Podkreśla, że należy popatrzeć na cele tego programu, czyli znaczne ograniczenie ubóstwa. Jeśli chcemy mówić o waloryzacji i jakichś zmianach, trzeba przyjrzeć się celom, które chcemy osiągnąć i tak ten fundusz trzeba kształtować – uważa Magdalena Rzeczkowska.

Reklama

Sondaż

Z kolei - jak informuje w środowym wydaniu "Super Express" - z sondażu Instytutu Badań Pollster dla "SE" wynika, że aż 70 proc. badanych uważa, że podniesienie 500 plus do 1000 zł pomoże PiS wygrać jesienne wybory parlamentarne. Elektorat PiS biednieje przez wojnę dlatego 1000 plus na pewno pomogłoby partii Kaczyńskiego w zwycięstwie nad PO - komentuje, cytowany w artykule, prof. Kazimierz Kik, politolog.

Z publikacji wynika, że w badaniu zapytano Polaków, czy podniesienie świadczenia 500 plus do 1000 zł pomoże PiS wygrać wybory. 28 proc. ankietowanych stwierdziło, że tak; 42 proc. odpowiedziało, że raczej tak; 10 proc., że nie, a 20 proc., że raczej nie. Gazeta podała, że badanie wykonano 13 i 14 marca na próbie 1037 dorosłych Polaków.