prostych zajęć.

wróć do artykułu
  • ~pwp
    (2016-08-19 14:45)
    Przestancie pier.... o minusach +500. Wiadomo jaka linie ma der Dziennik i wynocha z Polski.
  • ~stansio
    (2016-08-17 14:00)
    Nareszcie ci nasi DOROBKIEWICZE - OSZUSCI BEDA MUSIELI ZACZAĆ PŁACIC A NIE STARSZYĆ LUDZI Ze JAK NIECHCE PRACOWAC ZA 5 ZŁ TO twoje MIEJSCE SA I N N I ................BARWO DLA PIS ZA 500 + I STAWKI MNIMALNE 13 ZŁ/godz ..............
  • ~biznesmen
    (2016-08-17 12:00)
    to je skandal mialem se kupic rojsa a musa jezdzic mercedesem komus sie poprzewracalo 4.80 na godz jest wystarczjaca kwotom dla nieukuf
  • ~k.w
    (2016-08-17 06:49)
    Tak w Polsce właśnie jest jeden człowiek robi za dziesięciu i tyra za parę złoty a przyjdzie jakiś cwaniaczek który maluje i od ręki gi nawet kierownikiem chcą zrobić to jest sprawiedliwość tak jest w prywatnych firmach jak ******* ludzi traktują....
  • ~toa
    (2016-08-16 22:35)
    mam 56 lat chetnie pójde do pracy ale dla pracodawców jestem za stara
  • ~Ala
    (2016-08-16 17:07)
    Jeśli z powodu 500zł rezygnują z pracy to ile zarabiali?
  • ~ktoś
    (2016-08-16 09:42)
    Bezrobocie NIE SPADA! Propaganda sukcesu uprawiana przez PiS jest prymitywna!
  • ~a.z
    (2016-08-15 22:04)
    Najwyższa pora żeby skończył się czas pracodawców o mentalności XIX wiecznych wyzyskiwaczy.
  • ~bolek
    (2016-08-15 19:32)
    koniec wyzysku przez polskich bizmesmenow za 2zl na godzine
  • ~ferdek
    (2016-08-15 18:42)
    Pracodawcy pewnie z opozycji i KODu, Nowoczesnej, którzy biorą 500+ i jak zwykle wszystko krytykują.
  • ~benek
    (2016-08-15 17:35)
    nie każdy musi być pracodawcą , można zdobyć jakiś zwód.
  • ~bez obaw
    (2016-08-15 16:45)
    W moim regionie bardzo dużo osób pracowało na 1,5 etatu, żeby utrzymać rodzinę. Po wprpwadzeniu programu 500+ zrezygnowali z połówki etatu. Na ich miejsce przyszli nowi pracownicy. Również sporo pań zrezygnowało z pracy z powodu wielodzietności. Zajmują się dziećmi i nie muszą płacić nianiom.
  • ~Carlooo
    (2016-08-15 16:31)
    Czyżby epoka ulubionego powiedzenia wyzyskiwaczy "jak sie panu nie podoba to 10 za bramą czeka" przechodziła do historii?
  • ~ojojoj
    (2016-08-15 15:36)
    To przez 500+,Kaczyńskiego i PIS PIS PIS
  • ~sexterapeuta
    (2016-08-15 14:44)
    Nie ma chętnych do pracy za 1 euro na godzinę? Co to Bangladesz się w Polsce kończy??
  • ~mons
    (2016-08-15 14:42)
    Brakuje nam kultury innowacji, firmy nie są do tego przygotowane - a dlaczego nie sa przygotowane? bo nastawione zawsze byly i sa na wyzysk!!! konkurujemy od zawsze tania sila robocza a nie innowacyjnoscia, trzeba skonczyc opowiadac te bajki.
  • ~olo
    (2016-08-15 14:35)
    jak ktos ma 5 dzieci i bierze robote na po etatu za 600 zl to normalny nie jest, jest prosta wiejska baba co przyjechala do miasta bo tu lepiej , nie ma zawodu, pracuje w sklepie, na kasie albo przy sprzataniu, moze wieczorami i tyle
  • ~olo
    (2016-08-15 14:09)
    innowacyjnosc nie bierze sie z pracownikow niewykwalifikowanych czy slabo wyksztalconych !
  • ~gugcia
    (2016-08-15 14:02)
    ludzie przestali pracowac za ochlapy,500 plus dalo szanse czesci kobiet na wychowanie dzieci,gotowanie normalnych obiadow,pomoc starszym rodzicom,gdy maja 3 dzieci to 1500 zl daje im wsparcie,nie ida juz do pracy na pol etatu za 600 zl,sam dojazd by zjadl im polowe tej kwoty.Pracownikow brakuje,bo z Polski wyjechalo na stale ok.3 mln mlodych ludzi,z kraju na krotkie Saksy wyjezdza sezonowo do 1 mln,rodziny tych osob nie pala sie do pracy za grosze,bo wymieniaja w kantorach walute przeslana przez meza,a sami majac na papierze male dochody maja prawo do pelnego 500 plus,takze na pierwsze dziecko.Do tego czesto osoby powracajace z pracy za granica maja od razu uklad u pracodawcy na zachodzie,ze maja wrocic np. za pol roku.Maja dosc kasy aby przezyc pol roku w Polsce bez pracy,osoby te czesto maja domy na wsi czy mieszkania na wlasnosc,bez kredytow,wiec na zycie w Polsce wystarcza im 500 euro na miesiac.Sporo osob w kraju pracuje wylacznie na czarno,nigdy nie placi ZUS czy podatkow,czesto sa na KRUS w gospodarce rodzicow,a sami muruja,klada flizy, sprzataja,opiekuja sie osobami starszymi,kasa do kieszeni.Ci tez nigdy nie pojda do legalnej pracy,bo straciliby polowe zysku na ZUS,podatki i dojazdy.Jest tez czesc mlodych,ktorzy tez jada na czarno w kraju lub sa na zachodzie,na kilka miesiecy.Jest masa zawodow,gdzie ludzie w ogole cale zycie nie rejestruja sie oficjalnie-np.sektor opieki nad starszymi-spora grupa w kraju i jeszcze wieksza za granica,szczegolnie w RFN,W Niemczech to moze byc nawet z 200 tys opiekunek na czarno,zysk 1300 euro na czysto do kieszeni,zadnego ZUSu ani podatkow.W kaju te panie sa albo juz na emeryturze albo na KRUS albo bez zajecia,w domu,maz je utrzymuje (czesto to naprawde one meza,na Slasku te opiekunki to domy buduja i Passaty calej rodzinie kupuja!)Pracodawcy beda musieli z tym zyc-Polak sprytny,kombinacji uczymy sie od 1939 roku,przez PRL do dzis.Stad stare dobre powiedzonka,ze np."robic z wplata na ZUS i podatek to kazdy gupi potrafi i robota to gupota,a picie to zycie" dobrze pokazuja nasz kombinacyjny charakter.Za darmo juz nikt nie bedzie robil-to se ne vrati.
  • ~alf
    (2016-08-15 13:41)
    Polskim chciwcomenom to nie na rękę, bo do tego by się szybko i łatwo bogacić potrzebują niewolników przez pomyłkę zwanych w Polsce pracownikami.