Propozycja minister Emilewicz wywołała w rządzie i centralnych urzędach furię

| Aktualizacja:

Minister Emilewicz przekonywała rządowych kolegów, że biznes ma prawo się pomylić. Odpowiedzieli: jak się myli, to niech płaci kary.

wróć do artykułu
  • ~PiS = POLEXIT
    (2019-05-13 20:52)
    Przecież zwyrodnialstwo pisowskie pokazało już co potrafi, wprowadzając ograniczenie handlu w niedziele, które doprowadziło do bankructwa tysiące polskich handlowców i umocniło pozycję zagranicznych sieci handlowych. Ci ignoranci prowadzą gospodarkę rabunkową na zasadzie "po nas choćby potop"...
  • ~Oburzony
    (2019-05-13 21:23)
    Trzeba lupic przedsiebiorcow zeby byl Pieniądz na Sutanny
  • ~frankowicz
    (2019-05-13 21:19)
    Coś sensownego w pisie się nie przebije. Sami nowelizują jedną ustawę 8 razy (i mówią, że będą ją nowelizować 15x), czyli tyle razy się mylą - i co? Jajco. Im wolno - PANOM.Im się po prostu należy.
  • ~[ ╲╱]♏[├─┤]
    (2019-05-13 21:32)
    Polacy są obywatelami drugiej kategorii we własnym kraju - taka prawda - pisze o tym od lat...
  • ~Szyba
    (2019-05-14 05:42)
    Biznes za pomyłki trzeba dotkliwie karać , zdaniem polityków PiS-u , skoro tak ....to dlaczego sami tworząc ustawy z setkami błędów nie nakładają na siebie kar !? Wspomnę jeszcze o fakcie że korzystają przy tym z niezliczonej ilości ekspertów , doradców , konsultantów społecznych . Małego , średniego biznesu na takie Bizancjum z całą pewnością nie stać .
  • ~Edek
    (2019-05-14 05:32)
    CANALIA i jego Zwierzęcy Folwark potrzebuje napełnić swoje koryta...więc propozycja pani minister jest skazana na krytykę i odrzucenie...
  • ~Lelek.
    (2019-05-14 06:39)
    Przedsiębiorca dojna krowa dobrej zmiany.
  • ~Wędkarz
    (2019-05-13 22:44)
    PREZES POCAŁOWAŁ I BŁOGOSŁAWIŁ SZCZUPAKA.
  • ~Lewatywa
    (2019-05-14 08:55)
    Zawsze uważałem ludzi z Pisu za ludzi z obłędem i mam coraz więcej dowodów na to ! Owszem taka Emilewicz może być wyjątkiem . Wszędzie widzę u nich kij , coraz grubszy i sękaty a nie widzę marchewki - zachęty do działania . To jest szaleństwo za wszystko coraz bardziej surowiej karać ! Wiem , to u nich przenosi się z dzieciństwa , na dorosłą psychikę . Za byle co dostawali ******* i uważają , że w działaniu jest najlepsza kara !!!!!!!!! Państwo aby działać musi sciągać podatki , ale NIE MOZE BYĆ DRAKOŃSKIE I REPRESYJNE ! JUŻ SĄ STATYSTYKI , ŻE OBCY KAPITAŁ NIE CHCE INWESTOWAĆ W TAKIEJ POLSCE .
  • ~wista wio, latwo powiedziec, a zarodki jako geny sprzedane
    (2019-05-13 20:51)
    podobno saper nigdy nie moze sie mylic,ani razu, bo to tak jak uczyc z koszem na smieci na glowie ale tylko raz, i ten raz wolno nalozyc kosz na glowe, pierwsze mandaty jak koty za ploty, pierwszy milion i tega tamtego tam,mozna owszem mierzyc konsekwencje na zamioary, ale wyrosnie profesjonalna recydywa za przyzwoleniem, panie zielonka,
  • ~xxl
    (2019-05-13 21:10)
    1m 20 cm . w szpilkach odjechała .
  • ~krzyhoo1
    (2019-05-14 06:40)
    ważne, że wśród tego towarzystwa program "tucznik plus" uzyskał gorący aplauz, a prośby godne wynagrodzenie nauczycieli, przynajmniej na poziomie policjantów/strażaków czy funkcjonariuszy więziennictwa przyprawiają ich o torsje
  • ~lon
    (2019-05-14 07:45)
    Chcieli dobrze zrobic Poczcie Polskiej, zrobili dobrze Czeskiej Zabce , cha cha cha .
  • ~ziutek
    (2019-05-14 07:05)
    Skąd oni wzięli tych " ministrów i temu podobnych". To , albo wiejskie baby, albo niedouczone.
  • ~kmieć
    (2019-05-14 08:23)
    Jeżeli rząd jest taki bezbłędny to niech zapłaci za np. ośmiokrotne poprawianie ustaw sądowych, za porozbijane samochody nie z kieszeni przedsiębiorców czyli ze ściągniętych podatków tylko z własnej kieszeni. Wtedy może zaczęliby myśleć, że za zmiany JPK, płacą podatnicy nie tylko pieniędzmi, ale także straconym czasem, bo się dubluje rejestry tylko pod potrzeby KAS i dwukrotnie wykonuje tę samą robotę. A efekty - miało być 30 mld z VAT rocznie jest 10 mld. Góra urodziła mysz. Split payment jest wyłudzaniem pieniędzy od podatnika, bo jak się upomnisz o zwrot nadwyżki (haracz bankierski) KAS nasyła kontrolę. Strach się bać.A tuba propagandowa truje o ułatwieniach dla przedsiębiorców.
  • ~Tadeusz
    (2019-05-14 00:31)
    Moją mającą drugą grupę inwalidzką z powodu depresji i kilku innych chorób córkę, matkę samotnie wychowującą dziecko ZUS ostatnio na komisji "uzdrowił". Z zabranej jej renty PIS kupi głosy wyborcze meneli.
  • ~Vox Populi
    (2019-05-14 07:33)
    Pani minister! Pani nie pasuje do tego zbioru świętoszkowatych głupców z człowieczkiem ,którego niektórzy przezywają" premier " na czele .Nie pani poczeka gdy władze obejmą światli ludzie .
  • ~wjw
    (2019-05-14 12:39)
    Tylko urzędasy bezkarne nadal...
  • ~utylizator styropianu
    (2019-05-14 12:27)
    Mamy 48 "organów" uprawnionych do kontroli, śledzenia, prowokowania, podsłuchiwania, studiowania donosów, sprawdzania, uniemożliwiania prowadzenia biznesów, blokowania kont bankowych i w efekcie : karania, karania, karania...............................i niszczenia. Ukochany Kraj, umiłowany Kraj !
  • ~rychu
    (2019-05-14 14:21)
    sekta Jareczka "jak się myli (przedsiebiorca), to niech płaci kary" ??!!!!!! oni chca naszej kasy i to calej kasy !!!!!!! dla Polakow spoza sekty - miska ryzu i zapier..dalac od skowronka do żaby !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!