Kiedy jedna kura musi starczyć na pięć obiadów... Tak żyją pracujący biedni

| Aktualizacja:

Harują, ale zarabiają grosze, za które ledwo udaje im się przeżyć. Jest ich wśród nas coraz więcej. Kim są pracujący biedni?

wróć do artykułu
  • ~ityk
    (2016-01-18 14:16)
    praca za 1200 i t u s k NIC nie pomogl jeno podatki do###ał
  • ~Z Ameryki
    (2015-08-14 03:15)
    Na całym świecie tak teraz jest, i w Polsce nie więcej biednych niż w innych krajach (porównując do mediany czy średniej zarobków). Wiec to nie PO czy PiSu wina, bo i w najbogatszych krajach podobnie, np. w bogatych Stanach 2x więcej biednych niż w Polsce. I wszędzie ten sam problem, ze młodym trudno, jak chcą sie uczyć i coś osiągnąć w życiu, a rodzina nie może pomóc. Ta młoda para ma dobre plany, życzę im sukcesu! Co do tych starszych - trzeba sie nie poddawać, bo praca jest, tylko czasem trudno ja znaleźć. Mój kolega (po pięćdziesiątce) prawie 400 aplikacji złożył, zanim wreszcie znalazł dobrą prace i jest teraz szczęśliwy. Ten artykuł nie trafiony, bo w 21szym wieku wszędzie biednych pełno, w Ameryce dużo bezdomnych, na ulicach śpią, nawet w zimie. W Polsce na szczęście jeszcze tak ogromnego problemu z tymi najbiedniejszymi nie ma jak tu!
  • ~Socjolog
    (2015-07-03 15:17)
    A co nie umiecie kręcić lodów jak kręciła Sawicka z PO, przyłapana przez CBA, albo nie umiecie kręcić jak kręcą "ośmirniczki"?
  • ~Bolo
    (2015-07-02 09:12)
    Mieszkam na biednym osiedlu. Nie mam gdzie parkować, bo ludziska z tej biedy nakupowali wypasionych fur na maksa. Niektóre rodziny, pewnie te najbiedniejsze, mają po 3 auta! Sąsiad na socjalu jeździ 7-letnim Paskiem, jego żona w miarę świeżym Yarisem. Oficjalnie to oni są poniżej progu afrykańskiego ale od lat pracują na lewo i nawet z tej biedy latają co roku do Egiptu i na wyspy greckie. Trzeba im dać więcej socjalu, bo to nie jest trendy i powinni latać do Meksyku.
  • ~Polak
    (2015-06-25 13:42)
    Ja tak się" tułam" od 1992 roku.Mam 55 lat, i dość ...
  • ~ubek
    (2015-06-25 08:49)
    PO na POl ina sybir
  • ~60 latek
    (2015-06-13 16:54)
    A trzeci bałwan to juz tak naobiecywał ,że od 6 sierpnia to ja bede pływał w mleku i miód jadł codziennie.To jest demokracja. Nie wszyscy pamietaja ,ale ja tak . Kiedy Urban wysyłał propagandowo do USA śpiwory dla bezdomnych. U nas było byle jak ale wszyscy mieli robote, perpektywe na mieszkanie za 15 lat ,a teraz rządzi kapitalizm i nic na to nie poradzicie ,ale za to macie wolność. Mozecie sie nia cieszyc do woli
  • ~abiker
    (2015-06-13 14:52)
    Idzie zmiana, za chwilę PIS przejmie pełnię władzy, więc media zaczynają miałczeć ...jakaż to naraz bieda w Polsce, ileż nieszczęść! A gdzie byliście jak premier tysiąclecia dzielił i rządził, panowie redaktorzy? A kto pierwszy rzucił się do kalkulatorów aby podważyć słowa elekta?
  • ~baj
    (2015-06-13 05:34)
    a jeden bałwan obiecywał drugą Japonię a drugi cymbał zieloną wyspę a wy dziady żeście na nich głosowali
  • ~eg
    (2015-06-12 19:08)
    różnie to jest z dziecmi jest i tak że na 3 osoby jesd dochód 1500 zł
  • ~wyborca/ baba i jej rozbite koryto/ sorry
    (2015-06-12 17:19)
    *** jesce do niedawna Rodziny wielodzietne i zyjonce skkromnie/ czytaj. biednie/ nazywano patologicnemi i wselakie advisory, advokaty, opiekuny zyli psy/ z niech dostatnio i mieli/ majo nielimitowany tak zwany cas pracy. Co za tem idzie , spytata ? odp. money, abo dziengi. Tera som rozne takie co 1 procent majo i tes rozne som takie co majo zapisano dzialalnosc w kraju i zagranico, fajne ? Ano , bo som w alpach in ie tylko takie gory co zjezdzajo na zlamanie karku.Na dzis wystarcy. koniec i kropka.
  • ~pinokio
    (2015-06-12 17:04)
    wiwat zielona wyspa.
  • ~KAZ
    (2015-06-12 17:01)
    Mało,że niskie płace to wypłaty nie wypłacane przez kilka miesięcy, czaka się za kasą i pracodawca trzyma pracownika w szachu, ponieważ gdy odejdzie to mu nic nie da. PIP to parodia inspekcji, a Sądy Pracy to dzieci resortowe robiące karierę na usługach Czerwonych BO NIE BYŁO DEKOMUNIZACJI W SĄDACH.
  • ~PO to wyniszczajac, przewlekla choroba
    (2015-06-12 17:00)
    No coz , 'znikajace' przez 8 lat miliony euro 'by zylo sie lepiej...' POPSL paskudnie okpilo spleczenstwo, ktore im zaufalo. Klika zebrana wkolo POPSL bedzie dalej ujadac i krzyczec zeby niczego nie zmieniac. Tylko patrzec jak sie pojawia jelopy ktore beda straszyly jakims rzekomymi 'katolami' czy 'pisuarami' , wszystko by dalej trwal zlodziejski proceder POPSL i opluwanie Polski za pieniadze podatnikow, ktorzy ledwo wiaza koniec z koncem na tej 'zielonej wyspie' Tuska co to prysnal na synekure, ktora mu w nagrode sprawili.
  • ~ama
    (2015-06-12 16:42)
    Wiesio ma sytuację nie do POzazdroszczenia Hajterować dzień i noc
    też wymaga odizolowania od używek i innych POmocnych hajterowi środków odurzających
  • ~cholerne faszysty ParszywegO tuSSka
    (2015-06-12 16:38)
    Niech towarzysz LISienko zaPrOsi do studia Huberta H i zapyta czy tym razem będzie głosował na POkolacijki z ośmiorniczkami i butelkmi wina za 4500 zł
  • ~wyborca/ dziad, baba i jej rozbite na dlugo koryto
    (2015-06-12 16:33)
    *** Zylo nas 14 osup w jednym pokoju i dziadki wdrugimmalym,studnia to wyla takadziura, gdzie wiosno sie chodzilo na brzeg wylewiska i bralo wodeniby ze studni, latem wysychala, swiatla nigdy tam nie bylo, podobno obieca.drogi zadnej tylko koleiny,zywej duszy nie widac psez pare dni zwlascca zimo,czasem ktos zablondzil, casem bylo slychac mysliwych jak scelali,lampa naftowa ie zawse miala nafte, byla pruba karbiduwy, tes nanic.Kontrole pul od chwastuf,gajowy kontrolowal cy drewno nie trafilo jakie z lasuf psypadkiem naopal, podatki, pozwolenia na drewno, na rozne zaswiadcenia dla dzieci, znacki skarbowe,komornik, komornik, komornik, nakazy platnicze za pole czyli piata, szusta klasa, nieuzytki,, nprzychodzili nauczyciele zeby zabrac dzieci do ochronki, Domu Dziecka.Zawsze z policja. A nazajutrz Ci sami brali nas z dala od domu pare kilosow bezdroza, do roboty po szkole , bez kromkin chleba, bez kana[pki,pewnie spytacie o ICH DZIECI , co ciekawe co robia dlaczego nie zbierali z nami kartofli ciezkich kosz y a w tym czasie jedli swiezyne, bo bylo rano swiniobicie, w morde jeza i slucjali muzyki , malgoska glupia Ty. ... tera mamy duzo H . du i kamieni kupa. NIE ZGUBIL ICH PIERWSZY MILION-. A PIERWSA DZIESIONTKA****, NO I MAMY TERA *** DZIADA< BABE I JEJ ROZBITEKORYTO*** OSMIORNICZKI CARPACCIO, drogie wina i zimne wodeczki do wyboru stanely moze nie w buzi ale pod znakiem zapytania. GDZIE BYLIN OPIEKUNOWIE SPOLECZNI I KOMU POMAGALI SPYTACIE ?BYLI ICH TRZECH W OKOLICY I ROBIL JEDEN Z NICH tak zwane zlecenia remonty dla szkul*, drugi sprzedawal jablka dla nauczycieli, jak waga przekraczala KG ,to przekrajal jablko na polowe i bylo good, maz DYR.n szkoly tylko pakowal miecho do samochodu syreny, ktura wygral/ fajne?/, i tak wluczyl i rozwozil po domach, mial jeszcze jajka, smietane i sporo warzyw, uczniowie pomagali w uprawie, pilowali drewno na egzaminach zwlaszcza z matmy. Wchodzil do zony na lekcje, i pytal kto chce pilowac dzisiaj, w czasie gdy zona rozdawala kartki, abo pisala pytania na tablicy , wiadomo bylo zawsze i tak kto jest ulubionym , i ktorzy lubia jaki rodzaj pracy.Diabli wzieli koryto, zostala baba i dziad.aha i kupa kamieni Adijos pomidoros. Hu. i Du.OKAY.
  • ~aleg
    (2015-06-12 16:27)
    6 zł w ochronie to musi płacić ludzki pan w legnicy ochrona firmy wiwbud, piast, jarexs 3 zł za to można dopiero poszaleć
  • ~wałęsak
    (2015-06-12 16:20)
    o tak pan stonoga już coś zaczyna przebąkiwać o wałensie jako rzekomym bohaterze, a pan kukiz uważa, że trzeba zalegalizować prostytucję(to może na początek niech wyśle trzy córki do burdelu), takich to mamy rewolucjonistów może przypomnijmy posła rutkowskiego który dostając się z list samobrony pierwsze co zrobił w sejmie został posłem niezrzeszonym
  • ~PiSarz
    (2015-06-12 16:17)
    POlacy z PO stworzyli w Polsce kaste Polakow - Niemal - Niewolnikow. Wiekszosc z tych Polakow - Niemal - Niewolnikow to sa polscy katolicy. W ten sposob PO gnoi przeciwnikow teorii gender - no bo teoria gender nie jest akceptowana przez katolikow.

Może zainteresować Cię też: