Szefowa resortu rozwoju uczestniczyła w czwartek w wideokonferencji dotyczącej rozwiązań zawartych w Tarczy Antykryzysowej.
Jak podkreśliła, ustawa będzie "adresować terminy administracyjne wyczerpujące się z końcem marca".
Zgodnie z proponowanymi rozwiązaniami, jak powiedziała, zostaje przesunięty m.in. obowiązek składania sprawozdań finansowych. - Ten, który mamy na koniec marca - przesuwamy na początek lipca - powiedziała.
- Rozliczenie PIT dla osób fizycznych zostanie przesunięte do końca maja. Podobnie jak CIT, już jest opublikowane rozporządzenie CIT-8, przesunięte również na koniec maja - podkreśliła.
Emilewicz wyjaśniła, że wszystkie elementy tarczy, które są dzisiaj zapisane w ustawie, jeśli odnoszą się do płacy minimalnej, "referują do płacy minimalnej z tego roku, czyli do kwoty 2 tys. 600 zł". - Od tego poziomu liczone są: (świadczenie przysługujące w wysokości -PAP) 80 proc. minimalnego wynagrodzenia, postojowe itd. - mówiła.
Projekt tzw. tarczy antykryzysowej został przyjęty przez rząd, wysłany do Sejmy i Rady Dialogu Społecznego - poinformowała w czwartek minister rozwoju Jadwiga Emilewicz. Celem tarczy jest zmniejszenie negatywnego wpływu epidemii koronawirusa na polską gospodarkę.
Tarcza to zestaw kilku projektów ustaw przygotowanych m.in. przez resorty rozwoju, finansów i Ministrostwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Według Ministerstwa Rozwoju jej wartość to co najmniej 10 proc. polskiego PKB.