Polska na liście krajów objętych skandalem cum-ex. Chodzi o oszustwa podatkowe

PE wezwał w czwartek do przeprowadzenia dochodzenia, zmian w przepisach i wzmocnienia organów podatkowych w związku z oszustwami podatkowymi typu cum-ex, które szacuje się na 55 mld euro. Wśród krajów, w których doszło do wyłudzeń, rezolucja PE wymienia Polskę.

wróć do artykułu
 • ~nic nowego
  (2018-11-30 14:11)
  Korupcja zniszczy wszystko ,to rak spoleczny. Kryzys unijny tez jest przez korupcje.Bruksela nie walczyla z nia a przeciwnie ,chetnie opierala sie na skorumoiwanych politykach , bo z nimi mozna wszystko zalatwic, kazde obejscie prawa.
 • ~voliewrt
  (2018-11-29 23:22)
  u nas sprawa zajela sie esbcka totoalitarnna targowica
 • ~C.J.
  (2018-11-29 23:11)
  Przypomnienie z lat przeszlych: KNF Tomasz Nałęcz Dominika Wielowieyska PiS Gościem Dominiki Wielowieyskiej w "Crash teście" był prof. Tomasz Nałęcz, były szef sejmowej komisji śledczej ds. afery Rywina. Dominika Wielowieyska: Panie profesorze, czy powinna powstać komisja śledcza w sprawie afery KNF? Prof. Tomasz Nałęcz: Jeśli chce się wyjaśnić tę sprawę, to na pewno. Przecież prokuratura kierowana przez pana Ziobrę, czyli polityka partii rządzącej, której ta afera może zaszkodzić, tego nie wyjaśni. Wystarczy odwołać się do słów posła Ziobry z 2003 roku, wtedy sytuacja była identyczna. Była afera w obozie władzy. Bardzo podobna do tej afery, choć… I co Ziobro wtedy mówił? - Ziobro mówił, że prokuratura partii rządzącej uwikłanej w aferę nie jest w stanie wyjaśnić afery. I słusznie. Teraz jednak PiS mówi, że to za wcześnie, prokuratura działa, postawiono zarzuty korupcyjne, nikt nikogo nie oszczędza. - Dokładnie to samo mówiła prokuratura kierowana przez SLD-owskiego ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego. PiS-o widownia nie grzeszy inteligencja. Ma krotka pamiec i NIENAWISC w oczach.
 • ~kuba
  (2018-11-29 20:40)
  No i wydało się, mieli z banków ściągać większe podatki a tym czasem banki "ściągnęły" pieniądze z państwa. Chodzi o duże pieniądze więc jest cicho to nie batonik i niepełnosprawny, którego nie stać na adwokata.
 • ~Mark Twain
  (2018-11-29 20:11)
  Ale KE musi wiedzieć, ze zastoPOwanie reform praworządności w Polsce sPOwoduje, że PO=lacka POstkomunistyczna nadzwyczajno kasto sędziowsko nikogo nie ukarze! Wasz Franek Teremernannsik tak właśnie chciał do POsPOłu z PO=lactwem !!!!!
 • ~Dlaczego w USA nie mają Vatu ?
  (2018-11-29 18:37)
  Jedyna skuteczna broń na wyłudzaczy VAT-u. Skasować VAT. I wprowadzić 3% podatek obrotowy od wszelkiej sprzedaży.

Może zainteresować Cię też: