Szefowa resortu przedsiębiorczości i technologii będzie reprezentować Polskę i cały region środkowoeuropejski podczas środowego Forum Inwestycyjnego Wielka Brytania – Europa Środkowa w Londynie.

Reklama

- Ponad sześćdziesiąt lat temu Milan Kundera pisał o tragedii Europy Środkowej, o narodach oddzielonych siłą od ich cywilizacyjnego dziedzictwa i wolności obywatelskich. Dziś region ten ma ogromny wpływ na rozwój całej Europy - podkreśla minister Emilewicz, która w Londynie, jak zaznacza, będzie wyjaśniać, "dlaczego inwestowanie w Europie Środkowej jest najmądrzejszą decyzją, jaką może podjąć firma".

Podczas pobytu w Londynie szefowa resortu przedsiębiorczości i technologii ma spotkać się też z wiceprezesem EBOR Jurgenem Rigterinkiem.

Forum Inwestycyjne Wielka Brytania – Europa Środkowa, promujące współpracę inwestycyjną między Wielką Brytanią a krajami Europy Środkowej, odbędzie się w środę po raz trzeci. Organizatorami jest ambasada Polski w Wielkiej Brytanii we współpracy z ambasadami krajów Europy Środkowej. Celem forum, jak wskazuje MPiT, jest przyciągnięcie brytyjskich inwestorów do innowacyjnych sektorów gospodarek naszego regionu. Chodzi też o zainteresowanie ich udziałem w dużych regionalnych projektach infrastrukturalnych.