Kiedy rząd dobierze się do OFE? Rybiński: W ciągu kilku miesięcy

| Aktualizacja:

Były wiceprezes NBP Krzysztof Rybiński przedstawia na swoim blogu dane, które określa jednym słowem "masakra". Dlatego ekonomista zastanawia się w jaki sposób rząd rozpocznie wielką akcję inwestycyjną i jednocześnie utrzyma deficyt budżetowy w ryzach.

wróć do artykułu
  • ~kot
    (2012-11-01 13:07)
    ale fundysz rybińskiego w czarnej d...ie, nic się nie sprawdziło ...
  • ~SLOWIANIN GOSC VIKINGOW
    (2012-10-22 21:09)
    Szanowny p,Rybinski..w jednym sie zgadzamy ...ta ekipa to nieszczescie Polski i doprowadzi wkrotce do calkowitego krachu finansow ...kolejek przed bankami po depozyty...niebotycznego bezrobocia TU ZGODA ...ale dlaczego Panu zal tych zlodziejskich OFE to doprawdy nie wiem. Chyba Pan jako ekonomista widzi ze powstaly one do legalnego w majestacie prawa wyprowadzenia do kieszeni grandziarzy z londynu i New Yorku pieniedzy polskich emerytow...bo chyba nie wierzy pan w jakies potencjalne zyski dla Polski. Jak grandziarze chca wyjsc z zyskami z polskich akcji...to kursy podtrzymuja im OFE i nie informuja KOWALSKIEGO ze kupuja dla niego smieci ...tylko zalecaja czekac cierpliwie na zyski nawet 10 lat ...wszystko to dawno powinno byc rozwalone a ci co to zlodziejstwo uchwalili w pierdlu
  • ~zyx
    (2012-10-17 00:16)
    No przecież Belka ma takie miliardowe rezerwy w NBP? czy może juz je przekazał? Bez głosowania w sejmie? Innych ratujemy, dla siebie nie mamy? Dawaj misiu kasę mister sztukmistrz z Londynu czy diabli wiedzą skad?
  • ~PO-ski smrod
    (2012-10-16 18:37)
    tusek co jeszcze sprzedasz katarskiemu inwestorowi za 1 euro
  • ~Artur
    (2012-10-16 18:35)
    rybiński to pośmiewisko
  • ~obserwator
    (2012-10-16 18:31)
    Ten pan z jeszcze jednym panem (który lata po redakcjach z swoją książką od 5 -lat wieszczą kataklizm !?? atu Rostowski śmieje się im prosto w twarz ! i jakoś się po
    malutku wszystko kula !
  • ~POzyjemy, PObacym
    (2012-10-16 18:18)
    Jak za komuny. Najpierw wyPRodukują PRoblemy a POtem "bohatersko" z nimi walczą. Nieznacznie dłubiąc w kieszeniach zaczadzonych "urokiem" Tuskokraty POdatników. Rybiński... passe. Taki ORLIKowski jest tryndy... coś to śmierdzi krótkimi nooożkami... jak każde kłamstwo...
  • ~łoś talmodzki
    (2012-10-16 18:02)
    A ja mam ogromny szacunek do tego co robi minister Rostowski, to nasze dobro narodowe. Niczym Midas czego się nie dotknie zamienia w złoto. Ja mam dużo ge na polu. Może POhandlujemy? Gdybyśmy wszyscy byli tak mądrzy jak Vincent to nasze długi POpłynęły by do Izraela. A tak to mamy Synaj w Tatrach.
  • ~oparek w rohliku
    (2012-10-16 17:55)
    Rostek miszczu od parowania...
  • ~mentalista
    (2012-10-16 17:40)
    Dobierając się do OFE zlikwiduje największy przekręt w historii III Rzeczpospolitej.
  • ~rencista
    (2012-10-16 17:37)
    Jeśli założymy, że polityka to sztuka roztropnej troski dbania o nasze wspólne dobro, to ostatnimi czasy owe "dobro wspólne", którym tak promieniuje Pan GOLD premier, stało się odwrotnie proporcjonalne do jakiejkolwiek jego roztropności. Innymi słowy - przekładając to na język praktyki politycznej: o ile Kaczyński odnosi pojmowanie polityki do moralności i rozumu praktycznego, to Tusk na wszystkie dzisiejsze problemy polityczne, które sam przecież był spowodował, odpowiada po prostu nierozumem praktycznym! No, bo przecież ile czasu można posługiwać się tak prymitywnym PIJAREM i permanentnie kłamać, odwracając przysłowiowego już kota ogonem! Pikanterii temu nowemu rzekomo "cudowi" ekonomicznemu jaki wymyśliło zbankrutowane "ministerstwo prawdy" dodaje jeszcze zapowiedź tego, że GOLD premier sam osobiście przy pomocy "tuskobusu" rozgłaszać będzie sukcesy swoich rządów i to zapewne dlatego, że po pięciu latach POstpolitycznego rządzenia, Polacy mają ogromne problemy z percepcją i nie mogą dostrzec owych sukcesów! Czy taką politykę można w ogóle jeszcze traktować poważnie? Przecież to już czysta błazenada, z której nie wiadomo czy śmiać się czy płakać, jednakowoż skala tej błazenady znowu może przełożyć się i to w sposób jakże negatywny, na kondycję gospodarczo-ekonomiczną naszego państwa i spauperyzowanego do granic możliwości Narodu. Trudno się więc nie zgodzić z Krzysztofem Rybińskim - jako, że desperat GOLD Tusk razem ze swoim GOLD ministrem od kreatywnej księgowości, poszukując pieniędzy mogą sięgnąć po nie do OFE! Ten pozbawiony moralności rząd, by utrzymać się u władzy jest bowiem zdolny do wszystkiego!
  • ~Tofik
    (2012-10-16 17:02)
    re~Student2012-10-16 16:31
    Weź się ćwoku za naukę, zamiast pieprzyć bzdury na portalu. Matka jajka i kury sprzedaje żebyś miał za co studiować te zarządzanie i marketing, a ty egzaminu nie potrafisz zaliczyć.
  • ~wk
    (2012-10-16 16:50)
    Pewnie ma udziały w OFE że tak strasznie pyszczy.
  • ~Klara
    (2012-10-16 16:32)
    Rybinski... No i wszystko jasne - nadworny pisi wieszcz, ktorego przepowiednie przypominaja te od babci Jadzi - maja one to do siebie, ze jeszcze nigdy sie nie sprawdzily...

    Rybinski i Staniszkis = nadworne duo moherowych narzekaczy... Taka to juz jest ta drugoobiegowa, podziemna, niezalezna, patriotyczna "elyta", ha, ha, ha...
  • ~Student
    (2012-10-16 16:31)
    Rybiński-to sfrustrowany nibyekonomista,bardziej działacz opozycji i kasandra.Wieszczy potop,tsunami i 10 plag egipskich.Szkoda mi studentow,ktorzy za tysiące zł.muszą słuchać je bredni.
  • ~der
    (2012-10-16 16:26)
    Aby krytykować profesora Rybińskiego to przynajmniej trzeba mieć doktorat z ekonomii. Nie sądzę, że tu piszą doktoranci i profesorowie.
  • ~Wierzacy w Boga i siebie
    (2012-10-16 15:38)
    Dla Pinokia Rostowskiego i Pinokia Tuska jedno klamstwo wiecej nie gra roli .
  • ~witg
    (2012-10-16 15:17)
    Krzysztof Rybiński to najbardziej obiektywny ekonomista Polski. Nic to, że zarządza funduszem hedgingowym, który przyniesie zyski tylko, gdy będzie całkowita katastrofa gospodarcza. W swej obiektywności wróży nam cały czas katastrofę. Można rzec - jego przepowiednie są obiektywnie korzystne dla jego własnej kieszeni. Dziwne, że media traktują go na równi z innymi znanymi ekonomistami, zamiast dać mu możliwość całkowitego zmonopolizowania publicystyki i informacji - wtedy obiektywnie byłoby to jeszcze korzystniejsze dla Krzysztofa Rybińskiego :)
  • ~Prof.Bydłoszewski
    (2012-10-16 15:14)
    Ale nosy na tym zdjęciu .
    Jeden zakrył nochala bo lekko urósł od kłamstw .
    A drugi ma wzorcowy nochal taki jakich wiele u górali z góry Hermon .
  • ~bonzo
    (2012-10-16 14:54)
    Również współczujemy !
    A co będzie jak nastąpi prawdziwy kryzys ?
    Przekonasz się sam pelowski kretynie !

Może zainteresować Cię też: