Zarobki budowlańców w Europie. W tych krajach opłaca się pracować na budowie [TOP 5]

Najlepiej mają budowlańcy w Niemczech - najwyższej klasy specjaliści zarabiają tam blisko 22 euro za godzinę. Nieco gorzej jest już w Belgi czy np. Szwecji, ale to i tak sześć razy więcej niż w Polsce.

wróć do artykułu
  • ~DAREK42
    (2019-05-13 11:30)
    Ja pracuje w Iwo-Bau i różne zlecenia się dostaje, zależy od pracodawcy, a nie od kraju!! Przed wszystkim trzeba zaczepić się do firmy, która uczciwie podchodzi do tematu pracy i zatrudnienia. Zanim zacząłem robić w Iwo bywało naprawdę ciężko, a teraz to klasa pieniążki konkretne i na czas
  • ~z pisu
    (2018-07-25 12:54)
    I NASI WYJECHALI ZA GRANICĘ A TU NIE MA FACHOWCÓW :)))
  • ~Mootyl
    (2018-07-25 11:50)
    Tak sie sklada ze pracuje w De od kilku lat I ceny podane w durnym artykule maja sie nijak do rzeczywistosci. Nie znam niemca co ma 22 euro na godzine w budownictwie. Oczywiscie brutto. Moze kierownik lub specjalista typy elektrotechnik. Pozostali maja stala pensje za dopuszczalna ilosc godzin, nadgodziny ida na konto do odbioru..w zimie. Wyglada to tak...ok 16.50 brutto. Godziny to 178 max. Wychodzi w zaleznosci od klasy podatkowej 1800..2000 w lepszym przypadku. Gdy niemiec ma 2200 to sie cieszy. Land Bawaria, rejencja Frankonia..czyli Norymberga..Bayreuth..Hof. Ten kraj sie konczy..co raz drozej a lohn w miejscu. Tyle w temacie.
  • ~Bob Budowniczy
    (2018-07-24 23:55)
    Najbardziej oplaca sie pracowac na budowie palacu "prezydenta " Komorowskiego.
  • ~Jonek
    (2018-07-24 20:55)
    U nas 3 euro za godzine, tylko gosc od gladzi krzyczy 1000zl za dzien, logiczne.
  • ~asaAa
    (2018-07-24 19:55)
    asa
  • ~co2
    (2018-07-24 16:47)
    Budujcie swoj kraj a nie obcych...dziadostwo.
  • ~coś nie tak
    (2018-07-24 15:01)
    I to wszystko mimo tak wielkiego napływu chętnych do pracy afro afrykańczyków, a teraz już afro europejczyków?
  • ~Siegnij glebiej
    (2018-07-24 14:26)
    Moich trzech znajomych fachowcow budowlanych pracowalo kilka lat na zachodzie w budownictwie. Jeden zginal w wypadku, dwoch wrocilo ciezko schorowanych. Te niby wspaniale zarobki I tak sa za male biorac pod uwage bardzo ciezka prace, umiejetnosci i trudne warunki w jakich pracuja,. NIC NIE robiacy natomist celebryci, albo cwaniacy prawnicy czy bankierzy ZARABIAJA miliony ale o tych zarobkach Der Dziennik nie pisze NIC.
  • ~judzicie zeby ludzie wyjezdzali
    (2018-07-24 14:11)
    Polska sie rozwija a takie teksty specjalnie redagujecie zeby zaostrzyc sytuacje na rynku pracy w Polsce....wiadomo dlaczego to robicie

Może zainteresować Cię też: