Kalata nie będzie szefową ZUS. "Nie ma bladego pojęcia, tragedia"

| Aktualizacja:

Zamieszanie wokół wyboru prezesa ZUS kompromituje obecne procedury.

wróć do artykułu
  • ~Obserwator
    (2015-04-15 12:14)
    Sami kompetentni !!! Ciekaw jestem, co by odpowiedzieli na następujące pytania: 1. Jak to się stało, że kandydatka przeszła przez etap pisemny przy całkowitym braku wiedzy na tematy związane z ubezpieczeniami???
    2. Jakiż"kompetentny mądrala" przygotował taki niekompetentny test???
  • ~Bulba
    (2015-04-15 11:25)
    Ten przygłup najpierw podpisuje każdą bzdurę Donka, a później wspaniałomyślnie kieruje do Trybunału Konstytucyjnego. Po prostu idiota bez żadnych kompetencji
  • ~POpaprańcy POprzekętasy
    (2015-04-15 11:16)
    Przesłuchanie przed taką komisją to procedura przypominająca średniowieczne procesy czarownic. Tam się magluje kandydata/kandydatkę, aż zaczyna zaPOminać nawet, jak się nazywa. Bardziej to przypomina "konwejer" - ubeckie przesłuchanie z czasów stalinowskich, niż rzetelne sprawdzenie wiedzy.
    Tak jest z wszystkimi tak zwanymi konkursami na stanowiska urzędnicze - zwłaszcza w samorządach.
    A jak, nie daj Panie B., trafi się kandydat niezależny od partyjnych kacyków i wykosi konkurentów popieranych przez stolcowych POlityków - to unieważnia się konkurs.
  • ~mod
    (2015-04-15 11:05)
    Babsko pracowało w firmie przez siebie zarządzanej gdzie doradzało jak nie płacić zusu a to nie był konkurs na likwidatora zusu
  • ~emer
    (2015-04-15 11:05)
    -Wit- w Polsce to nie doświadczenie i wiedza decyduje ale układy. Biada temu kto bez namaszczenia sięga po mięso zamiast pokornie lizać kość.
  • ~Kadry w ZUS trzeba sobie wychować
    (2015-04-15 10:59)
    Wit2015-04-15 10:17
    Żeby w tak młodym wieku objąć kierownictwo ważnej instytucji trzeba być geniuszem, bo nie wystarczy do tego sama wiedza. Tu trzeba jeszcze doświadczenia, którego nie da się nauczyć!



    Powinna byś skierowana na staż do ZUS z urzędu pracy. Popracować na kilka umów śmieciowych przez 15 lat, tam powinna się utemperować w przekonaniu ,że jest kompletnym zerem za 1500 zł netto miesięcznie i po 20 latach może startować na to stanowisko, bo będzie wiedzieć jaki deficyt ma ZUS.
  • ~pol anka
    (2015-04-15 10:44)
    nazwiska i dorobek Komisji. Kto stoi za tymi mądrościami. Nazwiska, nazwiska Komisji. Od nazwisk należy rozpocząć. Obowiązki p.o. pełni osoba która w ZUSie siedzi od tysięcy lat, i co Ona najlepiej zna problemy IT ZUSu, bo stała obok.
  • ~"Nie ma bladego pojęcia, tragedii"
    (2015-04-15 10:41)
    "Nie ma bladego pojęcia, tragedia"


    Zdziwiłbym się gdyby osoba nie pracująca wcześniej w ZUS na kilku stanowiskach kierowniczych posiadała taką wiedzę. Z reguły pewnie takie stanowisko piastowały osoby z klucza politycznego, ale pewnie się zorientowały, że ZUS to s..yf i malaria i zaczęły uciekać z tego tonącego okrętu.
  • ~Z poradnika młodej lekarki oraz pani Elizy i Sułka
    (2015-04-15 10:35)
    Szary Wilk2015-04-15 09:59
    Skoro pani Kalata okazała się nie kompetentna to może ZUS niech kieruje wspaniała komisja, która ja odwaliła, każdy zapewne jest wybitnym specjalistą w swojej dziedzinie i nie pomyli milionów z miliardami oraz odróżnia Prokom od Polkomtelu. A z drugiej strony czy kompetencje Pana Bronisława i Pani Ewy są wystarczające do kierowania 40 milionowym krajem bo jeżeli tak to prezesem ZUS może zostać szympans.



    Pani Ewa jest młodą lekarką , więc pewnie radę sobie daje na rubieży, a pan Bronisław to Gajowy Marucha więc pewnie również.
  • ~sds
    (2015-04-15 10:34)
    Rzeczywiście panna mogła nie mieć pojęcia. Żeby miec doswiadczenie w ograbianiu ludzi z cieżko zapracowanych pieniedzy i mafijnej strukturze takich przedsiębiorstw jak ZUS czy US to trzeba naprawdę przejsć długie szkolenie w samej tej mafii. Cżłowiek normalnynie bedzie miał o tym pojęcia bo nikt go nie uczy tego dziadostwa które każą wykonywać w ZUS i US - czytaj majstrowania przy interpretacjach przepisów, organizowania dziwacznych procedur i przetargów. To nie jest praca dla normalnych uczciwych ludzi.
  • ~Kajetan
    (2015-04-15 10:33)
    - zna pani Grzesia ?
    - nie.
    - a zna pani Zbysia ?
    - nie.
    - no to może zna pani Ryśka ?
    -nie.
    No to gdzie się pani wybiera ???
    Pani znajomości są po prostu śmieszne !
  • ~Zdziwiłbym się
    (2015-04-15 10:28)
    "Nie ma bladego pojęcia, tragedia"


    Zdziwiłbym się gdyby osoba nie pracująca wcześniej w ZUS na kilku stanowiskach kierowniczych posiadała taką wiedzę. Z reguły pewnie takie stanowisko piastowały osoby z klucza politycznego, ale pewnie się zorientował,y, że ZUS to syf i malaria i zaczęły uciekać z tego tonącego okrętu.
  • ~Wit
    (2015-04-15 10:17)
    Żeby w tak młodym wieku objąć kierownictwo ważnej instytucji trzeba być geniuszem, bo nie wystarczy do tego sama wiedza. Tu trzeba jeszcze doświadczenia, którego nie da się nauczyć!
  • ~cer
    (2015-04-15 10:05)
    Te komentarze podane do prasy na temat wiedzy pani Kalaty swiadczą o tym, ze komisja to hołota.
  • ~Hahahahaha
    (2015-04-15 10:02)
    http://pieniadze.gazeta.pl/pieniadz/1,136200,17750540,Od_2000_r__srednia_placa_w_Polsce_wzrosla_o_14_7_proc_.html?biznes=local#BoxBizImg
  • ~Szary Wilk
    (2015-04-15 09:59)
    Skoro pani Kalata okazała się nie kompetentna to może ZUS niech kieruje wspaniała komisja, która ja odwaliła, każdy zapewne jest wybitnym specjalistą w swojej dziedzinie i nie pomyli milionów z miliardami oraz odróżnia Prokom od Polkomtelu. A z drugiej strony czy kompetencje Pana Bronisława i Pani Ewy są wystarczające do kierowania 40 milionowym krajem bo jeżeli tak to prezesem ZUS może zostać szympans.
  • ~WAW
    (2015-04-15 09:50)
    MYSLE ZE TU AKURAT KOMISJA MA RACJE, BO JEZELI PODALI BARDZO SZCZEGOLOWE WPADKI KALATY (PROKOM ITD.), A ONA TEMU NIE ZAPRZECZYLA, TO FAKTYCZNIE DYSKWALIFIKUJE JA TO NA STARCIE...
  • ~wojtek
    (2015-04-15 09:47)
    Ocena z "problemów IT związanych z Zakładem" to kpina,
    prehistoria ma niewiele wspólnego z ZUS.
    A może zrobić konkurs tej komisji?
  • ~Stefan . F.
    (2015-04-15 09:34)
    Przypuszczam , a nawet jestem pewny że ci w komisji zatwardziałe i nie lubiące reform betony po prostu bali się młodej dobrze wykształconej inteligentnej kobiety. Bali się o swoje stołki i przekręty że wyjdzie wszystko na jaw i dlatego utrudniali pni Kalacie zostać prezesem ZUS. Najprawdopodobniej mają swojego kolesia na to stanowisko i dlatego młodej i inteligentnej pani Kalacie utrudniają , stare pryki zatwardzali jak byli ''komuniści '' młode wykształcone inteligentne osoby na stanowiska to już NIE tylko skostniały aparat partyjny i jego towarzysze, Nic się nie zmieniło przez te 25 lat partie dalej rządzą , a młodzi precz za chlebem za granice i to jest ta'' demokracja'' w Polsce. Tyle się mówi żeby młodzi startowali na stanowiska w rządzie i nie tylko , ale trzeba mieć układy i poparcie partyjne tak jak za PRL-u.Nic się w tym względzie nie zmieniło stary beto rządzi.
  • ~ks.pepe
    (2015-04-15 09:34)
    Cala komisje winno sie sprawdzic czy posiadaja kompetencje i wiedze !!! pieciu mafiozo sie zebrali i wyrok wydali.