Strach banków przed wyrokiem TSUE ws. frankowiczów. "Sądy będą mogły unieważniać umowy kredytowe"

| Aktualizacja:

Prezydent podpisał wczoraj nowelizację ustawy o wsparciu frankowiczów. Bankowcy i spłacający walutowe hipoteki czekają teraz na orzeczenie Trybunału Sprawiedliwości UE w sprawie zgodności z prawem zapisów w tego typu umowach. Zapytaliśmy przedstawicieli sektora o ocenę potencjalnych konsekwencji decyzji trybunału.

wróć do artykułu
  • ~nabity w mbank
    (2019-08-23 11:53)
    Gdyby Stypułkowski zapłacił ze swoich apanaży choć cześć byłbym bardzo zadowolony. Zarabia krocie a odpowiedzialność 0.
  • ~FRANKO
    (2019-07-31 09:51)
    ALE PISZCZĄ PANOWIE PREZESI....AŻ MIŁO!!!!!TERAZ BĘDZIE DOPIERO PRZYWRÓCONA RÓWNOWAGA PIETRASZKIEWICZ!!!!!!!!!!!!! I SPRAWIEDLIWOŚĆ!!!!!!!!!!!!!! LICHWA UPADNIE!!!!!!!!!I BANKSTERKA W POLSCE!!!!!!!!!BĘDZIE JAK W UNII PANOWIE....
  • ~6t7zhiujkm
    (2019-07-28 15:24)
    Ale bujdy! Sad nie moze uniewaznic calej umowy, chyba ze jest ona w calosci popaprana. Jesli zawiera tylko pare klauzul abuzywnych, to sad uniewaznie te i obliguje bank do wprowadzenia klauzul zrozumialych, zgodnych z prawem i nie obciazajacych tylko jednej strony.
  • ~Katon M
    (2019-07-22 20:13)
    czytam tą ustawę Dudy" i w żaden sposób nie mogę się doszukać tego meritum"gdzie jest ta pomoc dla tzw. frankowiczów"...kredyt na kredyt.....to ma być ta pomoc? A przecież nie o to chodzi ...chodzi o prawo ..którego banksterzy nie przestrzegają ..chodzi o pańską -obietnice p. Duda - przedwyborczą ...i przestań rżnąć głupa ..Powiedz lepiej że boisz się "utopić" Mateuszka kłamczuszka...Czasami trzeba być mężczyzną wbrew wszystkiemu i wszystkim....prezydencie....poczytaj art. 919 KC.
  • ~Katon M
    (2019-07-22 11:02)
    Kredyt 180000 PLN..z sierpnia 2008 ..na 12 lat - CKK ok.249-252 000 PLN, Ten sam kredyt udzielony w CHF wypłacony w PLN ..na 12 lat - CKK ok. > 367-369 000 PLN . Bez transferu franka pomiędzy stronami umowy i bez możliwości takiego transferu (bo cel kredytu finansowany w PLN) ...a art. 358 §1 KC ob. do 23 stycznia 2009 ( dopuszczał wyrażanie zobowiązań tylko w PLN) i konsekwencja w postaci art. 58 KC (nieważność umowy)..+ inne cuda w "umowach" ..kursy z własnych tabel ..co stanowi NPU ..tj. np. 3178 ..3179..5743 ...spread rosnący wraz z kursem i bez wymiany waluty .oj jest tego "dolus"-a mnóstwo... A przecież bank to (był) Instytucja Zaufania Publicznego....!! ps. "można oszukiwać pewnych ludzi przez cały czas...wszystkich ludzi przez pewien czas ...ale nie można oszukiwać wszystkich przez cały czas "...!!! ale banki uważają że można.
  • ~Maks
    (2019-07-21 16:23)
    Ja bym tylko chciał, żeby bank nie traktował mnie już jak niewolnika na łańcuchu. 10 lat temu byłem wyjątkowo naiwny i do tzw. "kredytu oszczędnościowego" w Getin Bank dobrałem fundusz inwestycyjny, który jak nie trudno się domyślić, nic nie zarobił i wygenerował straty. Poinformowałem o tym bank, zgodzili się na wypłatę, ale pod warunkiem, że albo wezmę sobie u nich kolejny taki fundusz, albo też zwiększą mi oprocentowanie kredytu. Nie jestem już takim baranem, żeby pchać się w kolejne inwestycje z oszustami, więc podziękowałem i płacę grzecznie dalej, ale sen zrywają mi myśli o tym co oni tam jeszcze wymyślą, żeby ze mnie zedrzeć więcej.
  • ~żaden handel nie jest wolny
    (2019-07-21 05:22)
    Nie ma czegos takiegio jak wolny handel, a handel miedzy krajami o różnej zamożnosci i różnicach wynagrodzeń dla pracowników zawsze jest ze strata dla jednego kraju. Wszystkie kraje wzbogacily się głownie na wysokich cłach na towary importowane. Tak było w USA i tak jest w Chinach.
  • ~milo
    (2019-07-20 21:02)
    Cyt:"Nie chcę sobie nawet wyobrażać gospodarczych, społecznych i politycznych następstw poniesienia strat polskich banków na poziomie 20–60 mld zł w wyniku błędów sądowych lub złych ustaw." To proszę sobie wyobrazić, że dzięki POPRAWNYM wyrokom sądowym po prostu spadną wasze zyski.
  • ~RYSZARD
    (2019-07-20 20:18)
    A CO Z TYMI CO POTRACILI TO NA CO WZIELI KREDYT?
  • ~Kredyt w Getin Banku
    (2019-07-19 07:55)
    Gdyby Umowy frankowe były uczciwe nie było by żadnej afery, wiadomo że jak się pożyczy to trzeba oddać.. W roku 2006 wszystkie banki odmówiły mi pożyczki w złotych stwierdzając że jestem nie wypłacalny ale we frankach i owszem .. byłem jak najbardziej !!!.. Od samego początku to była lichwa i złodziejstwo a teraz wielki lament banków i straszenie konsekwencjami społeczeństwa !!!.. Jeszcze się nie zdecydowałem wkroczyć na drogę sądową ale coraz częściej się nad tym zastanawiam...
  • ~Kamil S
    (2019-07-19 07:16)
    Interes społeczny mówi Pietraszkiewicz.Czyli wiemy ,że interes społeczny polega na okradaniu ludzi.To jeden rodzaj Interesu społecznego ,a drugi to rodzaj to jak złodziejowi udowodnią to nie trzeba o tym głośno mówić i pisać bo może przeczytać to jakiś uczciwy Prokurator i pozamyka wszystkich banksterów ,oraz zabezpieczy ich majątki na poczet kar i grzywien.To jest dobro społeczne według Prezesa Związku Banków w Polsce bo nie polskich .Zamiast pilnować aby nie oszukiwali i kradli on namawiał, a teraz bredzi coś o interesie społecznym.W kodeksie karnym pewnie zażyczą sobie zmiany ,że kradzież w interesie społecznym nie jest karalna.Bo Pietraszkiewicz twierdzi ,że Rząd i Sejm uchwala co Banksterzy sobie zażyczą
  • ~Gsoai
    (2019-07-19 06:15)
    Jak nas okradają banki to dobrze- A jak mają oddać to straszą! Chciwość nie znać granic. Za oszustwo mam nadzieję że ostro odpowiedźa wszystkie banki które wprowadziły nieprawidłowe zapisy w umowie.
  • ~...
    (2019-07-18 20:51)
    Szkoda że autor nie napisał ile na tym procederze już zarobili a nie tylko ile teoretycznie by to kosztowało
  • ~Hi hi
    (2019-07-18 20:47)
    W filmie Oscar z S Stallone była fajna scenka kiedy negocjowal z bankierami i próbowali go oszukać. Powiedział coś w rodzaju, Miałem już do czynienia z różnymi gangsterami i mafiosami ale wy bankierzy jesteście z nich najgorsi
  • ~Www
    (2019-07-18 20:41)
    Ciężko zrezygnować z okradania ludzi i zaakceptować normalne warunki
  • ~Waldi
    (2019-07-18 20:22)
    w Chorwacji na Węgrzech się udało przewalutowanie i jakoś zapaści gospodarczej nie przeżyły .banki jak zwykle próbują nas szantażować i straszyć a przecież i tak na tym przekręcie zarobiły już ogromne pieniądze
  • ~Jery
    (2019-07-18 20:19)
    Nie ma znaczenie prawo, równość wobec prawa tylko liczy się kasa dla banksterów ?. Ile co roku miljardów z dywidendy banki transferują za granice ? Takie pseudo artykuły nie mają żadnego związku dziennikarstwem. Prasa oraz dziennikarstwo w PL zostało obdarzone licznymi przywilejami prawnymi, bo co do zasady ma być rzetelne a te artykuły to typowa propaganda nie zaslugująca na te przywileje. Mam nadzieję że KTOŚ to kiedyś rozliczy !
  • ~Waldi
    (2019-07-18 20:16)
    Ale w wielu państwach chociażby w Chorwacji i na Węgrzech przewalutowano kredyty i nic się nie stało.Banki znów próbują straszyć oraz szantazowac społeczeństwo i stawiać się na piedestale.I tak zarobiły krocie na tym oszustwie
  • ~Zocha
    (2019-07-18 20:12)
    Zamiast przeprosić się z oszukanym konsumentem to się nosili i mądrzyli a teraz trzeba oddać ukradzione 60 miliardów. Skończyło się Eldorado na Polakach.
  • ~Bankier
    (2019-07-18 19:12)
    Jaką karę poniosą Ci co oszukali ludzi na 60 miliardów złotych?

Może zainteresować Cię też: