Jak uratować polskie górnictwo? Eksperci: Zwolnić 40 tys. ludzi

Czesi ratują swoje kopalnie, zwalniając setki górników. Tymczasem nasze firmy węglowe nie planują redukcji zatrudnienia. Zdaniem ekspertów, bez cięcia kosztów wydobycia i masowych zwolnień, polskie górnictwo nigdy nie wyjdzie na prostą.

wróć do artykułu
 • ~Obserwator
  (2014-10-15 09:59)
  Ja bym zwolnił wszystkich co są w polityce jak leci bez wyjątku.
 • ~tt
  (2014-10-15 11:01)
  Jak już zwolnić to napewno tych "ekspertów" i nie powiem że są to eksperci z bożej łaski bo Bóg nie miał z nimi nic wspólnego. Oszczedności beda kolosalne i mnierjsze bezrobocie bo to tylko kilku darmozjadów którzy nie wypracowują żadnego dochodu narodowego a jedynie sa pasożytami żerujacymi na organiźmie państwa, zresztą jak cała PO.
 • ~m.gawka
  (2014-10-15 11:34)
  10 lat na całkowitą restrukturyzację energetyki jest absurdem, w który mogą wierzyć tzw. "ekolodzy". Jedyna poważna alternatywa w Polsce dla elektroenergetyki węglowej, to energetyka jądrowa. Opieszałość w budowie pierwszej elektrowni jądrowej jest jednym z najpoważniejszych zaniedbań kolejnych ekip sprawujących władzę. Tu nie można czekać na jakieś cudowne rozwiązania, np energetykę termojądrową, bo dopiero buduje się instalacja badawcza ITER, a elektrownia termojądrowa DEMO ma powstać najwcześniej za 20 lat.
  OZE trzeba rozwijać, mimo wysokich nakładów inwestycyjnych, bowiem nie pociąga za sobą "ogona" dostawców paliw, ponadto jest pomysł na zagospodarowanie tej trudnej do okiełznania postaci energii. Tą technologią jest jest spalanie różnych paliw w warunkach tworzenia gazu syntezowego. Taki gaz można stosunkowo łatwo przetworzyć katalitycznie na metan, dodając odpowiednie ilości wodoru, np pozyskanego z elektrolizy wody. Prąd może pochodzić z OZE.
  Górnikom trzeba szczerze powiedzieć, że głębinowy fedrunek właśnie się kończy. Pozostanie głębinowe wydobycie węgla koksującego i antracytu. Pokłady węgla kamiennego powinny być poddane podziemnej gazyfikacji i użyte wprost w elektrowniach na miejscu lub przetwarzane do metanu i tłoczone do istniejącej sieci gazowej.
 • ~porabany
  (2014-10-15 12:23)
  górnictwo przynosi straty czyli wysłać wegiel naukraine zadarmo bo oni tak chcą
 • ~leming
  (2014-10-15 12:50)
  No to nasza Ewita Kopacz ma duzy klopot, bo jak zwolni tylu gornikow, to w Polsce beda niePOkoje sPOleczne. Ewito ! Jestes z Radomia, wiec POmysl o Radomskich Sciezkach Zdrowia i POsluz sie ta wyprobowana metoda do osiagniecia POkoju sPolecznego w Polsce.
 • ~~~paliwo
  (2014-10-15 13:53)
  To ci sami ,,exspert do szwaba,, jak ze stoczni polskich,kiedy pogonicie tych
  złodzieji z kraju???
 • ~NA BRUK
  (2014-10-15 14:10)
  ZWOLNIĆ POSŁÓW, KTÓRZY BIORA KASĘ I NIE MARTWIĄ SIĘ O POLSKI NARÓD
 • ~EXPERT
  (2014-10-16 04:50)
  WYNIKA Z TEGO ZE ABY UZDROWIC POLSKE TRZEBA ZWOLNIC Z ROBOTY WSZYSTKICH POLAKOW

Może zainteresować Cię też: