Czy naprawdę wierzycie w to, że maszyny najpierw zabiorą nam pracę, a potem nad nami zapanują?

| Aktualizacja:

W styczniu bieżącego roku naukowcy z Uniwersytetu Columbia zaprezentowali światu coś ich zdaniem przełomowego w badaniach nad sztuczną inteligencją (SI).

wróć do artykułu
 • ~bez paniki
  (2019-05-01 16:54)
  Nie ma wiekszego i bardziej przewrotnego lobuza jak czlowiek. Maszyny nie dadza mu rady.
 • ~obserwator życia
  (2019-05-02 10:56)
  Maszyny i roboty z pewnością w niedalekiej przyszłości zabiorą nam pracę. Zastanawiam się tylko po jaką cho..re PiS włączył się w akcję produkcji dzieci skoro w niedalekiej przyszłości nie będzie dla nich pracy. Już ponad 100 lat temu w Ameryce pracownicy Forda sabotowali taśmową produkcję aut, ponieważ wiedzieli do czego doprowadzi każde unowocześnienie linii produkcyjnych. Zdawali sobie sprawę z tego, iż do produkcji takiej samej ilości pojazdów będzie potrzebnych mniej pracowników. Trafnie przypuszczali, że nie dla wszystkich będzie praca!! Obecna polityka PiSu doprowadzi do tego, że praca zarobkowa nie będzie dla obecnie rodzących się dzieci. Dziadkom i rodzicom przyjdzie pomagać finansowo ,,pociechom"aby mogły jakoś przeżyć. Natomiast czy technika zapanuje nad nami to tylko zależy od nas samych jeżeli na to pozwolimy . Człowiek powinien mieć możliwość utrzymywania się ze swojej pożytecznej pracy. Żadna praca nie hańbi i nie każdy musi być dyrektorem lub prezesem, chociaż dobra praca na tych stanowiskach wcale nie jest łatwa. Nawet Chińczycy wytykają UE, że pieniądze rozdaje osobom w dużej mierze leniwym i cwanym zamiast stwarzać możliwości pracy dla każdego swojego obywatela.
 • ~Rychu
  (2019-05-03 09:21)
  Nie obawiam się maszyn. Obawiam się ludzi, którzy mogą wykorzystać maszyny do zapanowania nad innymi ludźmi odpowiednio je programując.
 • ~[ ╲╱]♏[├─┤]
  (2019-05-01 19:46)
  To nie jest kwestia wiary ale nieuchronny proces - przyszłość ludzkości w tej chwili zawarta jest gdzieś w trójkącie wyznaczonym przez dystopie takie jak: "Blade runner", "Terminator" i "Matrix".
 • ~XX
  (2019-05-01 20:25)
  Gdy się popsują ....to w całości na złom i czas na nową......aż między wysypiskiem a nowoczesnością nie będzie miejsca na PE

Może zainteresować Cię też: