Jak dopiąć budżet, by spełnić polityczne obietnice. Ministrowie gorączkowo szukają pieniędzy

| Aktualizacja:

W resortach trwa finansowa układanka na przyszły rok. Margines na swobodne ruchy nie jest tak szeroki jak apetyty na publiczne pieniądze

wróć do artykułu
 • ~Ministerstwo AM a nie MON
  (2016-07-13 07:54)
  Minister MAM (już nie MON, przecież wiadomo kto wygrał z NATO na szczycie) potrzebuje najwięcej pieniędzy na wstawanie z kolan. Na apelach oczywiście. Islamiści będą padać jak muchy na sam dźwięk trąb podsmoleńskich.
 • ~Cudawianki dobrej zmianki
  (2016-07-13 09:02)
  Zaraz,zaraz. W kampanii wyborczej słyszeliśmy " yes we can" z palcem w dwunastnicy. A teraz gorączkowo szukaj ? Czy aby przypadkiem 😉 nie łgali jak Pinokio ? Ale OK, towarzysze , zawsze można znacjonalizować banki jak w 1945-46 bez żadnych odszkodowań. Można by tez poprosić Oćca Derektora żeby odprawił w intencji kasy z niebios , jako manna. I po ptokach.
 • ~Kola
  (2016-07-13 09:38)
  Ciekawe, kiedy sie wszyscy obudza. Niestety, moze byc juz wtedy za pozno na ratunek
 • ~julkja
  (2016-07-13 12:26)
  to pewnie dlatego szydlo za badania poparcia placi 24000 i za kolacje po 127 000 zl? to w ramach oszczednosci? tak? jak PO wydala 1200 zł na ośmiorniczki to do dzis pisowcy pieje a tu prosze jak kasa sie wali
 • ~Alka
  (2016-07-13 08:08)
  Niewątppliwy sukces jaki rząd odniósł nie może stracić GW i TVN.Wymyslaja zatem jakieś nieporozumienia i gniewu Kaczyńskiego na Dude.Po prostu żałosny spektakl tej holote.
 • ~Dor
  (2016-07-13 07:41)
  Za to im płacimy i to nic dziwnego! Ten rząd to coś robi a PO/PSL nic tylko .. nic nie moge nie umie!
 • ~rytertus 1
  (2016-07-13 22:17)
  Alimenciarz w opalach. Kto teraz wybroni utrzimanka? Kod zdycha po ubeckich obnizkach, trza te stare futra wystawic na bazar. Jedzie naftalina na ulicach.
 • ~pot fox
  (2016-07-13 09:44)
  Za PO wiadomo! Donald zwołał rząd i wszyscy ministrowie ogłaszali cięcia w resortach jak leci ! Za Donalda najpierw władza roztrwoniła nadwyżki, które pozostawił ustępujący wówczas rząd PiS a następnie kreatywna księgowość no a dług publiczny Polski osiągnął kosmos!!! O tym pokazywał słynny zegar Balcerowicza! PiS w pierwszym roku rządów realizuje budżet przygotowany przez były rząd PO-PSL!
 • ~gugcia
  (2016-07-14 17:17)
  jest wiele sposobow na znalezienie brakujacej kasy na programy spoleczne-mozna wprowadzis nowa stawke 45% PIT dla najlepiej zarabiajacych,kiedys byl trzeci prog,po prostu go przywrocic,wprowadzic podatek od zakupu drogich aut,np.od 70 tys zl w gore,od zakupu lodzi,jachtow,broni mysliwskiej,od domow powyzej pewnej powierzchni,od posiadania duzych obszarow ziemskich,jezeli nie jest sie rolnikiem. Mozna tez podniesc podatki na obrot finansowy,obrot gieldowy,od lokat (od pewnej granicy).Nalezy ostro robic to,co panstwo juz zaczelo,sciganie firm oszustow wyludzajacych VAT,omijajacych placenie podatkow,importujacych paliwa tak aby panstwo tracilo,roznych innych kombinatorow.Tak jak mowil Ziobro-za wielkie oszustwa powinny byc wysokie kary,do 15 lat,nawet 20 lat wiezienia wraz z konfiskata calego majatku.Panstwo powinno tez przejsc po rejestracjach luksusowych aut,aktach zakupu wielkich nieruchomosci,setek ha ziemi,roznych jachtow,samolotow,firm,TIRow,roznych objektow,np. 5 lat do tylu i zapytac sie wlascicieli o zrodlo pochodzenia kwot,ktore wydali.Przy braku zrodel powinny byc karne podatki.To nie jest jakas faszystowska praktyka-talie dzialanie podejmuja organy skarbowe roznych panstw-RFN,panstwa skandynawskie,Holandia.W RFN minister finansow kupuje nawet nielegalne dyski ze Szwajcarii z danymi Niemcow-osob i firm,ktore nie zaplacily naleznego podatku w RFN i ukryly kase u Helwetow.Czasem wystarczy,ze zapowiada w TV sciganie i pokaze jakis dysk (nie widomo czy prawdziwy),a juz ze strachu zglaszaja sie sami -ci ,ktorzy oszukiwali panstwo,bo wtedy maja mniejsze kary.To juz kilka sposobow dla panstwa na zdobycie kasy,a jest wiecej.

Może zainteresować Cię też: