Kiedy jedna kura musi starczyć na pięć obiadów... Tak żyją pracujący biedni

| Aktualizacja:

Harują, ale zarabiają grosze, za które ledwo udaje im się przeżyć. Jest ich wśród nas coraz więcej. Kim są pracujący biedni?

wróć do artykułu
  • ~antykomunista
    (2015-06-12 12:49)
    Ci biedni Polacy sa ofiarami POstkomunistycznej PO.
  • ~JAcek
    (2015-06-12 13:44)
    Tyrają za grosze by taki m s k ur wy s yno m z PO żyło się lepiej.
  • ~slazak
    (2015-06-12 12:59)
    nie ma problemu, prezydent elekt i PIS doprowadza do dobrobytu, swojego dobrobytu ma sie rozumiec..
  • ~1@@
    (2015-06-12 12:42)
    Kto nie będzie pracował ten nie będzie jadł. Pracy w Polsce jest mnóstwo ,tylko pracować się nie chce. A bo za ciężko ,a bo za gorąco ,a bo nie można korzystać z komóreczki i internetu. Komu chce się pracować ten zarobi i ma się dobrze.
  • ~PIS-SKOKI-280 milionow ukradli-LUKSEMBURG
    (2015-06-12 13:58)
    PIS destabilizuje Polske
    Falenda czy jakaś Stonoga to słupy. Marnej próby businessmani , prawdopodobnie ludzie, na których KIEDYŚ znaleziono haki ( bo przecież obecna opozycja to kiedyś 2 lata rządów niemal esbeckich w działaniach służb takich jak CBA Kamińskiego, agenta Tomka i paru innych ) a teraz się tych ludzi uruchamia.
    Jaki cel?
    DESTABILIZACJA KRAJU , JAK NAJWYŻSZE WYNIKI W WYBORACH DO SEJMU , RZĄDZENIE SAMODZIELNE POZWALAJĄCE NA ZMIANĘ KONSTYTUCJI.
    Do wyborców ( wszystkich opcji politycznych ) apeluję o spokój i dystans.
    Do młodych apeluje o znalezienie odpowiedzi, co takiego działo się w Polsce lat 2005-2007 , że Polacy wkurzeni na maxa i ….sfefrani tudzież ODRZUCILI ÓWCZESNE RZĄDY RAPTEM PO 2 LATACH!!!
    Naprawdę, nie strzelajmy sobie w stopę! Młodzi i tak nie zarobicie więcej pod rządami PIS i GRUPY SZEMRANEJ Z LUBINA a jeszcze Wam założa kaganiec na twarze. Niemożliwe? Naprawdę? To sprawdźcie sobie Węgry i OBOWIĄZEK ODPRACOWANIA W KRAJU swoich studiów , dodajcie pomysły PIS z roku 2006 aby PODWÓJNIE OPODATKOWAĆ Polaków pracujących zagranicą + pomysł PIS z roku 2007 aby utworzyć…..Urząd ds. Kontroli Mediów i Internetu….
    Nikt Wam niczego nie da w tym kraju a ekipa ,którą wybierzecie zamiast ośmiorniczek ( a takie i tak będą) zafunduje nam tutaj odpływ inwestorów , wstrzymanie dopłat unijnych ( tak, tak - PIS tak spieprzył dopłaty dla rolnictwa , że groziła nam spora kara + wstrzymanie dopłat!) , 5 pln za 1 euro i podwyżki na wszystkim co się rusza i na drzewo nie wieje….
    przypomnij sobie jeszcze glowne ambicje polityczne rzadzacego Pisu jak np. Intronizacja Jezusa na krola Polski
    lub zakaz nauczania w szkole teorii Darwina.
  • ~alex
    (2015-06-12 12:49)
    Róbta co chceta, taki mamy klimat.
  • ~ubek
    (2015-06-25 08:49)
    PO na POl ina sybir
  • ~Socjolog
    (2015-07-03 15:17)
    A co nie umiecie kręcić lodów jak kręciła Sawicka z PO, przyłapana przez CBA, albo nie umiecie kręcić jak kręcą "ośmirniczki"?
  • ~pinokiooo
    (2015-06-12 12:42)
    A wypasione wieprze z Peło maja się dobrze.Byle się dobrze żyło mafii Peło.A reszta obywateli RP niech zdycha z głodu,ew. wyemigruje .Precz z Peło!!!
  • ~abiker
    (2015-06-13 14:52)
    Idzie zmiana, za chwilę PIS przejmie pełnię władzy, więc media zaczynają miałczeć ...jakaż to naraz bieda w Polsce, ileż nieszczęść! A gdzie byliście jak premier tysiąclecia dzielił i rządził, panowie redaktorzy? A kto pierwszy rzucił się do kalkulatorów aby podważyć słowa elekta?
  • ~MKoro
    (2015-06-12 12:47)
    Ubawił mnie tekst o zepsutym telewizorze... Sam od dwóch miesięcy próbuję oddać potrzebującemu 32-calowy (kineskopowy oczywiście) telewizor LG w bardzo dobrym stanie - tylko potrzebujących brak... A może potrzebujący też swój honor ma i nie poniży się do takiego stopnia? Może tylko wariaci tacy ja ja (29 cali, Sony, kineskopowy) użytkują jeszcze te przedpotopowe generatory wstydu?
  • ~wałęsak
    (2015-06-12 16:20)
    o tak pan stonoga już coś zaczyna przebąkiwać o wałensie jako rzekomym bohaterze, a pan kukiz uważa, że trzeba zalegalizować prostytucję(to może na początek niech wyśle trzy córki do burdelu), takich to mamy rewolucjonistów może przypomnijmy posła rutkowskiego który dostając się z list samobrony pierwsze co zrobił w sejmie został posłem niezrzeszonym
  • ~wyborca/ dziad, baba i jej rozbite na dlugo koryto
    (2015-06-12 16:33)
    *** Zylo nas 14 osup w jednym pokoju i dziadki wdrugimmalym,studnia to wyla takadziura, gdzie wiosno sie chodzilo na brzeg wylewiska i bralo wodeniby ze studni, latem wysychala, swiatla nigdy tam nie bylo, podobno obieca.drogi zadnej tylko koleiny,zywej duszy nie widac psez pare dni zwlascca zimo,czasem ktos zablondzil, casem bylo slychac mysliwych jak scelali,lampa naftowa ie zawse miala nafte, byla pruba karbiduwy, tes nanic.Kontrole pul od chwastuf,gajowy kontrolowal cy drewno nie trafilo jakie z lasuf psypadkiem naopal, podatki, pozwolenia na drewno, na rozne zaswiadcenia dla dzieci, znacki skarbowe,komornik, komornik, komornik, nakazy platnicze za pole czyli piata, szusta klasa, nieuzytki,, nprzychodzili nauczyciele zeby zabrac dzieci do ochronki, Domu Dziecka.Zawsze z policja. A nazajutrz Ci sami brali nas z dala od domu pare kilosow bezdroza, do roboty po szkole , bez kromkin chleba, bez kana[pki,pewnie spytacie o ICH DZIECI , co ciekawe co robia dlaczego nie zbierali z nami kartofli ciezkich kosz y a w tym czasie jedli swiezyne, bo bylo rano swiniobicie, w morde jeza i slucjali muzyki , malgoska glupia Ty. ... tera mamy duzo H . du i kamieni kupa. NIE ZGUBIL ICH PIERWSZY MILION-. A PIERWSA DZIESIONTKA****, NO I MAMY TERA *** DZIADA< BABE I JEJ ROZBITEKORYTO*** OSMIORNICZKI CARPACCIO, drogie wina i zimne wodeczki do wyboru stanely moze nie w buzi ale pod znakiem zapytania. GDZIE BYLIN OPIEKUNOWIE SPOLECZNI I KOMU POMAGALI SPYTACIE ?BYLI ICH TRZECH W OKOLICY I ROBIL JEDEN Z NICH tak zwane zlecenia remonty dla szkul*, drugi sprzedawal jablka dla nauczycieli, jak waga przekraczala KG ,to przekrajal jablko na polowe i bylo good, maz DYR.n szkoly tylko pakowal miecho do samochodu syreny, ktura wygral/ fajne?/, i tak wluczyl i rozwozil po domach, mial jeszcze jajka, smietane i sporo warzyw, uczniowie pomagali w uprawie, pilowali drewno na egzaminach zwlaszcza z matmy. Wchodzil do zony na lekcje, i pytal kto chce pilowac dzisiaj, w czasie gdy zona rozdawala kartki, abo pisala pytania na tablicy , wiadomo bylo zawsze i tak kto jest ulubionym , i ktorzy lubia jaki rodzaj pracy.Diabli wzieli koryto, zostala baba i dziad.aha i kupa kamieni Adijos pomidoros. Hu. i Du.OKAY.
  • ~ityk
    (2016-01-18 14:16)
    praca za 1200 i t u s k NIC nie pomogl jeno podatki do###ał
  • ~pinokio
    (2015-06-12 17:04)
    wiwat zielona wyspa.
  • ~eg
    (2015-06-12 19:08)
    różnie to jest z dziecmi jest i tak że na 3 osoby jesd dochód 1500 zł
  • ~60 latek
    (2015-06-13 16:54)
    A trzeci bałwan to juz tak naobiecywał ,że od 6 sierpnia to ja bede pływał w mleku i miód jadł codziennie.To jest demokracja. Nie wszyscy pamietaja ,ale ja tak . Kiedy Urban wysyłał propagandowo do USA śpiwory dla bezdomnych. U nas było byle jak ale wszyscy mieli robote, perpektywe na mieszkanie za 15 lat ,a teraz rządzi kapitalizm i nic na to nie poradzicie ,ale za to macie wolność. Mozecie sie nia cieszyc do woli
  • ~Polak
    (2015-06-25 13:42)
    Ja tak się" tułam" od 1992 roku.Mam 55 lat, i dość ...
  • ~Bolo
    (2015-07-02 09:12)
    Mieszkam na biednym osiedlu. Nie mam gdzie parkować, bo ludziska z tej biedy nakupowali wypasionych fur na maksa. Niektóre rodziny, pewnie te najbiedniejsze, mają po 3 auta! Sąsiad na socjalu jeździ 7-letnim Paskiem, jego żona w miarę świeżym Yarisem. Oficjalnie to oni są poniżej progu afrykańskiego ale od lat pracują na lewo i nawet z tej biedy latają co roku do Egiptu i na wyspy greckie. Trzeba im dać więcej socjalu, bo to nie jest trendy i powinni latać do Meksyku.
  • ~Mata
    (2015-06-12 11:29)
    Zbliżają się wybory i portki trzęsą sie na PO-wskich pętakach, więc zauważyli biednych. Chcą wrócić do korzeni! Ułatwmy im to. Wykopmy dół głęboki do korzeni i koniakiem to PO-wskie ście...wo do dołu. Potem dwa metry ziemi i już wrócą do swoich.

Może zainteresować Cię też: