Propozycja minister Emilewicz wywołała w rządzie i centralnych urzędach furię

| Aktualizacja:

Minister Emilewicz przekonywała rządowych kolegów, że biznes ma prawo się pomylić. Odpowiedzieli: jak się myli, to niech płaci kary.

wróć do artykułu
  • ~suwerenny
    (2019-05-19 11:11)
    To co wolno politykowi to nie wolno biznesmenowi. To tak jakby kazać byłej pani premier płacić za "pomyłkowe" loty wojskową CAS-ą do których oczywiście nie miała prawa ...
  • ~Oloolo
    (2019-05-17 16:38)
    Każdy urzedas który się pomyli powinien z własnej kieszeni płacić kary finansowe poszkodowanym podatnikom
  • ~Ratownik Medyczny
    (2019-05-15 15:13)
    Proszę bardzo wprowadzajcie likwidację kontraktów...tylko karetki i szpitale staną,nie ma ludzi,nie ma pieniędzy na służbę zdrowia a na 1000 plus jest. Jeżdzimy starymi karetkami,pracujemy na najtańszym chińskim sprzęcie jednorazowym i na kontraktach. Brawo PIS.
  • ~ale jaja, ale jaja, ale jaja
    (2019-05-14 18:32)
    Ja ja, wtedy wszyscy się PO mylą ! Kogo złapią, zapłaci, PO zostali oszczędzą !!
  • ~rychu
    (2019-05-14 14:21)
    sekta Jareczka "jak się myli (przedsiebiorca), to niech płaci kary" ??!!!!!! oni chca naszej kasy i to calej kasy !!!!!!! dla Polakow spoza sekty - miska ryzu i zapier..dalac od skowronka do żaby !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • ~taktotak
    (2019-05-14 13:32)
    Jak ONA może nas pozbawiać pieniążków potrzebnych na "piątkę Prezesa"?! Skandal!
  • ~niedoszły biznesmen
    (2019-05-14 13:09)
    ZAprosili mnie do US , zaproponowali mi dwa życia ( czyli 70 letnia pensje do zapłaty ) . Na mój protest , że to jest potęga kwadratowa podatku - odpowiedź ciągle mi to w głowie dźwięczy: " my tak liczymy ". Całe szczęście na okazaniu domiaru już było tylko 6 mc do zapłaty , ale odtąd żadnych biznesów !.
  • ~wjw
    (2019-05-14 12:39)
    Tylko urzędasy bezkarne nadal...
  • ~utylizator styropianu
    (2019-05-14 12:27)
    Mamy 48 "organów" uprawnionych do kontroli, śledzenia, prowokowania, podsłuchiwania, studiowania donosów, sprawdzania, uniemożliwiania prowadzenia biznesów, blokowania kont bankowych i w efekcie : karania, karania, karania...............................i niszczenia. Ukochany Kraj, umiłowany Kraj !
  • ~ze to ziemia nosi
    (2019-05-14 10:26)
    jak na nia patrze to mi sie chce rzygac to ma byc minister toz to de---lka i dzban mercedesa umylas tego za 42 zl miesiecznie
  • ~kierowca
    (2019-05-14 09:19)
    Emilewicz wychodzi przed szereg jak się wkurzy Kaczyński i wezwie ją na dywan to przestanie się szarogęsić , i przystopuje.
  • ~Lewatywa
    (2019-05-14 08:55)
    Zawsze uważałem ludzi z Pisu za ludzi z obłędem i mam coraz więcej dowodów na to ! Owszem taka Emilewicz może być wyjątkiem . Wszędzie widzę u nich kij , coraz grubszy i sękaty a nie widzę marchewki - zachęty do działania . To jest szaleństwo za wszystko coraz bardziej surowiej karać ! Wiem , to u nich przenosi się z dzieciństwa , na dorosłą psychikę . Za byle co dostawali ******* i uważają , że w działaniu jest najlepsza kara !!!!!!!!! Państwo aby działać musi sciągać podatki , ale NIE MOZE BYĆ DRAKOŃSKIE I REPRESYJNE ! JUŻ SĄ STATYSTYKI , ŻE OBCY KAPITAŁ NIE CHCE INWESTOWAĆ W TAKIEJ POLSCE .
  • ~kmieć
    (2019-05-14 08:23)
    Jeżeli rząd jest taki bezbłędny to niech zapłaci za np. ośmiokrotne poprawianie ustaw sądowych, za porozbijane samochody nie z kieszeni przedsiębiorców czyli ze ściągniętych podatków tylko z własnej kieszeni. Wtedy może zaczęliby myśleć, że za zmiany JPK, płacą podatnicy nie tylko pieniędzmi, ale także straconym czasem, bo się dubluje rejestry tylko pod potrzeby KAS i dwukrotnie wykonuje tę samą robotę. A efekty - miało być 30 mld z VAT rocznie jest 10 mld. Góra urodziła mysz. Split payment jest wyłudzaniem pieniędzy od podatnika, bo jak się upomnisz o zwrot nadwyżki (haracz bankierski) KAS nasyła kontrolę. Strach się bać.A tuba propagandowa truje o ułatwieniach dla przedsiębiorców.
  • ~lon
    (2019-05-14 07:45)
    Chcieli dobrze zrobic Poczcie Polskiej, zrobili dobrze Czeskiej Zabce , cha cha cha .
  • ~Sama smieerdzisz
    (2019-05-14 07:44)
    W brrudnych i smierrdzących Katowicach jakis arrrogancki PiSowski urzędnik Emilewicz przedstawia liste marzeń i żądań które oczekuje że dostanie z zagranicy darmo albo w formie dotacji unijnych czyli też darmo, albo w wformie inwestycji zagranicznych czyli tez darmo albo najchetniej w prezencie. Moze by tak najpierw uczestnikom kongresu porozdawac maski gazowe, co Emilewicz ?
  • ~Vox Populi
    (2019-05-14 07:33)
    Pani minister! Pani nie pasuje do tego zbioru świętoszkowatych głupców z człowieczkiem ,którego niektórzy przezywają" premier " na czele .Nie pani poczeka gdy władze obejmą światli ludzie .
  • ~ziutek
    (2019-05-14 07:05)
    Skąd oni wzięli tych " ministrów i temu podobnych". To , albo wiejskie baby, albo niedouczone.
  • ~krzyhoo1
    (2019-05-14 06:40)
    ważne, że wśród tego towarzystwa program "tucznik plus" uzyskał gorący aplauz, a prośby godne wynagrodzenie nauczycieli, przynajmniej na poziomie policjantów/strażaków czy funkcjonariuszy więziennictwa przyprawiają ich o torsje
  • ~Lelek.
    (2019-05-14 06:39)
    Przedsiębiorca dojna krowa dobrej zmiany.
  • ~Szyba
    (2019-05-14 05:42)
    Biznes za pomyłki trzeba dotkliwie karać , zdaniem polityków PiS-u , skoro tak ....to dlaczego sami tworząc ustawy z setkami błędów nie nakładają na siebie kar !? Wspomnę jeszcze o fakcie że korzystają przy tym z niezliczonej ilości ekspertów , doradców , konsultantów społecznych . Małego , średniego biznesu na takie Bizancjum z całą pewnością nie stać .

Może zainteresować Cię też: