Senator Jackowski zbulwersowany zarobkami w NBP. Zadaje Glapińskiemu kolejne trudne pytania

Informacja o zarobkach szefowej departamentu komunikacji i promocji NBP Martyny Wojciechowskiej jest bulwersująca dla opinii publicznej - ocenił w środę senator PiS Jan Maria Jackowski. Dodał, że wysoko ocenia funkcjonowanie NBP, ale kryzys wizerunkowy można było "załatwić w innym stylu".

wróć do artykułu
  • ~imho
    (2019-03-03 22:02)
    A czy belka czy balcerowicz tez tyle płacili? Szkoda że dyskusja nie jest merytoryczna, bo mozna by poprosić o zakres obowiazków pań dyrektorek i krótkie sprawozdanie z ich dokonań zawodowych. Wtedy mozna by ocenic ich profesjonalizm albo potwierdzic ze zatrudniono je jako "namaszczone" . Sam miałem w pracy "namaszczoną" szefową, przywiezioną w teczce do centrali spółki, która sama sie przyznała że nie ma pojęcia czym sie zajmujemy ale sobie to przyswoi przez 3 miesiące... To co inni zdobywali przez 10-15 lat w 3 miesiące( ) Udało sie po roku. *********** dobrze działajacy departament..
  • ~gorszy sort
    (2019-03-02 15:18)
    Jakby ze swoich pieniędzy musiał płacić, pewnie by wybrał te z rogu Poznańskiej i Hożej. Taniej wypadnie! Ale za nasze (wydarte nam za lichwiarskie kredyty) pieniądze, może mieć na stałe partnerki.
  • ~wjw
    (2019-03-01 11:19)
    Bo on tyle nie ma ?
  • ~Odsunac od koryta !
    (2019-03-01 09:46)
    My Polacy nie nadajemy sie do rzadzenia, KOMPLETNIE NIE !
  • ~Zenek z Poznania
    (2019-03-01 08:56)
    Glapa powinien podać się do dymisji lub po cichu odejść z osobistych powodów czy zdrowotnych w miesiącach letnich, bo ta sprawa będzie ciągnęła się za PiSem jak smród w gaciach !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • ~uzdek98
    (2019-02-28 20:43)
    a nie było taniej postawic burdelu dla capa w skarbcu... przeciez i tak jest juz pusty...
  • ~~~były pracownik
    (2019-02-28 15:18)
    A zwykły pracownik 1800 na rękę I codziennie słucha wywodów kierownictwa typu - podgrzewamy piecyki, naciągamy biednych emerytów na kredyty, banda zło....I
  • ~Wacek Churchot
    (2019-02-28 12:42)
    "Jeszce nigdy - w historii bankowości - żaden prezes nie zawdzięczał tak wiele tak nielicznym tlenionym blondynom".
  • ~Fox Mulder
    (2019-02-28 12:32)
    Wszystkie partie od 1989 roku robiły tu jedno - dbały o wykarmienie swoich i dobre posady dla swoich. Nam tłumaczyli, że musimy zaciskać pasa, bo jesteśmy na dorobku. PO, nim się skończyło, też jechało tym tekstem... Nie wierzę politykierom. Polacy z nawiązką wypracowali od tzw. "reformy Balcerowicza", zwanego "dobroczyńcą Polaków", to co im się należy. PiS rzucając różne ochłapy+ udowadnia to. Jest tylko kwestią wymuszenia na samozwańczych "elytach" zwrotu tego, co w podatkach rok w rok im oddajemy od początku III RP! Zarabiamy na te bizantyjskie dwory PO-PiS-owskie, a wcześniej SLD-owsko-PSL-owskie, a jeszcze wcześniej zestawy proto-PO-PiS-u i prawicowo-katolickich świętoszków. Bizantyjskie dwory nowej "elyty" dzielnie pasożytują na zabranych nam pieniądzach na spółkę z urzędnikami Watykanu na Polskę. Dzięki temu jesteśmy ciągle biednym społeczeństwem, bo nie potrafimy upomnieć się o swoje, a do tego głosujemy na PO-PiS, zamiast na coś innego.
  • ~tragedia narodowa
    (2019-02-28 12:11)
    Nie wiem jakie ważne funkcje te panie spełniały w NBP, ale przyznam, że te twarze nie zmącone żadną myślą i refleksją raczej nie wyrażają wielkiej inteligencji...
  • ~Ludzie...
    (2019-02-28 09:30)
    Ludzie od lat pisza, aby wprowadzic podwyzszona wolna kwote od podatku, aby zarabiali o 100 czy 200 zl miesiecznie wiecej, w sumie o pare groszy wiecej, bo juz maja dosc zaciskania pasa, a tu w NBP takie apanaze. Gdy tymczasem np. w USA szef FED-u zarabia miesiecznie 3-4 srednie place krajowe, a Jego pracownicy chyba nie maja wyzszych plac od Szefa Fed. ------ Roczny zarobek szefa FED to 200 tys. USD przy PKB 50-60 tys. USD na glowe mieszkanca a w Polsce 15 tys. USD.
  • ~A...
    (2019-02-28 09:06)
    A zaciskanie pasa wciaz jest aktualne dla wielu grup zawodowo-spolecznych. Rozklad wynagrodzen w naszym kraju jest wysoce niewlasciwy i wymaga zmian. Rowniez reform wymaga finansowanie ochrony zdrowia jak i systemu emerytalnego. ----- Nierownosci dochodowe Polska powinna obnizyc do poziomu czeskiego czyli z 32 p. do 26p. wskaznika Giniego.
  • ~Sokular
    (2019-02-28 08:11)
    tam gdzie analityk (specjalista) zarabia mniej niż panienka od reklamy świadczy o preferencjach szefa i CAŁKOWICIE GO DYSKEALIFIKUJE w roki stróża polskich finansów. To niebezpieczne megaszkodnictwo kadrowe i nie tylko.........oczekujemy na DOBRĄ ZMIANĘ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • ~Uuu!
    (2019-02-28 08:10)
    Są ludzie odpowiedniej krwi i korzennego pochodzenia jak Wojciechowska, która gdzie się nie obróci, tam znajdzie odpowiednią pensję. Widzicie głupole Polaczki? W swojej Polsce jesteście nikim. Dziękujemy wam za Slidarność, za braci Kczyńskich i Olka z rzeźni szczecińskiej, za zamordowanie Polski Ludowej. Teraz wy narodem wygnanym, a my na waszym miejscu. W waszym domu.
  • ~ferdkiepski
    (2019-02-28 07:37)
    No to teraz proszę ujawnic zarobki w NBP za czasów rządów poprzednich prezesów , odnieść je wszystkie do średniej krajowej - i wtedy nastanie "zgoda narodowa".
  • ~Adasz Adam ? NIE DAM
    (2019-02-28 06:32)
    Jeden odkrywa, drugi nie pokazuje - a publiczna kasa tak czy tak ląduje w kieszeniach PISu
  • ~brytan
    (2019-02-28 06:32)
    tak zarabiają w bankach normalne ja mam 5 tys ona ma 50 niemam żalu.
  • ~Fester
    (2019-02-27 23:50)
    Lachociągi z dobrej zmiany dobrze zarabiają.
  • ~Dyrektor mauzoleum sera
    (2019-02-27 23:05)
    Ale o co się czepiać tego biednego Glapcia? Nie miał chłopina doświadczenia w rynku materaców to i nie dziwota że jak chciał tam zainwestować to kupił swoje dwa pierwsze trochę drogo: 42 tyś i 49 tyś za sztuke. I takie lekko niewyjściowe z wyglądu. Błędy początkującego.
  • ~e-PiSkopata
    (2019-02-27 20:59)
    Prezes pyta kandydatkę na sekretarkę ile chce zarabiać. Gdy słyszy odpowiedź mówi że nie może tyle dać bo tyle nie zarabia nawet główny technolog w jego firmie. Na to kandydatka: "No to bzykaj głównego technologa". Przypomniał mi się dowcip, choć zupełnie nie na temat, ale chciałbym się nim podzielić.

Może zainteresować Cię też: