Reanimacja pekaesów. Kto za nią zapłaci? Projekt ustawy budzi ogromne wątpliwości

| Aktualizacja:

Budżet dopłaci do każdego kilometra przejechanego przez autobus nie więcej niż 80 gr. Samorządy będą musiały dorzucić minimum 30 proc .

wróć do artykułu
  • ~sic.
    (2019-03-14 07:10)
    PiS na czele z Kaczynskim siedzi gleboko w socjalizmie ... kretynizm goni kretynizm ...
  • ~słuchacz radia Maryja
    (2019-03-14 07:18)
    Brawo PIS , a niech sasiad placi mi za dowóz do miasta, nie mam samochodu a on ma dwa , niech sie dolozy do powstania PKS i niech mnie wożą
  • ~ciekawy z PIS
    (2019-03-14 07:20)
    Panie Premierze , pozabierac rolnikom samochody osobowe , sprzedac i juz beda pieniądze na reaktywacje PKS .Rolnik nie powinien wyjeżdżać ze swojej wsi --płóg i w pole
  • ~ki-bol
    (2019-03-14 07:24)
    Rolnik ze wsi powinien robic od switu do nocy na polu i nie wychylac się , bo robi na nas na Panów
  • ~sic.
    (2019-03-14 07:53)
    Zaczynamy byc coraz bardziej podobni do Bialorusi ...
  • ~ferdek wizjoner
    (2019-03-14 08:05)
    PKS +jak najbardziej, pan Paździoch może być dyrektorem centrali !
  • ~Vox Populi
    (2019-03-14 08:12)
    Nie rozważam tego tematu ,gdyż zniknie on po wyborach . Będzie zima ,zaspy i koniec tematu
  • ~Ed
    (2019-03-14 08:58)
    Kaczyński buduje w Polsce PRL-bis. Otoczył się byłymi członkami PZPR, UB czy TW, którzy nie znają innej gospodarki jak centralnie sterowanej. Gdzie I sekretarz partii lepiej wiedział co potrzebują ludzie w terenie.
  • ~Aronek
    (2019-03-14 09:00)
    Ja już zapuszczam pekaesy.
  • ~Kriss68
    (2019-03-14 09:15)
    Jaka reanimacja PKS-ów ? nabiorą prywatnych przewoźników obietnicami , za co im długo nie będą wypłacać należności . Ci natomiast jak przestaną świadczyć usługi zgodnie z umową to prezes wyśle ich do sądu ale najpierw dowali im kary wynikające z niedotrzymania umowy , zgodnie zapisami umowy którą naiwniacy w dobrej wierze podpiszą . Podpiszą bo jak wiadomo wiara czyni cuda , a cudem będzie jak nie stracą całego majątku życia . Uważam że to wielka lipa i oszustwo , tylko szkoda że ta rola przypada państwu w którym żyjemy.
  • ~old 62
    (2019-03-14 10:05)
    Główne koszty poniosą gminy. Gminy już teraz dopłacają do biletów miesięcznych uczniów dojeżdżających do szkół,więc mają też dopłacać do biletów dorosłych pasażerów ? Wraca socjalizm ? Po co reanimować PKS-y ? Dopuścić do przewozów konkurencję,czyli prywatnych przewoźników z małymi busami. Jeżeli do miasta jedzie na zakupy codziennie 5 osób,to po co dawać duży autobus na 50 osób,który będzie woził powietrze. Prywatny przewoźnik nie ma wyznaczonych przystanków,więc pasażera może zabrać spod jego domu,a potem przywieźć pod dom.
  • ~emeryt 10
    (2019-03-14 10:21)
    A może do transportu mieszkańców wsi do lekarza lub na zakupy w mieście wykorzystać autobusy szkolne ? Do niemal każdej wsi przyjeżdżają autobusy,które dowożą dzieci do szkół. Często takie autobusy są w połowie puste,bo dzieci jest coraz mniej.Dlaczego te autobusy nie mogą zabierać też zwykłych pasażerów ? Kiedyś kuzyn chciał wykupić bilet i jechać takim autobusem,lecz kierowca oświadczył,że nie wolno mu zabierać innych pasażerów niż uczniowie,bo jest to autobus szkolny. W tym autobusie było chyba jeszcze 20 miejsc wolnych.
  • ~emerytka
    (2019-03-14 12:02)
    Proszę miastowych o niekrytykowanie reaktywacji pekaesów , bo nie macie pojęcia ,że my na wsi jesteśmy odcięci od świata , a ubogich nie stać na własny samochód.Czekamy na przywrócenie busów , bo ludzie nie mają czym dojechać do pracy , lekarza , urzędów i zakupów nie mogą zrobić i nawet do kościoła starzy chodzą po kilka kilometrów na piechotę .Jesteśmy wykluczeni transportowo.
  • ~Maciej
    (2019-03-14 14:53)
    Ludzie kupią autobusy. Ok. Niech pokażą gdzie znajdą kierowców kpina nikt im nie wsiądźie za kierownicę za 2200zł
  • ~Tjauk1
    (2019-03-14 21:14)
    Wroc komuno, wroc komuno... no to i wrocilaI
  • ~Kamil S
    (2019-03-15 06:00)
    Najpierw rozkradli PKS-y teraz będą przywracać.Skala niegospodarności tam była olbrzymia kradzież paliwa,pieniędzy za bilety,po kilka związków zawodowych z Solidarnościowymi na czele w koncu nie nyło pieniędzy na paliwo.Teraz będzie powtórka bo Kaczynskiemu przypomniały się czasy z dzieciństwa ,gdzie PKS-em jechał z mamusią z Warszawy pod Starachowice skąd pochodziła mamusia,Skleroza nie boli ale jak pamięć na chwile wróci to tak dobrze powspominać jak to dobrze mu się żyło za komuny.Przecież teraz ma lepiej ale dla staruszka liczy się wspomnień czar.
  • ~JESTEM Z MIASTA.
    (2019-03-15 06:16)
    MIESZKAM W MIEŚCIE, MAM BARDZO DOBRY TRANSPORT ZBIOROWY, niestety musiałem kupić szrota, bo chcę od czasu do czasu pojechać poza miasto, a bez własnego samochodu jest to niemożliwe - no i takim sposobem zacząłem dojeżdżać swoim autem także do pracy, bo już nie kupuję biletów miesięcznych.
  • ~SPALINĄ ODDYCHAM !
    (2019-03-15 06:35)
    jak rozumiem, ROZPATRYWAĆ TRZEBA ŁĄCZNIE DWIE USTAWY, ale decydującą w zasadzie o pewnym niepowodzeniu reformy systemu pozamiejskiego drogowego ptz , byłaby ustawa o zmianie ustawy o ptz, której projekt UD126 z dnia 01-03-2019 znajduje sie na stronie RCL, z tej strony można wysyłać komentarze w ciągu 30 dni - projekt proponuje zachowanie w zasadzie wszystkich błędów które doprowadziły do dzisiejszej katastrofy, mamy trujący smog samochodowy i hałas, ludzie ciężko chorują z tego powodu i przedwcześnie umierają, mamy zakorkowane miasta i drogi , bo jak ktoś kupi samochód to jeżdzi nim wszędzie, czyli także i tam gdzie mógłby pojechać pociągiem lub autobusem.
  • ~USUNĄĆ LIPĘ !
    (2019-03-15 06:53)
    Polski nie stać na proponowany przez PiS system, bo jak rozumiem w projekcie ustawy o zmianie ustawy o ptz, proponuje się aby najbardziej zyskowne linie mogły znajdować się w rekach tzw. "busiarskiej wolnoamerykanki" , a "RESZTĘ" należałoby wziąć na garnuszek finansów publicznych, ale w tej sytuacji aby tę "RESZTĘ " utrzymać na oczekiwanym poziomie, byłyby potrzebne naprawdę duże pieniądze, Polski na to nie stać - takie systemy mogą dobrze funkcjonować tylko w naprawdę najbogatszych krajach . TEN PROJEKT TO LIPA , zasługuje na usunięcie do kosza, a kosz najlepiej byłoby od razu opróżnić.
  • ~rychu
    (2019-03-15 15:58)
    kto za to zaplaci ??!!!! glupie pytanie - oczywiscie wszyscy Polacy !!!!!!!!!! a co zrobi durna sekta ??!!!!! da swoim pociotkom i misiewiczom wszelakim cieplw posadki i te 800 mln sie rozejdzie, a wsie i male miasteczka w dalszym ciagu beda bez transportu !!!!!!!!!!!!!!!!!!!