PiS po kryzysie odrabia straty, Nowoczesna po rozłamie zalicza ostry zjazd [NOWY SONDAŻ]

| Aktualizacja:

Najnowsze badanie IBRiS dla "Rzeczpospolitej" pokazuje, że choć wzrasta poparcie dla Platformy, to po kryzysie wzmacnia się również PiS. Kto jeszcze na podium, a kto daleko pod progiem wyborczym?

wróć do artykułu
  • ~.suweren.
    (2018-05-14 10:01)
    Paranoja. Kiedy zrozumiemy, że POPiS to gra pozorująca demokrację. To kpina z SUWERENA. Cały system wyborczy, progi, sztuczne przeliczanie mandatów, miliony na kampanie..... to czysta manipulacja uniemożliwiająca wybór normalnych reprezentantów Polaków.
  • ~Neo spod budki z piwem połyka czerwoną tabletkę
    (2018-05-14 10:05)
    Pora zacząć wyciągać średnią z tego zalewu sondaży. A jaka jest mediana i wartość przeciętna?
  • ~KOMENTARZ DNIA
    (2018-05-14 10:21)
    Po zamrożeniu kwestii odebrania stopnia Jaruzelskiemu, do PiS wróciła część PZPR-owskoiego betonu, reszta to transfer z zanikającego Kukiza. To nie są żadni nowi wyborcy tylko transfery w ramach tego samego obozu i tego samego elektoratu.
  • ~Kontemplyta
    (2018-05-14 10:40)
    W biznesie wywalenie czarnej owcy z firmy podnosi sprzedaż wyrobów. A tu się wydaje, że odejście osoby robiącej z partii pośmiewisko dołuje sondaże (N---sna). Jeszcze jeden argument za minimalizacją państwa jeśli mamy nie włóczyć się jak dziady po zasiłki.
  • ~Dziadziu
    (2018-05-14 10:40)
    Straty sa niepowetowane, zwlaszcza w reputacji Polski w swiecie ( tak zlej jeszcze nie mielismy w dziejach historii) rozdwojenie narodu, rozkwitu nacjo.. na...lizmu i ksenofobii. Dzieki Pis, dzieki Kaczynski. I nie biadolic tu , ze antypolonizm i podobne bzdury, bo wy jestescie sami temu winni! W tej chwili nie widze autorytetu w Polsce , ktory by to mogl naprawic, niestety.
  • ~złodziej
    (2018-05-14 10:42)
    Zastanawia mnie pewna sprawa.Po co faktycznie publikowane są te sondaże.?..Z tego co wiem to szczególnie PIS robi tych sondaży multum.Na wszystkie tematy.Oczywiście te które są pozytywne - są publikowane.Inne nie widzą światła dziennego.Te partie które robią mało lub nie - bo to kosztuje - mają się "ubogo"..Tyle.Zawsze jest bowiem tak,że partia która rządzi w sondażach ma nieco lepiej..Wniosek jaki ?...A no ten kto ma pieniądze [ czyli nasze podatki ] ten może więcej.Może więcej obiecać i "DLA SIEBIE"....
  • ~Wyborca K15
    (2018-05-14 11:25)
    Wygląda na to że Petrus to kret PiS-u. Jego celem było rozwalenie N a teraz pewno go przygarnie jego kolega bankster!
  • ~Rt.
    (2018-05-14 11:55)
    Bzdurny sondaż,nie tak,że w ciągu miesiąca spada poparcie lub następuje wzrost o tyle %,np.PiS przecież w przeliczeniu na wyborców jest to około 1 mln!,tak się nie dzieje!.PiS ani tyle nie stracił ani też tyle nie zyskał,ile miał tyle ma,tj około 40%.
  • ~Ed
    (2018-05-14 12:03)
    PiS nie odrabia straty. Te sondaż był na zamówienie "Rzeczypospolitej" która popiera rządzącą partię. Ten sondaż jest tak samo wiarygodny jak by był wykonany przez OBOP.
  • ~Jamajkw
    (2018-05-14 14:33)
    Wreszcie odtrąbiono koniec Nowoczesnej,chuda,hura,hura!!!!
  • ~Pola
    (2018-05-14 16:12)
    Gasiuk --/-- Pichsiuk to ciemnota bez wychowania dlatego sondaże tego nie lublu tam bez liku takich czubków
  • ~Wielbiciel"rozumku" prezesa
    (2018-05-14 18:27)
    W kazdej spolecznosci znajdzie sie paru niedorozwinietych i zaglosuja na Potwory i Smoki.
  • ~Kiepski
    (2018-06-02 14:28)
    Poparcie wzrosło dzięki jurnemu Pięcie.Polska Partia Jurności Sprawiedliwości (PJS).Prezes moze tylko pozazdrościć tej jurści.