Rozpoczęta prawie dwa lata temu przebudowa radomskiego lotniska ma się zakończyć za rok. Wiceprezes przedsiębiorstwa Porty Lotnicze Stefan Świątkowski zakłada, że po około półrocznym okresie certyfikacji obiektu pierwsze samoloty wylecą stamtąd wiosną 2023 r.

Inwestycja za 800 mln zł

Konstrukcja nowego dworca lotniczego jest już skończona. Teraz trwają prace wykończeniowe. W porównaniu do innego portu na Mazowszu – w Modlinie – terminal radomski ma ponad dwukrotnie większą powierzchnię – 30 tys. mkw. Koszty całej inwestycji, wliczając w to m.in. przebudowę pasa startowego, mają sięgnąć ok. 800 mln zł. To znacznie więcej niż zakładała to w 2018 r. firma doradcza Arup, która rekomendowała PPL-owi, by zainwestował właśnie w rozbudowę lotniska w Radomiu, a nie w podwarszawski port w Modlinie.
Reklama

Suski: Lotnisko w Radomiu odniesie sukces

Wciąż powraca pytanie o sensowność wydawania tak dużych środków. Jestem pewien, że lotnisko w Radomiu odniesie sukces biznesowy – stwierdził wczoraj Marek Suski, szef gabinetu politycznego premiera i jednocześnie wielki orędownik rozbudowy portu. Zapewnił też, że inwestycję mocno wspiera prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński, który zaznaczył, że projekt ma być m.in. rekompensatą za cierpienia miasta w okresie PRL-u.