Kiedy przestanie drożeć masło w Polsce?

Ceny masła na giełdach mogą ustabilizować się jesienią - powiedziała PAP dyrektor Polskiej Izby Mleka Agnieszka Maliszewska. Dodała, że masło drożeje z powodu dużego popytu na światowym rynku, głównie przez Chiny. W Polsce w ciągu roku podrożało o ponad 70 proc.

wróć do artykułu
  • ~SEREK
    (2017-10-04 16:47)
    Przestanie drożeć wtedy, kiedy mleczarnie tak jak cukrownie przejmą niemieckie firmy. Wtedy unia zniesie limity na produkcję masła, jak obecnie zniosła limity na produkcję cukru. Limity powodują ze cena tego produktu jest taka wysoka,i to nie jest winą sklepów że popyt przewyższa podaż.
  • ~cmok cmok
    (2017-08-23 00:23)
    masło drożeje, bo Macierewicz robi zapasy dla swojej prywatnej armii WOT na następne 5 lat, by chłopcy mieli coś na poślizg.
  • ~agata
    (2017-08-22 12:53)
    Wszystko jest zatrute i skażone azotynami .Nie jedzmy nić
  • ~kapitalizm globalny
    (2017-08-21 20:08)
    dlatego że Chińczyk chce sobie tyłek smarować masłem to w Polsce produkcja ma zdrożeć. a to niby czemu ?
  • ~ziz
    (2017-08-21 17:07)
    takie praktyki powinna ukrucić jakaś ustawa anty lichwiarska albo cło na sprzedaż zagraniczną bo co co mają ceny na rynku unijnym i produkcja w nowej zelandii na ceny masła w polsce to nie ropa naftowa no chyba że polska nie ma własnych zakładów produkujących masło no i dlaczego nie rosną o 100% ceny mleka bo o ile wiadomo to masło produkuje się z mleka
  • ~xzx
    (2017-08-21 09:30)
    pazerność Polskiego rządu co nas obchodzą inne rynki ważny jest Polski rynek i dochody ludności tek powinno kształtować ceny według podaży i popytu w kraju
  • ~Dk
    (2017-08-21 06:17)
    Polskie masło obecnie jest w wielu sklepach droższe niż irlandzkie czy fińskie gdzie są troszkę inne koszty produkcji ... myśle ze jak zwykle cwany i pazerny polski chłop postanowił doić wszystkich na maksa ... ja w każdym kupuje już tylko zagraniczne i nawet jak polskie stanieje to już go nie kupię po tym pokazie polskiej chciwości
  • ~kocie piski
    (2017-08-20 22:34)
    Na maśle PISTrolle też się poślizgują ?
  • ~mundek
    (2017-08-20 18:41)
    Gdzie jest ceres? przywrócić antyrakowy ceres, a masło bojkotować nie kupować, niech jedzą go handlarze, i producenci.
  • ~as
    (2017-08-20 18:06)
    to już nikt margaryny i masła roślinnego nie żre??? ...szkodliwe? czy co?
  • ~Adaś
    (2017-08-20 17:48)
    jak ludzie przestaną czytać gazetę wybiórczą propagandową
  • ~Stan
    (2017-08-20 17:36)
    Musi i bedzie wszystko drozalo ! Jak PIS by sie utrzymac placi po 500 zl by rozwijala sie patologia i bezrobocie jak finansuja i dotuja dla nierobow KLERU placa im renty i emerytury to wszystko musi drozec bo kasa pustoszeje
  • ~babcia
    (2017-08-20 15:55)
    unia zniyszczyła polskie gospodarstwa chłopskie a wytwarzano tam zdrową i ekologiczna żywnosc ,niejeden z zagranicy chwalił nasza zywnosc , zrobili to z zazdrosci
  • ~leming po-spolity
    (2017-08-20 15:34)
    Oczywiście zarządzone przez brykselkę kwoty mleczne nie mają z tym nic wspólnego.
  • ~dziedzic pruski
    (2017-08-20 15:14)
    jak Krycha tyle żreć przestanie
  • ~rychu
    (2017-08-20 14:35)
    przestanie drozec, kiedy Jarek i jego sekta wprowadza "kartki na maslo" !!!!!!! nastepne posuniecie, zeby nie uciekali, bedzie cofniecie dekretu Powstania Styczniowego znoszacego "przywiazanie do ziemi" !!!!!!
  • ~ajax
    (2017-08-20 14:34)
    I tak na marginesie.Cały czas ta mania porównywania i zrównywania cen z tzw."średnimi unijnymi"?!Może tak w końcu zacznie się porównywać i zrównywać płace ze "średnimi unijnymi", bo przeciętny Polak nadal zarabia 3-4 razy mniej jak przeciętny Niemiec, Holender, Francuz, Włoch, Brytyjczyk czy Portugalczyk i Grek?!
  • ~ajax
    (2017-08-20 14:20)
    Przestanie drożeć jak zacznie jełczeć na półkach sklepowych, bo nie będzie kupowane za absurdalnie wysokie pieniądze.Ja już przestałem kupować.
  • ~prezes
    (2017-08-20 13:59)
    troche za bardzo szaleje ten ekspert,ze niby w RFN maslo kosztuje juz 10 zl.To nie jest prawda-wczoraj w sieci Penny,w RFN,kostka masla byla po 1,79 euro,to jest 7,50 zl.przypominam,ze pracownikom mleczarni i sklepow w RFN placi sie 4 razy wyzsze pensje,a to chyba ma jakis wplyw na koncowa cene.Analitycy w RFN mowia,ze cena zaporowa byloby 2 euro za kostke,czyli brakuje 21 centow.Ludzie kupuja juz troche wiecej margaryny z maslem,ktora jest tu bardzo dobrej jakosci.W Polsce bedzie tak samo,mysle,ze cena zaporowa to ok.9 do 10 zl za kostke.Wtedy i ja bede kupowal margaryne-trudno zebym za 5 kostek masla dla rodziny placil 50 zl,tyle co za 4 kg miesa wieprzowego! Maslo jest troche zdrowsze od margaryn ale mozna tez jadac raz to,raz to.Poza tym kiedys te ceny zejda w dol-trzeba to przeczekac.Z maslem jest inaczej niz np. z rybami.Ryb bedzie ubywac.Maslo to prosty produkt z mleka,wystarczy wiecej krow na polach (ktore czesto stoja teraz w Polsce puste,bez krow) i zaraz ceny spadna.No, i klienci moga zrobic bojkot masla,a to produkt o krotkich datach waznosci i wtedy tez beda go sprzedawac taniej.Bez masla mozna dlugo zyc-jest margaryna i smaczny smalec babuni,o ktorym juz wszyscy zapomnieli,akiedys jadla go cala Polska.
  • ~motek
    (2017-08-20 13:34)
    Za DOBREJ ZMIANY żywność w kraju zdrożała najwięcej od 5 lat .

Może zainteresować Cię też: