Ołówkowe, bilety wakacyjne, premie... Górnicze przywileje za trzy miliardy złotych

| Aktualizacja:

Pieniądze na pomoce szkolne dla dzieci, premie bhp i bilety wakacyjne to tylko jedne z wielu górniczych przywilejów. Po podliczeniu okazuje się, że na wszystkie dodatki spółki górnicze wydają ponad trzy miliardy złotych rocznie.

wróć do artykułu
  • ~górnik
    (2014-11-14 08:45)
    Zlikwidować wszystkie przywileje nie tylko górnikom ( wszystkim )
  • ~mar
    (2014-11-14 09:33)
    Te wydatki pogrązają finanse spółek czy finanse państwa i to przez rozleniwinych nierobów ,przyzwyczajonych do całymi garściami czegoś na co nigdy sami nie zapracowali a fundować takim warchołom ma to polskie społeczeństwo . To samo dotyczy się żon tych pracowników które najczęściej siedzą w domach i napełniają brzuchy kosztem innych polskich kobiet
  • ~Marynarz
    (2014-11-15 19:44)
    KOpacz w sprawie górników powinna brać wzór z Tacher. Oficerowie mechanicy ,of. elektrycy oraz tysiące smarowników, ,palaczy ,pom. palaczy i asystentów maszynowych pracowało na statkach rybackich i handlowych w warunkach nieporównywalnych do pracy pod ziemią. Byli jednak liczebnie za słabi aby wymóc przywileje w 50% górniczych. Dość sztucznie dmuchanych uciążliwości -ciąć nieuzasadnione wydatki !!!
  • ~FURY
    (2014-11-15 10:48)
    ...a zjedz na dół przez miesiąc tylko i pogodoma.. warszawski fircyku O PRAWDZIWYM ŻYCIU
  • ~xyz
    (2014-11-15 01:15)
    ile jeszcze miliardow bedziemy doplacac do tej bandy nierobow pracujacych 3, 4 godziny dziennie...
  • ~pol anka
    (2014-11-14 17:52)
    może i polski węgiel jest drogi, może i gorszy od ruskiego, ale My Naród nie będziemy szli na łatwiznę. Wesprzyjmy górników, sól tej ziemi, śląskiej ziemi i zafundujmy im wysokie zarobki i kosmiczne emerytury. A ONI DO NAS PRZYJDĄ I ZA te swoje bogactwo najmą nas do roboty, skosimy im trawnik, przepchamy rury, wytrzepiemy dywany, wypucujemy samochód, umyjemy żaglówkę. Górnik swój chłop da zarobić
  • ~L
    (2014-11-14 10:27)
    ILE ZARABIAJĄ LUDZIE Z PLATFORMY NA STANOWISKACH W KĄPANI WĘGLOWEJ TO SA KROCIE O TYM NI WOLNO DYSKUTOWAĆ ,TO JEST ZAKAZ.
  • ~STOCZNIOWIEC Z GDANSKA
    (2014-11-14 10:18)
    a KU... STRAJKUJCIE DO USRA.. ŚMIERCI
    węgiel KUPIĘ ...OD CHIŃCZYKÓW
    banda NIEROBÓW I ZWIĄZKOWCÓW
    sprzedajcie SOBIE TEN SWÓJ WĘGIEL SAMI ...ZA GRANICĘ !

    tEN DYCHAWICZNY RZĄD ZNÓW SIĘ WAS PRZESTRASZY
    jA WASZE AUTOKARY JADĄCE NA WARSZAWĘ JUŻ ZA ROGATKAMI KATOWIC KIEROWAŁBYM OBJAZDAMI ( PRZEZ AUSTRIĘ I NIEMCY ) NA WARSZAWĘ
    bezczelne SKU
  • ~czuczo morales
    (2014-11-14 09:32)
    zniszczyc polskie gornictwo to cel po stoczniach banda ryzego szaleje i bedzie szalec a zapewni im to ruski serwer
  • ~Weteran
    (2014-11-14 08:20)
    Co jest szokujące, że za ciężką ryzykowną pracę ludzie dostają premię na kredki, a może sprawiedliwiej by było gdyby na kredki dostał p. H. z Wiejskiej, a te pieniądze które przetracił oddać górnikom.
  • ~thank you very much
    (2014-11-14 09:42)
    czyli górnik ma 13, 14 z tego 15 to 121% z 14, a 16 to 128% z 15, do tego deputat węglowy oraz emerytura liczona podwójnie na którą się przechodzi w wieku 40 lat, goście żyją jak w bajce
  • ~dziadek
    (2014-11-14 09:31)
    Problem nie jest w zarobkach ,bo praca jest ciężka i powinna być uczciwie opłacana.Kombinacja polega na tym że na dodatkach i ich "przywilejach" zarabiają inni a obciążani są zwykli górnicy.
  • ~antyprzywilej
    (2014-11-14 09:00)
    Do weterana: oni dostają wysokie pensje, premie, 13-ki, 14-ki, i dodatkowo kredkowe itp. Nikt poza nimi w Polsce nie ma takich przywilejów. A poza tym bardzo wysokie emerytury za krótką pracę. To wszystko jest do sprawdzenia, więc sprawdź a nie ziej nienawiścią .
  • ~obiektywny
    (2014-11-14 08:53)
    Prawda jest taka że za górnicze przywileje płacimy wszyscy kupując węgiel, lub płacąc wysokie rachunki za prąd. Na światowych giełdach węgiel jest dwukrotnie tańszy niż w polskich kopalniach!!! W Wielkiej Brytanii zamknięto nierentowne kopalnie, Niemcy mają kopalnie odkrywkowe i pozyskują węgiel kilka razy taniej niż Polacy. Dla większości idiotów z naszego kraju kupno taniego węgla za granicą to jednak zdrada i hańba.
  • ~Leon powiedział
    (2014-11-14 08:58)
    Kraj katolicki tak ma !
    Tam gdzie protestanci tam jest i dobrobyt i mniej obludy !
    To fakt !
    Wy tuczycie tylko tlustych rydzykow i arcybiskupow i Watykan !
  • ~PL
    (2014-11-14 08:37)
    Praca górnika jest ciężka i powinna być godnie wynagradzana, ale ostatnio jest po części nikomu niepotrzebna. Padli nasi producenci samochodów, RTV... nie dlatego, że komuna, ale dlatego, że nasze społeczeństwo (w tym górnicy) nie chciało tych produktów kupować. Pora na węgiel.
  • ~były ryl
    (2014-11-14 08:29)
    Pracowałem w tym bagnie ,podztawową sprawą do załatwienia jest rozwiązanie prawne dotyczące bandy nierobów ,którzy zatruwają umysły prostaków jakimi są górnicy .
  • ~Pomoce Szkolne Grupa Inforis
    (2014-11-18 20:04)
    Pieniądze na pomoce szkolne to ciekawy pomysł Grupa Inforis