"Zarząd Gorenje przeanalizował otrzymane oferty i oferty poprawione razem z doradcą finansowym i prawnym oraz kluczowymi akcjonariuszami, którzy brali udział w procesie" – czytamy w komunikacie. Jako kryteria wyboru przyjęto elementy strategiczne, będące podstawą do rozpoczęcia procesu, ocenę wykonalności transakcji i cenę zaoferowaną akcjonariuszom.

Reklama

"Na podstawie tych kryteriów wybrano grupę Hisense z Chin jako najlepszego oferenta. Hisense zaproponowało cenę 12 euro za akcję i przejęcie 50 proc. i jednej akcji Gorenje" – czytamy dalej. Oferent zobowiązał się do rozpoczęcia czynności prowadzących do przejęcia w ciągu 15 dni, podano także. Gorenje podało wczoraj, że otrzymało trzy wiążące oferty od potencjalnych partnerów strategicznych z siedzibami w Azji.

W listopadzie ub.r. Gorenje podało, że wybrało doradcę finansowego i prawnego w procesie poszukiwania partnera strategicznego. Grupa oczekiwała wówczas, że pozyskanie partnera strategicznego potrwa do końca III kw. 2018 r. Grupa Gorenje jest czołowym europejskim producentem sprzętu AGD. Akcje Gorenje notowane są na głównym rynku giełd w Warszawie i w Ljubljanie.