Dyplomatyczne gry frankowe. Projekt prezydenta rozsierdził banki i kredytobiorców

| Aktualizacja:

Projekt, który miał być spełnieniem prezydenckiej obietnicy, rozsierdził zarówno banki, jak i frankowiczów. Zagraniczni dyplomaci ostrzegają rząd przed pozwami inwestorów.

wróć do artykułu
 • ~Klarenbacha
  (2019-02-21 06:26)
  Wiadomym jest,że te wszystkie umowy są nielegalne .Sąd Najwyższy winien zając się tą sprawą bowiem gwałcone jest polskie prawo
 • ~ajax
  (2019-02-20 21:32)
  Niech frankowicze nawet się nie łudzą, że otrzymają jakąkolwiek pomoc od obecnie rządzących.Po pierwsze PiS obiecywał im szybką pomoc już w 2015 roku, tymczasem mija 3,5 roku, a obietnica dalej nie spełniona.Po drugie, skoro zagranicy ta ewentualna pomoc się nie podoba i zaczyna tupać nogą to znając PiSowską odwagę i spolegliwość wobec tej zagranicy będą się rakiem wycofywać jak to zrobili z ustawą o IPN, gdy USA i Izrael pogroziły palcem i z ustawą o SN, gdy KE pogroziła palcem.Po trzecie, trochę z innej beczki, ale np. obietnica Dudy i PiS w sprawie podniesienia kwoty wolnej od podatku również nie została zrealizowana.
 • ~szyling
  (2019-02-21 12:32)
  Jeśli umowy kredytowe nominowane we frankach są niezgodne z polskim prawem to należy je unieważnić. Banki zagraniczne, które udzielały takich pożyczek będą musiały się wytłumaczyć przede wszystkim z oszustwa a potem mogą ewentualnie pozywać nasz kraj za to, że mogli bezkarnie okradać naszych obywateli.
 • ~Frank
  (2019-02-21 12:27)
  Jeśli Prezydent Duda nie spełni słusznej obietnicy przewalutowania kredytów po kursie wzięcia i przeliczenia ich w/g stóp procentowych dla kredytów w złotówkach w dniu ich zaciągnięcia, to będzie oznaczało, że kłamał albo jest tylko figurantem politycznym.
 • ~dluznik zlotowkowy
  (2019-02-21 11:17)
  Nie przypominam sobie by kogoś zmuszano siłą do brania kredytu. Jak byśmy traktowali znajomego, któremu pożyczyliśmy pieniądze na warunkach na jakie się obaj zgodzilismy a oon eraz mówi że chce oddać ale na innych zasadach bo go oszukałem/odsetki to lichwa itd. Ponieważ zebrała się ich duża grupa to nie są już żałosne cwaniaczki co nie wywiązują się ze zobowiązania, które sami podjęli a są siłą polityczna, najlepiej niech inni płaca za ich długi - sprytne i żałosne zarazem
 • ~Zikosa
  (2019-02-21 13:43)
  Cyrk z "frankiem" w tle trwa już ponad 10 lat. Sondy kosmiczne opuściły w tym czasie naszą galaktykę a nasi mędrcy nie potrafią rozwiązać prostego problemu . To jest problem dla dwóch, no może trzech prawników na jedna godzinę i decyzja: to nie jest kredyt dewizowy - frankowy , to jest zwyczajny kredyt złotowy z kilkoma bardzo poważnymi naruszeniami prawa przez banki. Decyzja prosta: rozliczyć :1. kredyty jako złotowe - ale (Libor +M )pozostawić ( jako nagrodę dla kredytobiorców). 2. rozliczyć(wzorem Islandii ) bankierów -prezesów i zarządy banków którzy ten produkt/usługę sprzedawali. Koniec i kropka. Nad czym tu deliberować ..? ps. pozostaje jeszcze wyjaśnić , co jest przeszkodą że tak się nie dzieje i ile zarobił NBP (także budżet) na niedoli tzw. "frankowiczów"..? , i to jest ekscytujące pytanie a odpowiedź może przebić wszelkie hity naszej świadomości. Pozdrawiam.
 • ~as.
  (2019-02-21 12:40)
  Aby uciszyć banki należy im udowodnić, że oferowały niezgodne z prawem usługi finansowe. Tylko na drodze prawnej można wymusić godne zachowanie bankierów i polityków. Jeżeli prezydent będzie nadal tchórzliwie mataczył w sprawie, w której jednoznacznie się określił w wyborach to przegra następne wybory. I tyle.
 • ~SZWABSCYagenciTUSKiGRAŚ...WON !!!
  (2019-02-21 05:44)
  T U S K był wychowankiem SB. Był szkolony przez funkcjonariusza Szylinga. Tusk był człowiekiem przysposobionym przez komunistyczne służby specjalne. Szyling to zaufany człowiek Kiszczaka, który był przeznaczony do rozmów z Wałęsą w okresie przygotowywania się przez niego do przejmowania władzy po wyborach w 90 r
 • ~kdriver
  (2019-02-21 07:29)
  Jest wyjście z tej sytuacji - przywrócić siłę PLN na taką sama jaka była w roku 2008 ale przecież eksporterzy muszą mić niskie koszty produkcji i trzeba kurs PLN utrącać prawda?
 • ~wjw
  (2019-02-21 12:33)
  Był czas, że frankowicze śmiali się z tych, co brali kredyty w złotówkach i uważali ich za frajerów. I kto teraz jest frajerem ?
 • ~Kredytobiorca
  (2019-02-22 21:31)
  Cwaniaczki frankowe siedzieli cicho, jak mieli raty kilkakrotnie niższe od złotówkowiczów, a oprocentowanie prawie zerowe. Teraz beczą i udają głupich, bo "nie wiedzieli". Zero honoru. Kto ma za nich spłacać długi? Oczywiście reszta Polaków, która nie cwaniakowała! Cwaniaczki frankowe, sprzedawać wille z basenami i mercedesy, czy lkeksusy i płacić, jak inni. Tyle w temacie.

Może zainteresować Cię też: