Ponad sto pozwów frankowiczów przeciw bankom

Już ponad sto pozwów złożyli frankowicze przeciw bankom. Do tego dochodzi kilkanaście pozwów zbiorowych za kredyty udzielone w szwajcarskiej walucie - wynika z danych stowarzyszenia "Pro Futuris" działającego na rzecz osób poszkodowanych przez banki.

wróć do artykułu
  • ~Frank Enstein
    (2015-03-20 21:51)
    Jedynym i sprawiedliwym rozwiązaniem jest
    1) przewalutowanie według kursu wypłaty. Formalne (ustawowe) i automatyczne przekształcenie umów poprzez unieważnienie zapisu o denominacji (lub indeksacji do obcej waluty).
    2) Określenie parametrów kredytu złotówkowego, który był w tym samym momencie dostepny w banku.
    3) Rozliczenie i uregulowanie różnicy w kosztach kredytu, złotówkowego i denominowanego lub indeksowanego w walucie. Różnica rozliczana byłaby jednorazowo lub dopisywana do pozostałego kapitalu kredytu.

    I po kłopocie ! Koniec ogólnonarodowej dyskusji, wałkowania tematu w mediach, "obaw" banków, strachu kredytobiorców, niepotrzebnej pracy dla sądów, UOKiK itp.
  • ~Krzysztof Kornatowicz
    (2015-03-20 20:44)
    Problemy z gangsterami bankowymi 700 000 Polaków to moje , twoje , nasze problemy ! Powtarza jeden z drugim durak , po sprostytuowanych mediach o naiwności kredytobiorców , nie znając faktów tego międzynarodowego , gigantycznego oszustwa , na ogromna skalę ( tylko w Polsce zamierzano ograbić Polaków na 100 miliardów ) . Durnie powtarzają , bo banksterom w oszukiwaniu opinii społecznej pomaga i " nasz " rząd i media , celowo nie naświetlając techniki oszustwa zastosowanego przez specjalistów bankowych . Tak samo się maluczkie móżczki ogrywa , jak w czasie wyborów , kiedy ci , którzy mówią o naiwności kredytobiorców idą posłusznie głosować za Patologią Obywatelską . Krzysztof Kornatowicz
  • ~Kryzsytof
    (2015-03-20 21:18)
    Należy wyliczyć ile powinni placić dla takiego samego kredytu w złotowkach i niech jeszcze dopłacą, a nie żeby wszyscy dopłacali cwaniakom z podatków, Każdy by chciał dostać pieniądze, samochody i mieszkania za darmo, a potem protestować że mu się od niebios należy.
  • ~bols10
    (2015-03-21 08:00)
    spłacam kredyt w złotówkach belka obniżał dwa razy stopy procentowe a Fiat Bank Polska ani nawet myśli obniżyć ratę ale jak by szły w górę to zaraz by była podwyżka.
  • ~kredytobiorca
    (2015-03-21 08:09)
    Cwaniaczki jak się opłacało to brali pożyczki we frankach.Teraz po zmianie kursu kiedy dostają w d.pę chcą aby podatnicy płacili za nich.Co za bezczelność.Widać są pieniędzmi dziani bo stać ich na sądowe sprawy.Wszystkie powinny być umorzone.
  • ~xxmen
    (2015-03-21 05:33)
    Chciało się franków no to teraz płakać i płacić przecież to był ich wybór ! no bo kto teraz ma za nich zapłacić ?
  • ~mister wygnany
    (2015-03-21 06:17)
    TO SA NADAL DUZO TAŃSZE KREDYTY OD ZLOTOWKOWYCH, ,POGONIC ZADYMIARZY !!!
  • ~Grzegorz Rosiak
    (2015-03-21 06:48)
    Taka jest POlska Wolność. Tak się Cenzuruje moje uczciwe Komentarze. W Polsce jest potrzebny Majdan, tylko rozliczenie i zmiana złodziejskiego układu okrągłostołowego, może coś zmienić. ORGANIZUJMY MAJDAN w WArszawie...
  • ~makaron530
    (2015-03-21 08:31)
    Banki w Polsce (kiedyś polskie) od " wybitnego" ekonomisty Balcerowicza dostały przywileje jakich nigdzie nie mają. Ujmując to w prostych słowach, jest to kradzież w majestacie prawa.
  • ~-
    (2015-03-21 09:27)
    Dam wam jedną radę głupie lemingi , bo może są wśród was także porządni ludzie . Nic nie ruszajcie ,macie najlepsze kredyty na świecie , ktoś was chce wykorzystać ( może banki) .W okesie 20 lat to będzie najtańszy z możliwych kredyt .
  • ~insp.nadz.bud.
    (2015-03-20 21:59)
    Problem wcześniejniż niż w tzw.bankach powstaje u producentów materiałów budowlanych, wykonawców i "deweloperów". To wzajemnie popierająca się sitwa która z uczyniła sobie z z podstawowej potrzeby materialnej ludzi- bandycki proceder. ! m2 kwadratowy mieszkania o śednim standardzie-mógłby być o 30-50 % niższy.90 % procent kredydytobiorców wiesza sobie na szyi młyński kamień w postaci bandyckiego kredytu na którym banksterzy bez żadnego ryzyka zarabiają 100 %, wykonawca betonowego bunkara od 30-50 % srednio.Gwarancja na tzw. mieszkanie wynosi 3 lata...Jeżeli nieszczęsny kredytobiorca straci tzw. zdolność kredytową (co w ciągu 30 letniego okresu spłaty jest zupełnie możliwe) to bankster może wyrzucić na zbity pysk biedaka i sprzedac lokal ponownie. Czy otake polske żeśmy walczyli ???
  • ~BUDOWLANIEC
    (2015-03-20 23:50)
    DO insp. nadz. bud Najlepiej ty ,,, banksterze ,,,nie bież bidoku kredytu tylko podwin łapy i postaw sobie sam dom z ,,,gliny i pokryj szczechą ha ha ha ha debilu skończony
  • ~głupi jak POlak
    (2015-03-21 11:52)
    PO nieważ państwo PO lskie tak naprawdę nie istnieje - jak mówił KLASYK POwski to banki i PO wymyśliły przed wyborami aferę SKOK..Kraj kolonialny i jego PO ddani zawsze będą wyzyskiwani ...wybory 2015 - to zadziała.
  • ~tak to jest
    (2015-03-20 17:20)
    Jak się jest kretynem to bierze się kredyt we frankach i na pewno głosuje się na PO.To norma .
  • ~platformowiec
    (2015-03-20 20:45)
    Beczeć i placic platformowcy , wesolo wam ? na biednych nie trafilo !!:D :D
  • ~qwerty
    (2015-03-20 19:40)
    Umowę to trzeba najpierw przeczytać a nie słuchać bajek pani kasjerki i od razu podpisik. WIDZIAŁY GAŁY CO BRAŁY !!! No ale z tego co widać to ten rodzaj kredytu był przyznawany największym kretynom wyłoniony podczas rozmowy przeprowadzonej przez pracowników banków. Nie martwcie się FRANKI !!! Puste łby do góry !!! Komornik wam pomoże.