Banki oddadzą frankowiczom pieniądze. I poproszą o zwrot

| Aktualizacja:

Od razu po niekorzystnym dla banków orzeczeniu TSUE w sprawie kredytów walutowych ze strony finansistów zaczęły padać zapowiedzi, że anulowanie umów i konieczność oddania klientom pieniędzy będą się wiązały z żądaniem "wynagrodzenia za korzystanie z kapitału". Jak powinno być ono określane?

wróć do artykułu
  • ~Eres
    (2019-10-15 22:48)
    Ja kredyty we franku nie brałem, ale też chce żeby mi bank oddał. Dlaczego Im tak a Mi nie??
  • ~Andy
    (2019-10-15 23:18)
    To może wszyscy idźmy do sądu o unieważnienie wszystkich umów kredytowych, bo w każdej znajdzie się jakiś niekorzystny zapis. Trzeba było czytać co się podpisuje. Prosta matematyka. Kasa wzięta? Domek stoi? To trzeba teraz oddać a nie liczyć na umorzenie kredytu.
  • ~HGW
    (2019-10-15 21:15)
    Banki są w czarnej dziurze. Umowa unieważniona więc następuje zwrot świadczeń. I tyle i tylko tyle. Reszta to straszenie dziada kominiarzem. Z drugiej jednak strony w polskim sądzie sędzia może zrobić wszystko.
  • ~Hammurabi
    (2019-10-15 20:59)
    Zaraz, a banki to nie korzystały z kapitału wpłacanego co miesiąc w charakterze spłacanych rat? Jeżeli umowa była niezgodna z prawem, to banki miały niezgodny z prawem zarobek, a nie kredytobiorcy.
  • ~prawnik
    (2019-10-15 22:43)
    i co krawaciarze, pełne gacie ? mam na myśli zarządy, a nie szeregowych pracowników... będzie premia na święta ? jesteście złodziejami i tyle. a kaska do zwrotu z odsetkami.
  • ~libek
    (2019-10-15 21:26)
    Jeżeli ktoś pożyczył 100, oddał 200 a końca oddawania nie widać, to znaczy że bank korzystał ze 100 w sposób nieuprawniony, jeśli umowa okaże się nieważna. Kto komu ma wówczas oddać więcej? Pewnie klient korzystał ze swojego 100 nieco dłużej niż bank, ale nie są to różnice które dawałyby bankom maczugę mającą zniechęcić do podważania umów.
  • ~Też z kasty
    (2019-10-15 23:55)
    Trzeba było Kaczyńskiemu pozwolić wywalić tych łapówkarskich sędziów, a wy po ulicach łaziliście, to teraz kwiczcie bo taki sędzia da taki wyrok jaki mu pasuje po łapówce z banku.
  • ~Szary obywatel
    (2019-10-16 01:13)
    Najpierw zwrot za Amber Gold, teraz za kredyt we frankach. Kupię 1000 losów na lotka czy jak nie wygram to mogę zaskarżyć totalizator? Było ryzyko związane ze zwiększeniem kursu? Równie dobrze, inwestorzy mogą się skarżyć, że akcje spółki X poleciały na łeb na szyję i stracili pieniądze. Najprostsze rozwiązanie banki zwrócą cała wpłacona kwotę, ale zajmie nieruchomości. To jest uczciwe rozwiązanie, a frankowicze mogą za zwrócone środki wziąć kredyt w złotówkach I kupić nieruchomość po aktualnych cenach.
  • ~Daro
    (2019-10-16 03:17)
    Ileż osób się śmiało jak brałem kredyt w złotówkach ty głupi jesteś popatrz jakie oprocentowanie.a tu kredyt we frankach niskie.kazdy jest kowalem swojego losu nikt nikogo nie zmuszał.wiec jestem zaskoczony takim obrotem sprawy.druga rzecz biedny takiego kredytu we frankach by nie dostal
  • ~Mr
    (2019-10-15 23:55)
    Tuse zarządził a nie ty mały człowieczku a tobie też już stoi 😁😁😁domek??????
  • ~Cccbbb
    (2019-10-16 06:53)
    Jeżeli bank nie działał zgodnie z prawem to powinny ponieść karę . Może by tak prokuratura z urzędu się tym zajęła i ukarała wielomilionowymi a może nawet mld karami . Kowalski jakby oszukał Zosię z podwórka na 5000zł to był przestępcą a bank oszukiwał obywatela Polaka i go okradał przez lata i teraz niby jeszcze to ten obywatel ma być ofiarą.
  • ~Obywatelka
    (2019-10-16 07:17)
    Zarzadzajacy tymi bankami juz dawno powinni siedziec za kredyty frankowe. Wiedzieli co robią bo już to robili w innych panstwach. Tam im łeb ukręcili i pogonili. U nas znalezli wyrozumialych politykow, ktorzy dla wlasnych korzysci są gotowi sprzedac NAROD. Teraz boją się podskoczyć banksterom bo mogą ich sprzedac. Ot, polska karuzela. Franki, Skoki, Amber Gold, Polisolokaty i co tam jeszcze.
  • ~Św. Mikolaj
    (2019-10-16 03:52)
    A mnie ZAWIÓDŁ p. PREZYDENT - swoim przedwyborczym oświadczeniem - ale wybory dopiero będą na prezydenta.
  • ~ukub
    (2019-10-16 08:56)
    Ktoś konkretny z nazwiska podpisał się wprowadzając niedozwolone klauzule i za to powinien mieć sprawę karną, a instytucja go zatrudniająca powinna ponieść konsekwencje.
  • ~Aw
    (2019-10-16 09:25)
    Wina nie lezy po 1 stronie. Banki powinny odsac zarobiony spread to po 1. Po 2 byla wycena nieruchomości wiec jesli kredyt przekroczyl te wycene to klient ma dwa wyjscia: splaca dalej kredyt lub idzie do banku,, oddaje klucze i konczy umowe kredytu.
  • ~Emson
    (2019-10-16 11:10)
    Banki to największy złodziej
  • ~Pablo
    (2019-10-16 08:24)
    Sami pitbule internetu, zobaczymy ilu poleci do sądu hehe, braliście kredyt świadomie żeby mieć znikome odsetki i wyższą zdolność, podpisaluście umowy będąc poczytalnymi i nawet jeżeli sąd orzecze nieważną umowę to bank w życiu nie odpuści, zyskacie parę złotych a stracicie zdrowie. Nawet nie wyobrażam sobie jaki sąd mógłby pozwolić na to żebyście po 10 latach mieli darmowy kredyt. W kwestii jak piszecie korzystania przez bank z kapitału który spłacaliście, nie zapominajcie że to były spłaty na które sami się decydowaliście poprzez podpisanie umowy, natomiast straty banku będą wynikać z decyzji sądu i sąd będzie musiał im zadośćuczynić w postaci uczciwego wyroku. Miżecie sobie krzyczeć ile chcecie a ja mam kredyt w PLN, pożyczyłem i uczciwie oddaję, nie uważam żeby te 3.7% było jakąś lichwą bo sam bym nikomu takiej kasy nie pożuczył na takich earunkach. Tyle w temacie
  • ~Pawłowicz
    (2019-10-16 07:30)
    Co zrobił Ziobro przez 4lata?Udaje,że prowadzi śledztwo od czterech lat Prokuratura w Szczecinie i nic .Ale musiałby zamknąć Morawieckiego który jako Prezes banku tez zarobił miliony (chyba 33 ) to jak on to zrobi chyba że sam zostanie Premierem na co liczy po wyborach.Ale może kulawy do tego nie dopuścić.
  • ~Mańka
    (2019-10-16 12:49)
    Jak brałam kredyt w zł to frankowicze śmiali mi się twarz że niby nie umiem liczyć. Kredyty frankowe przeważnie brali ludzie wykształceni trzeba było czytać umowę. Oddać tak ale odsetki policzyć jak za złotówkowy.
  • ~agata
    (2019-10-16 09:37)
    każdy miał wybór: albo w złotych albo co wtedy było bardzo korzystne we frankach. Ci co wzięli we frankach płacili raty o wiele mniejsze, złotówkowicze wyższe. Więc o co chodzi? Może tym którzy brali w złotych też trzeba oddać za tamten czas. Kpina Niech każdy płaci w takiej walucie w jakiej brał, bez żadnych zmniejszeń i umorzeń. Widziały gały co brały.